היישום אינו מחובר לאינטרנט

עסק מיסטי: מיסטיקה ומוסר

עבודה מס' 069836

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח התופעה של היוועצות אנשי עסקים במיסטיקנים - בהיבט של מוסר בעסקים.

6,926 מילים ,20 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

נושא העבודה הוא הבעייתיות האתית ו\או המוסרית הנהוגה בעולם העסקי בהתקשרות של עסקים עם מיסטיקנים למטרת שיפור רווח.
כלומר, בהתייחס לאירוע בו איש עסקים בעל ארגון כלכלי המונה עשרות, מאות ואף אלפי עובדים, פונה אל מיסטיקן להתייעצות בזיקה לפעולות אסטרטגיות העשויות להשפיע לחיוב או לשלילה על אלפי אנשים, האם פעולת ההתייעצות לגיטימית, או שמא, חורגת מן הרציונל האתי העסקי?
אבחן את סוגיה זו בחמישה שלבים. בשלב הראשון אערוך מיפוי של המיסטיקנים השונים ואעמוד על מאפייניהם. לאחר מכן אתמקד בצידה השני של המשוואה ואאפיין את אנשי העסקים הפונים למיסטיקנים. לבסוף אנתח את הדילמה על פי מודל המתייחס לבעלי העניין הסובבים את פעולת ההתייעצות. בשלב השני אבחן את השפעתו של הריסון העצמי ואשתמש בשני מקרי בוחן: נוחי דנקנר ושרי אריסון. בשלב השלישי אציג את מגבלות החוק בנושא הקשר בין מיסטיקה ועסקים. בשלב הרביעי אערוך ניתוח מוסרי על פי מודל השלבים. בשלב האחרון אציג את מסקנות המחקר על פני הניתוחים השונים וספק תשובה לשאלת המחקר. כלל השלבים האלו יאפשר לבחון את הדילמה המוסרית שעולה בשילוב של שני העולמות בלגיטימיות של קשר זה בחברה המודרנית של שנות האלפיים. כולי תקווה כי מחקר זה ישפוך אור על נושא עלום ומסתורי זה, המתנהל בעיקר בעיירות מרוחקות ובחדרים סגורים.

תוכן עניינים:
פרק 1: מבוא
פרק 2: מיפוי
2.א. המיסטיקנים השונים והמבקרים
קבלה
תורות המזרח הרחוק
קריאה
2.ב. מיפוי המבקרים אצל מיסטיקנים
2.ג. ניתוח על פי מודל בעלי עניין
פרק 3: ריסון עצמי
3. א. מערכת היחסים בין המיסטיקן לאיש העסקים
3. ב. השפעת המיסטיקנים על התנהלות החברה
3. ג. השפעת השימוש במיסטיקנים על ידי בעלי עסקים על הציבור
פרק 4: ריסון חיצוני
4. א. קוד אתי
4. ב. ההגבלות החוקיות הקיימות
פרק 5: ניתוח מוסרי
5.ג. ניתוח על פי מודל השלבים
5. ב. מוסר בעסקים
5. א. מוסר ומיסטיקה
פרק 6: דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בחלק זה אציג בתחילה את המאפיינים של כלל הפונים למיסטיקנים בישראל. המאפיינים לקוחים ממחקרם של קנטי ופדהצור (2000) שחקרו את מאפייני הישראלי הפונה למיסטיקנים. מתוך הנתונים שיוצגו, אגדיר את מאפייניו של איש העסקים הישראלי הפונה למיסטיקן.

תגים:

מקובלים · הרנטגן · נוחי דנקנר · שרי אריסון · עסקים · איפרגן

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עסק מיסטי: מיסטיקה ומוסר", סמינריון אודות "עסק מיסטי: מיסטיקה ומוסר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.