היישום אינו מחובר לאינטרנט

מיזוגים בין חברות ישראליות וחברות מחו"ל

עבודה מס' 065953

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת נושא המיזוגים מבחינה כלכלית וניהולית, תוך התייחסות למיזוג שתי חברות מארצות שונות.

4,959 מילים ,23 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

תופעת המיזוגים אינה תופעה חדשה, אולם בשנים האחרונות חברות רבות מתמזגות, וזאת על מנת ליצור יתרונות לשתיהן. הדבר אמור במיוחד במישור הבינלאומי, שם נוצר יתרון יחסי לחברות המתמזגות, ולמעשה אחת מהן הופכת להיות שלוחה של השניה.
המונח "מיזוג" הוא בעל משמעויות שונות בהקשרים שונים. אין לו משמעות אחת ויחידה החלה בכל הנסיבות. מובנו נקבע על פי הסדרו והיקף פריסתו נקבע על פי הקשרו.
אנו נמצאים בקדחת של רכישות ומיזוגים, אחת התוצאות הניכרות לעין של כלכלה גלובלית
1 מס' מיזוגים בעולם עלה ב- %350 ב- 99 - 96 לעומת ארבע השנים שקדמו להן
2.בשנת 99 הסתכמו M&A ב- 650 מיליארד דולר
3. רק %50 מהמיזוגים בעולם מוצלחים ו-%83 אינם מביאים רווח לבעלי המניות
4. אחת הסיבות לכשל מיזוגים הוא הזנחת הגורם האנושי (התמקדות בצד הכספי והמשפטי) וזו הסיבה לחשיבות הדיון בתקשורת:
1. אנשי מפתח עוזבים
2. פרודוקטיביות אישית וכללית יורדת תקשורת פורמלית ובלתי פורמלית לא תקינים
3. איוש תפקידים לקוי
4. התכחשות של הנהלה או חוסר שימת לב לבעיות הקשורות לכוח העבודה
5. העדר כיוון ברור במהלך יישום המיזוג
6. התעלמות מהצורך לייצור סינכרוניזציה בין התרבויות הארגוניות
7. אי מחויבות לארגון הממזג

מסקירה ראשונה של העיתונות הכלכלית עולה כי רוב העסקאות היו מיזוגים ולא פיצולים. שוק הרכישות והמיזוגים הפך לפעילות כבדת משקל בשווקים פיננסים הגלובליים. מאז העשור האחרון של המאה הקודמת מספר העסקאות שהושלמו ברחבי העולם גדל כל שנה. גם המחוקק הישראלי הכיר בנחיצות לעזור למיזוגים ותיקן את פקודת מס הכנסה בנושא. ואכן בשנת 1999 התקבל תיקון לפקודת מס הכנסה המאפשר הטבות מס בביצוע מיזוגים, פיצולים והעברות נכסים.
למרות הפופולריות הרבה, הסטטיסטיקות מדברות על כ-80% כשלונות, ורואי שחורות יודעים לצפות מפלות נוראיות, עזיבת עובדים ומאבק תרבויות. אולם התבוננות בלוסנט, סיסקו, מיקרוסופט, ובחינה של תעשיות מסורתיות כמו תעשיית מזון, תעשיית קולנוע ולמעשה כל תעשייה אחרת, מצביעה על כך כי "אף על פי כן - נוע תנוע", וכי רכישות הן דרך חיים לגידולן ופיתוחן של חברות. ככל שהחברות מתבגרות, כך הן גם מוכנות יותר לנסות לרכוש ולא רק להירכש.
מיזוג מתקיים גם אם אין איחוד משפטי או העברת שליטה. די לעניין המיזוג כי החברה הרוכשת תרכוש את עיקרי נכסי החברה האחרת, בלא שהדבר יהיה כרוך ברכישת שליטה (בכוח הצבעה, זכות למנות דירקטורים או השתתפות ברווחים). לעניין זה, אין נפקה מינה אם החברה מצויה בהליכי פירוק או כינוס נכסים.

הבעייתיות שיכולה להיות קיימת במיזוגים בינלאומיים הוא הבדלי התרבות והבדלי הניהול, כפי שנראה להלן.

מטרת העבודה הנוכחית היא לבחון את נושא המיזוגים מבחינה כלכלית וניהולית, תוך התייחסות למיזוגים בינלאומיים, כלומר למיזוג שתי חברות מארצות שונות.
בחלק התאורטי יסקרו נקודות שונות בעד ונגד השילוב (כלכליות, חברתיות וניהוליות) ואילו בחלק השני של העבודה יובאו שתי דוגמאות לשתי חברות שהתמזגו, האחת מישראל עם חברה מחו"ל והשניה של חברת TIME VERNER עם AOL, מיזוג שלא הצליח בלשון המעטה.

ראשי פרקים:
מבוא
1.1 הצגת הנושא
1.2 מטרת העבודה
בעד ונגד מיזוגים בינלאומיים
2.1 מיזוגים וגלובליזציה
2.2 הבדלים ניהוליים
2.3 השפעת התרבות על ארגון:
2.4 היתרונות הכלכלים במיזוג
דוגמאות למיזוג
3.1 מיזוג בישראל-
3.2 מיזוג בין חברה בארץ לחברה בחול
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הסיבה הראשונה כנגד הגלובליזציה היא הבדלי התרבות. פרידמן (2000) מתאר את נסיעתו של איש עסקים לחול, אשר מבקש תפוז ורק אחרי כמה וכמה אי הבנות מבוקשו ניתן לו. החשבון בסופו של דבר הוא 22$ בשל הטרחה שיצר. כלומר כאשר יש הבדלי שפה והבדלים בטעמים, מאוד קשה לעבוד יחד, אפילו בדבר פשוט כמו מלצרות. כך אי אפשר לסגור עסקים ואי אפשר לנהל כלכלה תקינה.

תגים:

מזגנים · עסק · ניהול · קרור · אמפא · מטבוקס · Met@Box · השקעות · פיתוח · התעשייה · אלביט · אופ

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מיזוגים בין חברות ישראליות וחברות מחו"ל", סמינריון אודות "מיזוגים בין חברות ישראליות וחברות מחו"ל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.