היישום אינו מחובר לאינטרנט

שבועון "העולם הזה" ויחסו לממסד

עבודה מס' 066943

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם היווה "העולם הזה" כגוף המושפע מהאידיאולוגיה של יוצרו, אורי אבנרי, אלטרנטיבה רעיונית להלכי הרוח הממסדיים (השלטוניים והעיתונאיים)באותה תקופה? אם כן, באיזו צורה?

10,002 מילים ,33 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עבודה זו תתחלק לשני חלקים עיקריים, בחלק הראשון אפרט את מבנה השבועון, מקורות השפעתו, מגמות העריכה, הכתיבה והצילום בו ואת תפוצתו ושיטות הפצתו. כמו כן אבחן את התפתחות האידיאולוגיה של אורי אבנרי, שעמדה בבסיס האידיאולוגיה של "העולם הזה" מימיו המוקדמים ואת האידיאולוגיה של "העולם הזה", בעיקר בשנות החמישים, כפועל יוצא מהאידיאולוגיה בה החזיק אבנרי. בחלק השני של העבודה אבחן את גיליונות העולם הזה בשנות החמישים המאוחרות, בעיקר בין השנים 1955 ל-1958 בדגש על מאבקו של העיתון בממסד הפוליטי, מאבק שבא לידי ביטוי במלחמה חסרת פשרות בשחיתות, בפוליטיקאים לא ישרים או באידיאולוגים שלא עלו בקנה אחד עם דעתם של כתבי העיתון ושל עורכו, זאת בעוצמה חסרת פרופורציות לכל מאבק דומה באותם ימים. זאת אעשה דרך מקרה מבחן: פרשת משפט הדיבה שהגיש עמוס בן גוריון, סגן מפכ"ל המשטרה, כנגד "שורת המתנדבים". מאבק ש"העולם הזה" נטל בו תפקיד משמעותי וצד ברור וזאת על מנת להתנגח בראשי השלטון ובצמרת המשטרה.

תוכן העניינים:
מבוא
מבנה השבועון
האידיאולוגיה של "העולם הזה"
העולם הזה ויחסו אל הממסד
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בפתח הדיון באידיאולוגיה שהנחתה את "העולם הזה", חשוב לציין מספר דברים: ראשית, התפיסה האידיאולוגית של השבועון היא ראי מדוייק של תפיסותיו של עורכו, אורי אבנרי, שלום כהן החזיק - החרה אחריו אך אין ספק כי אבנרי היה הכוח המוביל. שנית, אבנרי הוא כותב מגוון ועשיר מאוד, אשר פרסם (ועדיין מפרסם) אלפי כתבות עיתון ולמעלה מעשרים ספרים. במחקר מסוג זה, קצרה היריעה מלתאר את כל משנתו האידיאולוגית כפי שהיא באה לידי ביטוי בכתביו, על כן אתרכז בעיקרי הדברים בלבד.
אורי אבנרי החזיק מגיל צעיר בדעות מקוריות על הנעשה באזור ועל הצריך להיעשות, לאורך חייו עבר מצידה האחד של המפה לצידה השני. מחברות בארגוני האצ"ל והלח"י ותמיכה ברעיונות רוויזיוניסטית במהותם, עבר אבנרי להיות הסמן השמאלי של המפה ולדמות המזוהה (כיום, כחבר ב"גוש שלום") בקרב רבים כ"בוגד ועוכר ישראל"(13) אשר זוכה בתכיפות לקריאות כגון "עם אנשים כמו אבנרי, מי צריך אויבים"(14) .

תגים:

העולם · הזה · אורי · אבנרי · ממסד · גוריון · ציונות · עיתונות · ישראלית · שמאל

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שבועון "העולם הזה" ויחסו לממסד", סמינריון אודות "שבועון "העולם הזה" ויחסו לממסד" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.