היישום אינו מחובר לאינטרנט

מה קורה במגרשי הכדורגל

עבודה מס' 066400

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תצפיות על משחקי כדורגל על פי עקרונות המחקר האיכותני.

4,780 מילים ,2007

תקציר העבודה:

שאלת המחקר שנבחרה על ידנו הינה:"מה קורה במגרש הכדורגל?".
כדורגל על פי הגדרתו הינו סוג של משחק ספורטיבי, משחק זה הינו משחק כדור בין שתי קבוצות יריבות כאשר כל אחת מהקבוצות מונות-11 שחקנים (10 שחקנים דינאמיים-מגנים, חלוצים, קשרים, וכו' ושחקן אחד קבוע העומד בשער-השוער) המשחקים בו זמנית על מגרש אחד, משחק הכדורגל משוחק בדרך כלל על מגרש דשא במשך-90 דקות המתחלקות ל-2 מחציות שוות בנות-45 דקות כל אחת, המנצחת בסיום המשחק הינה הקבוצה שכבשה מספר רב יותר של שערים כאשר באם-2 הקבוצות כבשו מספר דומה של שערים ו/או לא כבשו כלל שניהם התוצאה נקראת "תיקו".

חלק משגרת חיינו היא לבלות במגרשי הכדורגל, ותמיד תהינו איך כל כך הרבה אנשים-מדובר לפעמים על מאות אלפים- מגיעים לאותה מחשבה ודעה שהם מעריצים ואף לפעמים "מכורים" לאותה קבוצה.
אנשים מכל קצוות הארץ באים למגרש ומריעים לאותה קבוצה, למרות שזו קבוצה שרוב שחקניה מתחלפים כל פרק זמן ומאמנה אינו קבוע.
יש מתוך כלל האוהדים מספר לא מבוטל של כאלו שמפתחים סוג של אובססיה הגורמת להם לבצע מעשים ששונים לגמרי מהתנהגותם היום יומית ומאורך חייהם, כגון:לקלל, לנפץ נפצים, להשליך חפצים, לצעוק וכו'.
עוד פרט חשוב הוא עניין הגיל, מאיזה גיל מתחילים לאהוב ולהעריץ? והאם אפשר לשנות את הדעה ולהפסיק להעריץ את הקבוצה ולהתחיל לאהוב קבוצה אחרת?
יש לנו ציפיות לנסות ולהבין מה גורם לאנשים להגיע למגרשים ובכלל אילו סוגי אנשים מגיעים למגרשי הכדורגל וזאת נדע ע"י ישיבה באצטדיון והתבוננות בהתנהגות ובשפת הגוף של האנשים וכמובן כחלק מאותו ניסיון להבין מה גורם לאנשים להגיע וליהנות כל כך ממשחק כדורגל, נפנה את אותן התהיות כלפי עצמנו- מה גורם לנו לאהוב את הקבוצות שלנו כל כך?.

במחקרנו פנינו לערוך מחקר סביב שתי קבוצות כדורגל אשר כל אחד מאיתנו אוהד את אחת מהקבוצות הנ"ל אשר-2 קבוצות אלו משחקות גם באותו האצטדיון-אצטדיון "טדי".
הקבוצות עליהם בחרנו לבצע את המחקר הינם: קבוצת "בית"ר ירושלים" וקבוצת "הפועל ירושלים".

תוכן העניינים:
א. מבוא
ב. תיאור הליך המחקר
ג. תיאור זירת המחקר
ד. היחס בין המקום לבין האינטראקציה החברתית
ה. הממצאים העיקריים
ו. מסקנות ופרשנות
ז. סיכום

קטע מהעבודה:

תיאור הליך המחקר
קבוצת "הפועל ירושלים".
על מנת לענות על שאלת המחקר שהוצגה החלטתי להגיע לשני משחקים של קבוצת "הפועל ירושלים" בכדור-רגל ולבצע תצפית על המתרחש בקרב האוהדים היושבים ביציעים במהלך המשחק, המשחקים אליהם הגעתי הינם משחקי בית שנערכו במחזוריה הראשונים של עונת הכדורגל 2007-2008 באצטדיון "טדי" ירושלים.
להלן נתוני התצפיות:

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מה קורה במגרשי הכדורגל", סמינריון אודות "מה קורה במגרשי הכדורגל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.