היישום אינו מחובר לאינטרנט

ייצוג המזרחי בקולנוע הישראלי

עבודה מס' 067554

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת השיח סביב המזרחי כפי שהוא מוצג בסרטים "מאחרוי הסורגים" ו- "שחור" אל מול השיח ההגמוני הקיים.

2,465 מילים ,6 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

הסרט "שחור" של חנה אזולאי-הספרי הוא סיפור של הדור השני של יוצאי מרוקו שמהווה מעין הכלאה של מזרח ומערב. היא לא שיפוטית כלפי תרבות אבותיה, אלא מנסה להבין את המשמעות של התרבות עבור דור ההורים. הסרט משקף תהליכים חברתיים בישראל ובעיקר תהליכים של חיפוש זהות בקרב מזרחיים דור 2,3 ובאופן שמאתגר את מדיניות כור ההיתוך, לתוכה נכנסו הוריהם. הסרט הוא מסע שורשים, חיפוש הזהות. הסרט מאשש את המיתוס והסטריאוטיפ של הנחשלות המזרחית וכאילו מספק הוכחה לדעות הקדומות לגבי הנחשלות התרבותית שלהם. מהסרט אפשר להבין שהשחרור מהנחשלות הזו יכולה לקרות רק כתוצאה מהשילוב בתוך החברה הישראלית.

קטע מהעבודה:

ההגמוניה, על פי גרמשי, מתארת מצב ותהליך שבו קבוצה חברתית מסוימת שולטת בכל המוסדות החברתיים ומוסדות השלטון ומשליטה את תפיסת העולם שלה כתפיסת העולם הדומיננטית, באופן שזו הופכת לטבעית ומובנת מאליה. לטענתו, הספרה הפוליטית, באמצעות בעלי ההון, שולטת באופן מוחלט על הספרה החברתית. התקשורת מטפחת ומשחזרת את הערכים הקיימים, תוך התאמתם לרגישויות החברתיות, וכך משכנעת את הציבור בנכונות האידיאולוגיה ההגמונית. (גרמשי, 2004). בהמשך לגרמשי, טוענים לקלאו ומוף כי לאור שינויים חברתיים וחידושים תיאורטיים רבים במאה העשרים, קיימות בחברה המודרנית עמדות סובייקט רבות, שהיחס ביניהן הוא פונקציה של המאבק ההגמוני.

תגים:

חנה · אזולאי-הספרי · נשים · קולנוע · מזרחים · מזרחי · ישראל · ישראלי · מאחורי · הסורגים · שחור · פמיניזם · מרוקו · משפחה · סרט · תרבות · מזרחית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ייצוג המזרחי בקולנוע הישראלי", סמינריון אודות "ייצוג המזרחי בקולנוע הישראלי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.