היישום אינו מחובר לאינטרנט

רשלנות מקצועית של עו"ד בעסקת נדל"ן

עבודה מס' 068949

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מהן הבדיקות המקדמיות אותן עורך הדין צריך לבדוק טרם בואו לבצע את עסקת המקרקעין, ומהן ההשלכות של אי ביצוע הבדיקה על רוכש הדירה ועל עורך הדין עצמו?

14,086 מילים ,67 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

רכישת דירה היא אחת העסקאות הגדולות ביותר אשר אדם עושה במהלך חייו ולשם כך הוא שוכר את שירותיו של עורך דין, כדי שייצגו בביצוע העסקה הכה חשובה בחייו.
אין ספק שבמרוץ השנים מקצוע עריכת הדין טומן בחובו סיכונים מקצועיים הולכים וגדלים. אם, בעבר היה נדיר להיתקל בתביעה של רשלנות מקצועית נגד עורך דין, כיום הגשת תביעות רשלנות מקצועית נגד עורך דין היא עניין שבאופנה, כאשר הסיבות להגשת תביעות אלה גדולות, מרובות ומשתנות עם השנים .

בעבודתי זו אעסוק ברשלנות עורך דין בעסקת הנדל"ן, כאשר אבדוק מהן הבדיקות המקדמיות, אשר אותם עורך הדין צריך לבדוק בטרם בואו לאשר חתימה על הסכם מכר בין הרוכש למוכר. ברצוני לציין, שבעבודתי זו לא אתמקד בעורך דין שמייצג את הרוכש, או לחילופין בעורך דין המייצג את המוכר, אלא אנסה לעמוד את כלל הבדיקות שמוטלות על עורך הדין בעסקת מקרקעין, כאשר אלה משתנות מעסקה לעסקה ותלויות בסוג הנכס או הזכות המוצעת למכירה. כמו כן, אנסה להראות מהן ההשלכות של אי ביצוע אחת מהבדיקות המוטלות על עורך הדין וכיצד עורך הדין יכול להתמודד עימן. ברצוני לציין, שעבודה זו לא תכסה את כלל האפשרויות ואת כלל הבעיות העלולות להתעורר בעסקת נדל"ן מפאת חוסר המקום, ואאלץ להתמקד בעסקאות מכר פשוטות. מאחר שעבודה זו אינה מהווה תחליף לייעוץ משפטי והיא נכתבה על מנת להעניק ידע לקוראה (עורך הדין וכל אדם אחר) והדרכה בביצוע רכישת דירה, אין ברשימת הבדיקות שצוינו משום מיצוי כלל הבדיקות שעל עורך הדין לבצע. לכן, אני ממליצה לפנות לעורך דין הבקיא בתחום לפני ביצוע עסקת נדל"ן.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. רשלנות מקצועית
2.1 מהי חובת הזהירות המוטלת על עורך הדין
2.2 חובת זהירות מושגית
2.3 חובת זהירות קונקרטית
2.4 האם קיימת התרשלות במערכת היחסים בין עורך הדין- ללקוח?
3. חובותיו של עורך הדין כלפי לקוחו
4. מה מחיל על עורך הדין את החובה לבצע את הבדיקות המקדמיות טרם ביצוע עסקת המקרקעין
5. מהן הבדיקות המקדמיות אותן עורך דין צריך לבצע?
5.1 בדיקה פיזית של המקרקעין
5.2 הוצאת נסח טאבו ובדיקת הזכויות בטאבו
5.3 הערת אזהרה
5.4 זכויות בנייה
5.5 היטל השבחה
5.6 בדיקה ברשויות המס- מיסוי בעסקת נדל"ן
5.6.1 מס שבח
5.6.2 מס מכירה
5.6.3 מס רכישה
5.7 משכנתא ומשכון על המקרקעין
6. חובת עורך הדין כלפי צד שאינו לקוחו
7. דרכי התגוננות מפני תביעות רשלנות
7.1 ביטוח
7.2 הימנעות
8. מה קורה בעולם?
9. סיכום
10. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

עוולת הרשלנות משפיעה רבות על תחומי משפט נוספים ורבים. הסיבה להתפרשות הרחבה של עקרונות העוולה נעוצה בכך שהיא אינה מוגבלת להגנה על אינטרס מסוים, אינה מתמקדת בהתנהגות ספציפית, אינה דורשת יסוד נפשי מיוחד ואינה קשורה לסוג מוגדר של נזק, אלא מבוססת על דרישות של סבירות ושל התנהגות ראויה ונכונה(7). עקב זאת, עוולת הרשלנות חלה על כל פעילות אנושית בהיותה גמישה ולכן גם ניתנת ליישום על הרבה מאוד מקרים ואף מוסדרת ומוחלת על ידי ענפי משפט אחרים.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "רשלנות מקצועית של עו"ד בעסקת נדל"ן", סמינריון אודות "רשלנות מקצועית של עו"ד בעסקת נדל"ן" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.