תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 065971

יתמות מאם בגיל צעיר לאחר מחלה ממושכת

מחיר: 185.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: התמודדות הילד עם מוות עקב מחלה ממושכת של אחד ההורים

3,539 מילים ,10 מקורות ,2001

תקציר העבודה:

במהלך השנים הרבות בהן אני עוסקת בעבודה חינוכית, נוכחתי בשני מקרים של מות אם לאחר מחלה ממושכת וסופנית אשר הותירו אחריהן ילדים צעירים מאוד.
נוכחתי שמקרים אלו "תפסו בהפתעה" את הצוות החינוכי שהיה חסר ידע וכלים להתמודדות עם מצבים כואבים ומורכבים אלו. עם הזמן הבנתי שחוסר ידע שכזה, המבוכה והטאבו שעוטים את נושא המוות בכלל (ומול ילד שהורהו נפטר, בפרט) עלולים להחמיר את מצבו של ילד הנמצא במצב של אובדן, ואף את מצבה של משפחתו. כיום אני מאמינה שמיומנות מקצועית של הצוות החינוכי בנושא האובדן, הכוללת ידע תיאורטי, מיומנויות הסבר וגישה אל הילד ואל המשפחה עשויים לסייע רבות לילד ולמשפחתו ולתרום בתהליך השיקום המשפחתי.
העבודה הנוכחית מבוססת על סקירה ספרותית בנושא אובדן, אבל ומוות במשפחה. איך תופסים הילדים והמשפחה את המוות ואת שינויי התפקיד איתם נאלץ להתמודד ההורה הנותר. אתייחס גם אל שלבי האובדן ואל השפעותיו. התייחסות זו תלווה בסיפור מקרה ותתמקד, בעיקר, במותה של אם.
עלי לציין שרבות ניכתב ונאמר על נושא אובדן ואבל, ואיני מתיימרת להקיף כאן את כל ההשלכות ואת כל ההיבטים, אלא לנסות ולהתמקד בהיבטים הנראים לי חשובים שיהיו במודעותו ובתשומת ליבו של המחנך הבא במגע עם הילד ועם משפחתו.

תוכן העניינים:
1. הקדמה
2. סיפור מיקרה
3. מחלה סופנית במשפחה
4. אובדן
5. ילדים ומוות
6. התארגנות מחודשת של המשפחה
7. דיון
8. סיכום
9. ביבליוגרפיה

הערת מערכת: בעבודה לא צויינו מראי מקום.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יתמות מאם בגיל צעיר לאחר מחלה ממושכת ", סמינריון אודות "יתמות מאם בגיל צעיר לאחר מחלה ממושכת " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: