היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת המוטיבציה המינית על תחושת המסוגלות המינית

עבודה מס' 069731

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: עבודת מחקר מעשית הבוחנת את תחום המיניות - תחושת המסוגלות המינית.

9,449 מילים ,21 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

מחקר זה בוחן לראשונה את הקשר בין סוג המוטיבציות המניעות לעיסוק מיני בקשר זוגי, למידת המסוגלות המינית, בקרב גברים ונשים. כיוון שמוטיבציות התקרבות והימנעות נבדלות ביניהן במידת ההנעה כלפי הפעילות המינית, מידת ההנאה ותחושת הקרבה לבן הזוג, ייתכן כי הן מהוות מקור השפעה על חווית השליטה של הפרט, ומעצם כך על מידת המסוגלות המינית. בנוסף, משום שנשים יותר מגברים, מתייחסות לפעילות המינית כמקור להעצמת רגשות, סביר כי תושפענה יותר. במחקר השתתפו 45 נשים ו-45 גברים, אשר חולקו באופן אקראי לשלוש קבוצות (התקרבות/הימנעות/ניטראלית) והתבקשו להזדהות עם תיאורי מצב לגבי מוטיבציה לקיום יחסי מין. לאחר מכן, נמדדה מידת המסוגלות המינית באמצעות מדדי דיווח עצמי. למרות שהשערות המחקר לא אוששו, נשים בקבוצת ההימנעות דיווחו על מסוגלות מינית נמוכה לעומת קבוצת הביקורת. המחקר מראה את השפעת מוטיבציית ההימנעות על רמת הביטחון לגבי התמודדות בהתנסויות מיניות בקרב נשים, וכן מדגיש את השפעת המפגש המיני המשותף של בני הזוג על מדד חוויתי אישי של היחיד.

תוכן העניינים:
תקציר
מבוא
שיטה
תוצאות
דיון
נספחים
ביביליוגרפיה

קטע מהעבודה:

משיכה מינית נחשבת ככוח מוטיבציוני אשר מניע את בני האדם להגיע למפגש משותף שמטרתו קיום יחסי מין (Gillath, Mikulincer, Birnbaum, Shaver, 2008). נקודות מבט עכשוויות גורסות כי קיימים מספר גורמים מוטיבציוניים המביאים את האדם לעסוק בפעילות מינית (Snyder & Cantor, 1998).

תגים:

פרקטיקום · מיניות · עבודת מחקר · סמינריון · מוטיבציה מינית · פסיכולוגיה · זוגיות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת המוטיבציה המינית על תחושת המסוגלות המינית ", סמינריון אודות "השפעת המוטיבציה המינית על תחושת המסוגלות המינית " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.