היישום אינו מחובר לאינטרנט

'המטמורופוזה של הטעם'/ בורדייה- השוואה בין בתי ספר למוזיקה בישראל

עבודה מס' 068173

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הצגת מושגי היסוד של בורדייה (שדה, הביטוס, הון תרבותי ומנגנוני היבדלות) ויישומם על שני בתי ספר למוזיקה בישראל - "רימון" ו"מכללת הד".

2,313 מילים ,3 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

פייר בורדייה, סוציולוג צרפתי, מחוקרי התרבות המובילים במאה העשרים (1930-2002).
עיסוקו העיקרי היה בתחום הסוציולוגיה של חיי היום יום, כפי שניתן לראות זאת בספרו "שאלות בסוציולוגיה של התרבות" (1980), בו הוא תבע את מושגי היסוד של עבודתו: השדה, הון תרבותי, הביטוס ומנגנוני ההיבדלות. בעבודתי זו אציג מושגים אלו כפי שבאים לידי ביטוי במאמרו "המטמורפוזה של הטעם" מתוך ספרו (1980), תוך יישומם על שני בתי ספר למוסיקה בישראל.
כוונתי לבחון כיצד משפיעים המושגים שתבע בורדייה (1980) על השדה המוסיקלי 'הארצישראלי', על ידי בחינת בית הספר "רימון" לג'אז ומוסיקה מודרנית ומכללת "הד" למוסיקה עכשווית, ככוחות שולטים בשדה וכמכתיבי דעה הן על היצרנים והן על הצרכנים.
אציג את המניירה הייחודית של כל בית ספר, אודותיו וייעודו כפי שמפורסמים באתרי הבית, ראיונות שערכתי עם גורמי מפתח בארגון וכמה מתלמידיהם, ואנסה להדגים כיצד המושגים שבורדייה (1980) עוסק בהם, באים לידי ביטוי בתעשיית המוסיקה הארצישראלית.

קטע מהעבודה:

פיתוח תורת השדות של בורדייה היא פרי השראתם של קרל מרקס ומקס ובר. לפי בורדייה (1980), במרחב החברתי יש שדות רבים, לכל שדה יש אוטונומיה אך זו אינה טוטאלית כי קיימים קשרים בין השדות - קשרים הניתנים לשינוי. למעשה שדה הנו מרחב מתובנת, זירה של כוח שיש בו שולטים ונשלטים. היחסים המתנהלים בתוכו הם מתמידים, מתמשכים, ומראים על חוסר שוויון ששורר בתוך המרחב הזה. בכל שדה מתקיימים מאבקי כוח על השליטה והיוקרה, כל גורם בשדה מוגדר ביחס למיקום שלו במרחב, ומתחרה באחרים תוך שימוש בכוח היחסי שיש בידו, ואשר מגדיר את מעמדו בתוך השדה, וכפועל יוצא את האסטרטגיות שינקוט. אם המאבקים פוסקים משמע השדה מת.

תגים:

קרל מרקס · מכללת הד · רימון · מוזיקה פופולרית · אינדיבידואליות · מנגנוני היבדלות · הון תרבותי · סוכני תרבות · מוסיקה ישראלית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "'המטמורופוזה של הטעם'/ בורדייה- השוואה בין בתי ספר למוזיקה בישראל", סמינריון אודות "'המטמורופוזה של הטעם'/ בורדייה- השוואה בין בתי ספר למוזיקה בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.