היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניתוח נאום משה קצב והתמודדותו עם הפרשה הציבורית

עבודה מס' 069078

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הפרשה על פי התיאוריה Image restoration theory העוסקות בתיקון תדמית ציבורית.

3,360 מילים ,15 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

משה קצב החל כהונתו כנשיאה השמיני של מדינת ישראל בקיץ שנת 2000 לאחר שגבר באופן מפתיע על המועמד שמנגד, שמעון פרס. עד שנת 2006, אופיינה כהונתו שתקופה שקטה. נקודת המפנה התרחשה בקיץ 2006.
באוקטובר, המליצה המשטרה ליועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב אישום נגד קצב. בסוף חודש ינואר 2007 פרסם היועץ המשפטי לממשלה, מזוז, את טיוטת כתב באישום הכוללת האשמות בגין: אונס, מעשה מגונה בכוח ובעילה אסורה תוך ניצול יחסי מרות כלפי ארבע עובדות שונות.
הנשיא שמר על שתיקה תקשורתית כמעט מוחלטת ובכך השאיר את הזירה לעיתונאים ושאר כלי תקשורת, שהתבטאו נגדו בחריפות (פריסקו, 2010).
החריגה היחידה של קצב הייתה אותה מסיבת עיתונאים אשר בה נשא נאום ארוך במיוחד אשר בו הוא מאשים גורמים רבים ואישים ספציפיים (בין השאר היועץ המשפטי לממשלה עו"ד מני מזוז).
במחקר זה אבקש לנתח את נאומו של קצב לפי התירוצים וההצדקות למעשיו. אך לפני כן אבקש לרדת לעומק התיאור של מהי פרשה ציבורית בשיח התקשורתי והתיאוריה אשר לפיה אנתח את הפרשה: Image restoration theory העוסקות בתיקון תדמית ציבורית.

תוכן העניינים:
רקע
רקע תיאורטי:
*שיח תקשורתי בפרשה ציבורית
*הכול עניין של תדמית?
ניתוח "נאום האימים" של נשיא המדינה לשעבר, מר משה קצב, 11/03/2009
סיכום
ביבליוגרפיה
נספח - תמליל הנאום

קטע מהעבודה:

משה קצב חש כי הוא פונה לאמצעי התקשורת לאחר שנתיים שלמות של שתיקה רועמת מצידו. חשוב לציין כי על מנת להזניק את התקשורת להתערב באופן אגרסיבי בעניין כלשהו, עליו לענות על ההגדרה של "פרשה ציבורית". קביעה זו איננה נעשית באמצעות הכרזה, אלא על ידי "מבול" של פרסומיים מגמתיים החוזרים ונשנים ברוב אמצעי התקשורת (פישר, 2004).

תגים:

משה קצב · נשיאות המדינה · נשיא · פרשת ציבורית · תדמית · פוליטיקה · תדמית פוליטית · תקשורת · עיתונות · יחסי ציבור · עבירות מין · יועץ תקשורת

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניתוח נאום משה קצב והתמודדותו עם הפרשה הציבורית", סמינריון אודות "ניתוח נאום משה קצב והתמודדותו עם הפרשה הציבורית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.