היישום אינו מחובר לאינטרנט

הרב ד"ר צבי קורץ: היודנראט הסאלוניקי

עבודה מס' 069243

מחיר: 217.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניסיון להתחקות אחר פעילותו של הרב קורץ, ולבדוק האם ניתן היה לעשות דבר כדי למנוע את רוע הגזרה.

3,213 מילים ,13 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

הרב צבי הירש קורץ, יליד פולין, הוסמך לרבנות בוינה ועסק בעבודות מחקר בתחום מדעי המזרח ולימודי יהדות בוינה ובברלין. הרב קורץ נתמנה לרבה הראשי של סאלוניקי בשנת 1933.
על הרב קורץ נמתחה ביקורת קשה ע"י רבים משרידי יהדות יוון. רבות נכתב ופורסם על שיתוף הפעולה של הקהילה בסאלוניקי עם הגרמנים ומיקומם של פרנסי הקהילה ובתוכם הרב קורץ, בתהליך שהביא בסופו של דבר לחיסולה של הקהילה היהודית.
אנסה בעבודה זו להתחקות אחר פעילותו של הרב קורץ, ולבדוק האם ניתן היה לעשות דבר כדי למנוע את רוע הגזרה.

תוכן העניינים:
הקדמה
פרק א' : מרב ראשי לראש הקהילה
פרק ב' : מי זה הרב קורץ?
פרק ג' : היודנראט בסאלוניקי
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ב- 11 ביולי 1942, חל שינוי מהותי לעומת כל מה שהיה קודם. יהודי סאלוניקי לא שיערו מה הולך לקרות. דבר לא בישר את בוא הסערה שעתידה להחריב מהרה את הכל. הדבר בא כרעם ביום בהיר. יהודי העיר חויבו להתייצב בכיכר העיר, בשבת, 11 ביולי 1942. בפקודה לא צוינה מטרת הריכוז, אך היה ברור כי זה נועד לצורך עבודה, כדי לעזור במאמץ המלחמתי. ראש הקהילה, שלתיאל, הצליח לשחרר מהמעמד בכיכר מעט מיהודי העיר בלבד. מעמד זה חזר על עצמו, ב- 13 ביולי. היהודים נצטוו לעבוד בעבודות כפייה מחוץ לסאלוניקי. רבים מהיהודים חלו במחלות ושנים עשר אחוז מהמגוייסים לעבודה מתו בעבודות הכפייה(5).

תגים:

השואה · יוון · רב ראשי · סאלוניקי · קהילה · יהודי יוון · הרב קורץ · יודנראט · גרמנים · שואת יהודי יוון · שאלוניקי · שואה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הרב ד"ר צבי קורץ: היודנראט הסאלוניקי", סמינריון אודות "הרב ד"ר צבי קורץ: היודנראט הסאלוניקי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.