היישום אינו מחובר לאינטרנט

הניכור בתיאור הנשים ביצירותיו של אדוארד מונק

עבודה מס' 067838

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השוואה בין יצירותיו של מונק לבין יצירותיהם של פאבלו פיקאסו, ג'ורג' גרוס ווילם דה קונינג בנושא הניכור בתיאורי הנשים.

6,760 מילים ,21 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

בעבודה זו אדון בנושא הניכור בדמות האישה ביצירותיו של אדוארד מונק , כאשר אתמקד בשאלות כמו מהם הסיבות שמונק מציג את הנשים כמנכרות? באילו דרכים הוא בחר כדי להציג אותן באופן זה? האם ניתן לזהות מאפיינים שחוזרים על עצמם אצל אמנים מאוחרים? מה הם? וכיצד הם קשורים לתרבות, לחברה ולהיסטוריה בזמנם?
נושא זה עניין אותי במיוחד כיוון ובמהלך לימודי האמנות שלי נחשפתי ליצירותיו של מונק וראיתי שברוב יצירותיו הוא מתאר נשים שונות בעלות מאפיינים דומים. בנוסף לכך יצירותיו מעניינות אותי כיוון והם נוגעים בנושאים כמו בעיית קיום האדם, הסבל וכו' וכן גם בגלל הסגנון האקספרסיוניסטי שלו.
הדרך בה אבחר להגיע לממצאים אלו תהיה דרך ניתוח מקורות ראשונים אשר יכללו את יצירותיו של מונק: "ריקוד החיים", "העפר" וה"ערפד", וכן דרך ניתוח יצירות מאוחרות יותר כמו "מתרחצת יושבת" של פיקאסו, "דאום מתחתנת עם הרובוט הפדנטי שלה ג'ורג' במאי 1920" של גורג' גרוס ו "אישה I" של ווילם דה קונינג.
ביצירות אלו אנסה למצוא את המשותף באופן הצגת האישה, כלומר אנסה למצוא מאפיינים משותפים המציגים את האישה כמנכרת. כדי למצוא את הסיבה להצגת האישה באופן ייצוג זה או אחר אפנה למקורות משנים הסוקרים את הביוגרפיה של מונק וכן את אורך חייו וכך אבדוק את הזיקה בין הביוגרפיה של מונק עצמו לבין הנשים המופיעות ביצירותיו. בנוסף לכך אפנה לתיאוריות שונות כמו למשל של מרקס ופרום אשר מתוכם אפשר להסביר את משמעות יצירותיו של מונק ואת הסיבות להצגת האישה באופן אותו הציג.
בסוף אשווה בין יצירותיו של מונק לבין היצירות של האמנים המאוחרים כמו פיקאסו, דה-קונינג וגרוס אשר פעלו במחצית הראשונה של המאה ה- 20 והתייחסו גם כן בחלק מיצירותיהם לייצוג האישה. ההשוואה תיעשה באמצעות בחינת מאפייניים צורנים כמו התייחסות לקו, צבע, מרקם, פרספקטיבה וכן בחינת התכנים של היצירות.

ראשי פרקים:
פתח דבר
פרק 1: יצירותיו של מונק: ניתוח קדם איקונוגרפי ואיקונוגרפי
1.1 "הערפד"
1.2 "אפר"
1.3 "ריקוד החיים"
1.4 סיכום הפרק
פרק 2: תיאוריות שונות
2.1 הסמליות ביצירותיו של מונק
2.2 תיאוריות של חוקרי אומנות אודות חיי מונק
2.3 הניכור והחברה בסוף המאה ה- 19 וראשית המאה ה- 20
2.4 הזרם הרומנטי
פרק 3: אומנים שהושפעו ממונק: ניתוח איקונוגרפי
3.1 פאבלו פיקסו ויצירתו "מתרחצת יושבת"
3.2 גו'רג' גרוס ויצירותו "דאום מתחתנת עם הרובוט הפדנטי שלה ג'ורג' במאי 1920"
3.3 ווילם דה קונינג ויצירתו "אישה I"
פרק 4: סיכום
4.1 סיכום ומסקנות
4.2 רשימת תמונות
4.3 תמונות
4.4 רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

בציור ה"ערפד" מתאר מונק שתי דמויות: גבר ואישה. הגבר מרכין את כל גופו על האישה. גופו כולו מכווץ וסגור, ראשו רכון בין שני זרועותיה החשופות של האישה המחזיקות את גופו וסוגרות עליו. דמות הגבר נראה מהצד, לעומת גופה של האישה המוצגת באופן חזיתי אל הצופה. ידה הימנית של האישה, מחזיקה את זרועו השמאלית של הגבר, וידה השמאלית מונחת על גבו. ראשה של האישה רוכן על עורפו של הגבר כאשר פיה נוגע בעורפו. לאישה שיער ארוך בצבע אדום זהוב העוטף את פלג גופו העליון של הגבר כמעין מעטפת. אפשר לראות את שיערה נופל על ראשו וגבו. הגבר המתואר הוא בעל שיער כהה, וחלקו העליון של גופו לבוש חולצה כהה, שחורה.

תגים:

אקספרסיוניסטים · אקספרסיוניזם · ריקוד · החיים · העפר · הערפד · מתרחצת · יושבת · דאום · מתחתנת · הרובוט · הפדנטי · שלה · ג'ורג' · במאי · 1920 · אישה · נשים · באמנות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הניכור בתיאור הנשים ביצירותיו של אדוארד מונק", סמינריון אודות "הניכור בתיאור הנשים ביצירותיו של אדוארד מונק" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.