היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת השוני והמרחק התרבותי על מיזמים משותפים בסין

עבודה מס' 068326

מחיר: 229.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד השוני והמרחק התרבותי בין מדינות (שותפים) משפיע על מידת ההצלחה במיזם המשותף.

3,150 מילים ,6 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

מספר המיזמים המשותפים הפועלים בסין החל משנת 1979 (מועד חקיקת חוק המיזמים המשותפים שם) הולך וגדל בהתמדה. לפני כן הייתה סין מדינה קומוניסטית לחלוטין ללא אפשרות של קשרים מפותחים עם מדינות המערב בכל הנוגע לעסקים וכניסת חברות עסקיות מערביות לשוק הסיני. מאז חלו שינויים שפתחו דלתות כלפי חברות מערביות והממשלה הסינית משקיעה רבות בחקיקת חוקים ותקנות כדי לאפשר אוירה נוחה המעודדת כניסתם של משקיעים זרים. מאז 1993 נמצאת סין במקום השני בעולם (אחרי ארה"ב) בכמות ההשקעות הישירות. הנתונים מצביעים בבירור על כך, שלצד העלייה הכוללת בהשקעות זרות בסין בדרכים השונות ממשיכה ההשקעה באמצעות מיזמים משותפים בינלאומיים להיות הדרך הפופולארית לכניסת משקיעים זרים לסין. בבואנו להקים מיזם משותף בסין בתוך היקף פעילות כזה של השקעות, חייבים להכיר ולהבין את מורכבות ההחלטה ולתת את הדעת לגורמים השונים העשויים להשפיע על סיכויי הצלחתו של המיזם. בין הגורמים העיקריים המבדילים את סין משאר העולם בכל הקשור למיזמים בינלאומיים יש לתת את הדעת בעיקר לתרבות הסינית על מאפייניה והשפעתה הרבה על עולם העסקים ועל מיזמים משותפים בפרט. חברה הרב לאומית מעצם הגדרתה פועלת באזורים שונים של העולם במדינות שונות ובתרבויות שונות. לתרבות נודעת השפעה על מיזמים משותפים בחברה רב לאומית ומכאן ההסתגלות לתרבות הסינית והבנתה הם בין הגורמים המרכזיים האחראיים על הצלחת מיזם בינלאומי בסין. מטרתה של עבודה זו תהיה לבדוק כיצד שוני ומרחק תרבותי משפיע על הצלחת מיזם בינלאומי בסין כאשר עיקר ההתרכזות בעבודה סובב סביב השאלות הדנות בשוני התרבותי בין השותפים המקומיים לשותפים המערביים והקשר שלהם בהצלחת מיזמים משותפים בסין. בדיקת הקשר בין תרבות למיזמים משותפים, תעשה באמצעות סקירת מאמרים שדנו בסוגיה, וכן סקירת מאמרים של מיזמים משותפים בין חברות מערביות לחברות מקומיות בסין.
שאלת המחקר: כיצד השוני והמרחק התרבותי בין מדינות (שותפים) משפיע על מידת ההצלחה במיזם המשותף?
רעיון המחקר עלה בעקבות עבודתו של בעלי בחברה רב לאומית בסין. כיוון שעבודתו כרוחה בקשרים עם חברות זרות אחרות והקמת מיזמים משותפים בסין. חשבתי לחקור את הנושא בפן המדעי-מחקרי שכן נושא זה אקטואלי ויוכל לעזור לנו להבין לעומק את השפעת השוני התרבותי על מיזמים בהם בעלי מעורב.
שיטת המחקר מבוססת על ניתוח ספרות תיאורטית ומחקרית בתחום שאלת המחקר. להכרת הנושא נעזרתי בסקירה הספרותית בה פניתי לספריית האוניברסיטה הפתוחה וכן למאמרים מחומר הלימוד העוסקים בנושא מיזמים בינלאומיים. בחיפושי מצאתי מאמרים עדכניים מהשנים האחרונות שחקרו את נושא שאלת המחקר. המאמרים סייעו בהבנת הנושא וכן אפשרו לנתח את המשתנים במחקר ותוצאותיו.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. תרבות
2.1 הפרופיל התרבותי של סין ומדינות המערב
3. מיזמים משותפים
4. סקירת ספרות
5. דיון ומסקנות
6. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מספר ההגדרות למושג תרבות גדול אולי כמספר התרבויות עצמן. כך לדוגמא,Kroeber & Kluckhohn בספר שכתבו ב-1952, מצטטים 164 הגדרות שונות למושג זה. בעבודה זו, ולצורך הדיון במושג "תרבות", אאמץ את ההגדרה שניסח Hofstede (1984), אחד החוקרים הבולטים בתחום זה: "התכנות הקולקטיבי של החשיבה אשר מבדיל בין בני קבוצת בני אנוש אחת לזולתה...במובן זה כוללת התרבות מערכות של ערכים; וערכים הם מאבני היסוד של תרבות". מתוך הגדרתו של Hofstede (1983), ומהדיון שמלווה אותה, עולים מרכיבי היסוד של התרבות: תרבות היא ייחודית לקבוצה מסוימת, ומבדילה בינה לבין האחרות; התרבות משפיעה על התנהגותם של חברי הקבוצה בצורה אחידה יחסית וניתנת לניבוי, התרבות מועברת מדור לדור באמצעות תהליכי למידה והתנסות, התרבות מורכבת ממערכות של ערכים. (יחזקאל ושנקר,2001).

תגים:

ניהול בין לאומי · כלכה וניהול · מיזמים משותפים · ניהול בינלאומי · סין

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת השוני והמרחק התרבותי על מיזמים משותפים בסין", סמינריון אודות "השפעת השוני והמרחק התרבותי על מיזמים משותפים בסין" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.