היישום אינו מחובר לאינטרנט

האינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה

עבודה מס' 068145

מחיר: 144.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם האינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה בין השנים 1945-1953, הושפעו ממבנה המערכת?

3,137 מילים ,10 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

ב-1950, לאחר שצפון קוריאה החליטה לפלוש לדרום קוריאה, ארה"ב החליטה להתערב בנעשה ולהיכנס למלחמה. עוד לפני המלחמה, לארה"ב ולבריה"מ היו אינטרסים באזור ובמדינה, אם מבחינת רמת ניתוח מערכתית ואם מבחינת רמת ניתוח מדינית, כשלארה"ב היו אינטרסים משתנים, כלליים, אידיאולוגיים, סדר עולמי ומנוגדים עם בריה"מ, שהחזיקה באינטרסים קבועים, כלליים, אידיאולוגיים וסדר עולמי.
אנו נסקור בעבודה איך התבטאו האינטרסים הלאומיים של כל מעצמה ומעצמה לפני ובזמן מלחמת קוריאה, בין השנים 1945-1953, ואיך הם הושפעו ממבנה המערכת.

שאלת המחקר: האם האינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה בין השנים 1945-1953, הושפעו ממבנה המערכת?

השערת המחקר: אנו נטען שהאינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה, בין השנים 1945-1953, הושפעו ממבנה המערכת. לארה"ב היו אינטרסים משתנים באזור, שכללו אינטרסים כלליים, אידיאולוגיים וסדר עולמי. הגדרות האינטרסים של ארה"ב השתנו עם פרוץ המלחמה, עקב חשיבות האזור והמערכת ובכך היא הושפעה ממבנה המערכת ושהאינטרסים שלה היו מנוגדים לאינטרסים של בריה"מ שגם הושפעו ממבנה המערכת. לבריה"מ היו אינטרסים קבועים, כלליים, אידיאולוגיים וסדר עולמי, שהושפעו ממבנה המערכת ויצרו ניגוד לאינטרסים של ארה"ב.

קטע מהעבודה:

בכך לארה"ב היה אינטרס אידיאולוגי- ערכי ואינטרס כללי ברמת ניתוח המדינה, כי רצונה היה לעודד הקמת ממשלה דמוקרטית בדרום קוריאה, ברוח ערכי המדינה האמריקאית, כדי שלא תיגרר לקומוניזם, ודאגה שכל האזור האסיאתי לא יילך בעקבותיה של סין הקומוניסטית. זה מתקשר לאינטרס נוסף של ארה"ב- אינטרס סדר עולמי, ברמת ניתוח המערכת, כי ארה"ב חששה שהסדר העולמי יופר בהדרגה, אם האזור האסיאתי יהיה תחת רוח הקומוניזם, דבר שיגרור עוד אזורים בעולם, כחלק מהמלחמה הקרה שהתהוותה עם סיום מלחמת העולם השנייה ב-1945, לכן היה חשוב לה כ"כ להקים ממשלה דמוקרטית במדינה לעומת בריה"מ שהחזיקה באינטרסים קבועים, כלליים, אידיאולוגיים וסדר עולמי באזור ורצתה להקים משטר קומוניסטי בקוריאה.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "האינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה", סמינריון אודות "האינטרסים של ארה"ב מול בריה"מ לפני ובזמן מלחמת קוריאה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.