היישום אינו מחובר לאינטרנט

תקשורת סיכונים ובריאות

עבודה מס' 066452

מחיר: 289.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: חקר מקרה - עידוד ההתחסנות נגד שפעת.

2,660 מילים ,7 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

לתקשורת הסיכונים קיים חלק דומיננטי לשיח הציבורי. הסוגיות סביבן נסב השיח הציבורי הנן:
האחת - יעילות החיסון נגד השפעת - האם החיסון מועיל או אולי מזיק? משרד הבריאות, ממליץ מדי שנה להתחסן נגד נגיף השפעת ומזהיר את קבוצות הסיכון וכלל הציבור מפני הנגיף. לצורך כך מגוייסים מחקרים וקמפיינים המעודדים קבלת חיסונים למניעת השפעת בקרב הציבור. מצד שני התפרסמו מחקרים שמסקנותיהם הינן, כי לחיסוני השפעת קיימת השפעה מזערית, אם בכלל, על שיפור מצב חולי השפעת או שיעורי התמותה משפעת וסיבוכיה (ynet, 14.12.06). ניתן להעריך כי יש בסיס למחקרים הממעטים בערך החיסון נגד שפעת, אלא שאופיו החברתי של הסיכון והחשש שבעת פרוץ מגפה יאשימו את משרד הבריאות, גורם לקברניטיו לעודד את הציבור ליטול את החיסון. בדו"ח של פורת ועמיתיו (2006) מוצגים מדדים שנתיים ורב-שנתיים, אשר מיועדים לבחון את המחלות המסוכנות והשכיחות (שפעת, סוגי סרטן שונים, אסתמה וכו') ואת טיפולי ההמנעה והיענות הציבור לטיפולים אלה. הדגש מושם גם על קבוצות עבורן הסיכון רב יותר ועל פי הדו"ח אף נמצא כי בדיקות מקדימות וטיפול הולם משפרים את הסיכוי להחלמה. הפירסום על צמרת משרד הבריאות - שר הבריאות, דני נוה, ומנכ"ל המשרד, פרופסור אבי ישראלי, שקיבלו חיסון נגד מחלת השפעת, מלמדים על עידוד הציבור לקבלת חיסונים אלה (ynet, 4.11.2004). ידיעות אלו עומדות בניגוד לידיעות אחרות העלולות אף להזיק, כמו הידיעה על פטירתם של שלושה מבוטחים לאחר שקיבלו חיסון (ynet, 22.10.2006)

קטע מהעבודה:

המחסומים העומדים בפני תקשורת סיכונים הינם הקשר של גורמי התקשורת עם השחקנים השונים. במידה רבה נתפסת התקשורת כמפקחת על מדיניות הממשל. על התקשורת להחליט על חשיבות הסיכון מבחינות משקלו הציבורי ולהסכים להעלותו על סדר היום. בה בשעה על התקשורת לבחון את האופציות העומדות על הפרק והאם לצדד באחת מהן. דוגמא לכך ניתן למצוא המקרה הבוחן של השפעת. מצד אחד עומדת עמדת משרד הבריאות למהר ולהתחסן. מנגד יש ממצאים מחקריים, של חלק מהחוקרים, אשר פוסלים או ממעיטים בערך החיסון. על התקשורת לבחון את הצד הנראה בעיניה צודק ויעיל יותר. התקשורת מועילה לממשל בכך שהיא מלקטת את המידע ומסייעת בכך למקבלי ההחלטות. תקשורת סיכונים נתפסת כמסייעת לקובעי המדיניות, שכן האחרונים יכולים למקם את סדרי העדיפויות הציבוריים, להתכונן לסכנות כלפי הציבור ולהקדים את התמודדותם עם המפגע (Risk Communication). העיתונאי מצוי בצומת מסוכנת למדי.

תגים:

חשיפה · תקשורתית · קביעת · מדיניות · חיסון · פאניקה · מוסרית · אליטות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תקשורת סיכונים ובריאות", סמינריון אודות "תקשורת סיכונים ובריאות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.