היישום אינו מחובר לאינטרנט

מזרחים ואשכנזים בישראל (תרגיל)

עבודה מס' 068490

מחיר: 144.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הסיבות לפערי ההשכלה ולפערי השכר לפי שתי פרדיגמות: פרדיגמת הקונפליקט החברתי והפרדיגמה הסטרוקטוראלית- פונקציונאלית.

1,535 מילים ,9 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

הבעיה העדתית (שהחלה בשנות החמישים) היא אחת הבעיות הפנימיות המרכזיות, אם לא המרכזית ביותר, בחברה הישראלית.
לב הבעיה הוא שקבוצות רבות של עולים "חדשים", דהיינו אלה שעלו לאחר קום המדינה (1948) ובמיוחד הקבוצות הקרויות "מזרחיות" לא הגיעו לאינטגרציה מלאה בחברה הישראלית.
הדו"ח שפורסם על ידי מכון אדוה מביא ראיות לעניין זה. בדו"ח, ביו היתר, מוצגים שני סוגים של פערים- פערי השכלה ופערי הכנסה. אנו נציג במהלך העבודה את הסיבות הסוציולוגיות האפשריות לפערים אלה בין שתי קבוצות המוצא- יוצאי אסיה- אפריקה (מזרחים) ויוצאי אירופה- אמריקה (אשכנזים), הן על פי הפרדיגמה הסטרוקטוראלית- פונקציונאלית והן על פי פרדיגמת הקונפליקט.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. הפרדיגמה הסטרוקטוראלית- פונקציונאלית
3. פרדיגמת הקונפליקט החברתי
4. סיכום
5. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ניתן לומר כי אחת הסיבות לצמצום הפערים בתחום ההשכלה היא המודרניזציה. עצם השאיפה לרמת חיים הדומה לזו של מדינות המערב העשירות, לקידום וידע, הם אלה שדחפו את ילדי הארץ המזרחים לרכוש השכלה. ניתן לציין כי רובם המוחלט של המזרחים ילידי הארץ וחניכיה היו במרוצת דור אחד לבעלי השכלה תיכונית מלאה או חלקית (ליסק, 1993).
לחברה המודרנית דרישות תפקודיות אשר הובילו להתרחבות מערכת החינוך וההשכלה.
חקיקת חוק חינוך חובה (המחייב כל אחד בשמונה שנות לימוד) העלתה את רמת ההשכלה הממוצעת של כל קבוצות המוצא. עליה זו ניכרת יותר, ככל שנקודת המוצא הקבוצתית היתה נמוכה יותר, כלומר, בולטת יותר אצל יוצאי אסיה- אפריקה מאשר אצל אירופה- אמריקה.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מזרחים ואשכנזים בישראל (תרגיל)", סמינריון אודות "מזרחים ואשכנזים בישראל (תרגיל)" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.