היישום אינו מחובר לאינטרנט

עז א-דין אל קאסם כמעצב לאומיות פלסטינית

עבודה מס' 069279

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת דמותו של השייח עז א-דין אל קאסם ותרומתו לעיצוב הלאומיות הפלסטינית.

4,283 מילים ,16 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

דמותו של שיח' עז א-דין אל קאסם, מושא מחקר זה, התאימה באופן מובהק לשמש אצ המטרה הלאומית הפלסטינית של יצירת חוויה משותפת, שכן אל קאסם היה דמות כריזמטית, מורכבת ובעלת דעות מוצקות וקיצוניות. דמותו המורכבת מאיש דת, מאמין המטיף לשמירה על קיום מצוות הקוראן והתנהגות בהתאם לרוחו של האסלאם מחד, ומאידך לאומן המאמין כי יש להפנות את כל המשאבים להתנגדות ולהתקוממות. יחודו היה ביכולתו לשלב בין שתי תכונות אלו. מורכבותו אפשרה לרבים להתחבר לדמותו, לשאוב ממנו השראה ולהתחנך על דמותו. כל זאת בנוסף לצורך הפלסטיני במציאת גיבורים ובגיבוש חוויה משותפת הובילה את דמותו של אל קאסם לשמש נדבך חשוב בבניית הלאומיות הפלסטינית. במחקר זה אסקור את תהליך הפיכתו של אל קאסם משיח' במסגד בחיפה לדמות מופת בלאומיות הפלסטינית.

תוכן עניינים:
מבוא
משפחתו וראשית דרכו
ההגעה וההתבססות בחיפה
הטרור ומותו
גיבוש המיתוס וממשיכי דרכו
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אל קאסם החל להפוך את המסגד בו שימש כאמאם, לבית מדרש לאומי, בו הרביץ את משנתו הערבית אסלאמית. בהרצאותיו שילב לימוד קרוא וכתוב לביעור הבערות יחד עם שיעורי ג'יהאד.

תגים:

פלסטינים · פלסטיני · לאומיות · שייח · תולדות · לאומי · טרור פלסטיני · חמאס

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עז א-דין אל קאסם כמעצב לאומיות פלסטינית", סמינריון אודות "עז א-דין אל קאסם כמעצב לאומיות פלסטינית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.