היישום אינו מחובר לאינטרנט

מחקר תצפיתי על ארגון ה-IPWA

עבודה מס' 066861

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תצפית מונחית על פעילות ארגון ההיאבקות הישראלי הIPWA בכדי לבחון את הסיבות לעיסוק בענף זה.

1,471 מילים ,2006

תקציר העבודה:

ענף ההיאבקות המקצועית נחקר רבות ע"י חוקרים מגוונים ובעיקר הנושא נבדק מזוית צרה הבוחנת את תפקיד הצפייה בשידורי היאבקות בחיי ילדים.
בתור אוהד היאבקות ותיק וכרוז בארגון ההיאבקות הישראלי ה-IPWA החלטתי לחקור את הנושא מפרספקטיבה אחרת, שדה המחקר שלי הוא מתחם האימונים ובי"ס להיאבקות של ה-IPWA הממוקם בצומת סגולה, פתח תקווה ובו מדי יום לומדים להתאבק קבוצות צעירים, בוגרים והבכירים מתאמנים לקראת ההופעות החודשיות הנערכות מול קהל חי.
המחקר נערך באמצעות תצפית מונחית בה אנסה לעמוד על טיב הפעילות של קבוצת הבוגרים וזהו כמו כן מחקר איכותי בו לא ניתן להסיק מסקנות על הכלל אלא ספציפית על קבוצת הבוגרים.
לדעתי התרומה האקדמאית של המחקר נובעת מחדשנותו בכך שאנסה לעמוד על טיבם של המתאבקים עצמם באמצעות התצפיות + הראיונות שאערוך עימם, במקום לערוך מחקר נוסף בנושא "השפעת ההיאבקות על קהל" אנסה לברר את המניעים של המתאבקים עצמם לפעילות יוצאת דופן זו.
מכיוון שהאוכלוסייה הנחקרת מכירה אותי, הדבר יקל עליהם לשתף אותי בכמה שיותר מידע אך ההיכרות אינה עמוקה דיה בכדי שתפריע לשיקולים כלשהם במהלך כל שלב בעת ביצוע המחקר.

הערת מערכת: העבודה נכתבה במסגרת קורס "שיטות מחקר".

קטע מהעבודה:

השאיפה של כל מתאבק היא להופיע מול קהל אנשים שיעודד ויריע, זהו חלק חשוב בכל אספקט ההיאבקות מכיוון שהמתאבקים ניזונים מאהבת הקהל.
בכל חודש נערכת הופעה מול קהל ומטרת האימונים בנוסף ללמידת יסודות ההיאבקות היא הכנה וחזרות לקראת המופע החודשי.
ניתן לראות אצל קובי כי הרצון להופיע ניכר בו לא רק בהיבט ההיאבקות אלא אף בתחומים אחרים, "מגיל קטן רציתי להופיע בפני קהל, תמיד הייתי משתתף בהצגות בבית הספר...חלום נוסף שלי זה גם להיות מוסיקאי".

תגים:

תצפית · היאבקות · התנהגויות · הגשמה · חיזוקים · הווי · קהל

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מחקר תצפיתי על ארגון ה-IPWA", סמינריון אודות "מחקר תצפיתי על ארגון ה-IPWA" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.