היישום אינו מחובר לאינטרנט

קריסתה של רשת קלאבמרקט

עבודה מס' 067338

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת ההיבטים המשפטיים של האירוע.

9,199 מילים ,10 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

"הפצצה שהטילו אתמול בעלי חב' קלאבמרקט הסעירה את שוק המזון כולו... התרסקותה של חב' המגלגלת כ-3 מיליארד שקלים בשנה ומרכזת מכירות של כ-9% משוק מוצרי הצריכה השוטפת כולו, עוד לא הייתה בישראל ... הפנייה של בעלי קלאבמרקט, מוזס -בורוביץ-רוזן, בבקשה להגנה מפני נושים הותירה את הספקים עם חובות של עשרות מיליוני שקלים שאיש לא יודע האם ישולמו"(1). "ביהמ"ש המחוזי בת"א מזמן לא היה מלא כמו אתמול. כבר משעות הבוקר המוקדמות התקבצו עשרות עורכי דין מחוץ לאולם וחיכו לדיון בבקשת הקפאת הליכים של רשת המזון קלאבמרקט ... השופטת ורדה אלשייך צפתה מראש שהדיון יעורר עניין רב ולכן קיימה אותו בלשכתו של נשיא ביהמ"ש. אך גם זה לא הספיק להכיל את כל עורכי הדין והנושים שהגיעו לדיון..."(2). הציטוטים והתיאורים המובאים לעיל, מייצגים דעה רווחת בקרב אנשי כלכלה, משפט וחברה, קריסתה של קלאבמרקט לא הייתה עוד קריסה, היא היוותה תמרור אזהרה באספקטים כלכליים, משפטיים וחברתיים שאת הדי פגיעה זו מרגישים עד עצם יום זה.
ביום 15.2.06 הודיעה רשמית רשת השיווק שופרסל על השלמת רכישת הרשת המתחרה, קלאבמרקט באמצעות רכישת מיזוג. הודעה זו, היוותה אקורד סיום לתהליך רכישה מורכב, רצוף מכשולים הן בהיבט הרגולאטורי, קרי אישור המיזוג לאור דיני ההגבלים העסקיים, הן בהיבט של מעמדם של עובדי קלאבמרקט, הן בהיבט של מעמדם של נושי קלאבמרקט. גב' סיוון קליינגבייל במאמרה בעיתון "הארץ"(3) גורסת כי "מבט אל העבר מראה כי הסיפור של קלאבמרקט הוא בעיקר סיפור של החמצה. לרשת הייתה הזדמנות להפוך לגורם משמעותי בשוק, אבל אוסף החלטות, שבדיעבד נראות שגויות, והחלטת הבעלים לא להזרים כסף לחברה, אלא לפתח אותה רק מהמשאבים הכספיים שהיא מייצרת, הביאו אותה לכך שהיום, שלוש שנים לאחר רכישתה ע"י קבוצת מוזס-בורוביץ'-רוזן, קלאבמרקט נמצאת באותה נקודה בה נרכשה, בשינוי אחד בלבד - התחרות בשוק קשה הרבה יותר" .
בעבודה זו אסקור ראשית את הגורמים אשר הביאו לקריסתה של קלאבמרקט. לאחר מכן, אסקור את מעמדם של דיני המיזוגים בראי הדין הישראלי והאמריקאי. לאחר מכן, אסקור את הליך הרכישה הנ"ל בראי דיני ההגבלים העסקיים. לאחר מכן, אסקור את משמעותם ותפקידם של נאמני הרשת עפ"י החוק. לאחר מכן אסקור את מעמדם של נושי קלאבמרקט מתוך מאמרים וכתבות. לאחר מכן אדון במעמדם של עובדי קלאבמרקט, חובותיהם וזכויותיהם עפ"י חוק. לבסוף אסכם ואחווה את דעתי לסיכום.

תוכן עניינים:
הקדמה
נפילת קלאבמרקט - רקע עובדתי
מבוא למיזוגים ורכישות
תיאור הליך המיזוג בראי דיני הגבלים העסקיים
מיזוג חברות בראי דיני ההגבלים העסקיים
נאמנים - תפקידם ומשמעותם
מעמדם של הנושים
מעמדם של עובדי קלאבמרקט
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מיזוג חברות הוא טכניקה משפטית המאפשרת למוסדות המוסכמים של חב' המוכרת ושל החברה הרוכשת להגיע להסכמה בדבר תנאי מכירתן של כל מניות החברה המוכרת לחב' הרוכשת. עם ביצוע של החלטת המיזוג מתאיינת האישיות המשפטית של החברה המוכרת והיא "נבלעת" בחברה הרוכשת. במסגרת העסקה מועברים באופן אוטומטי, כעניין שבחוק, כל נכסיה והתחייבויותיה של החב' המתאיינת - מאגר שלם ובלתי מוגדר של זיקות משפטיות - לחברה השורדת. הסדרי המיזוג, השמים לעצמם כמטרה את הגנת האינטרסים של נושי החברה המתאיינת, קובעים כי על החברה הרוכשת להיכנס באופן מושלם - ללא כל יוצאים מן הכלל וללא שום הגנה משפטית שמקורה בהסדר חוקי-חוזי - לנעליה המשפטיות של החברה המתאיינת.

תגים:

פירוק · השתלטות תאגיד · חברה · רכישה · רשתות שיווק · מזון · הגבלים עסקיים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "קריסתה של רשת קלאבמרקט", סמינריון אודות "קריסתה של רשת קלאבמרקט" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.