היישום אינו מחובר לאינטרנט

תפיסת הזהות המצרית

עבודה מס' 065723

מחיר: 268.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תפיסת הזהות המצרית לפי מצטפא כאמל אל מול תפיסת הזהות המצרית על ידי אחמד לוטפי אל סיד.

1,309 מילים ,5 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

העבודה תבחן את תפיסת הזהות המצרית בשני היבטיה השונים:
תפיסת הזהות המצרית על ידי מצטפא כאמל אשר משנתו תמזג פטריוטיזם מצרי יחד עם נאמנות לעולם העות'מאני-אסלאמי אל מול תפיסת הזהות המצרית על ידי אחמד לוטפי אל סיד המתייחסת לקבוצת אנשים שנוצרה, חיה ופועלת בעמק הנילוס, לגלגוליה ההיסטוריים והיא תפיסה לאומית מצרית טריטוריאלית.

תוכן עניינים:
מבוא
תפיסת הזהות המצרית
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

תפיסת הלאומיות המצרית של לוטפי אל סיד נבעה מכמה סיבות(1):
ראשית כשלון האסלאם מלהיות אומה מאוחדת ומתקדמת, בהיבט הדתי היו מחלוקות ואי-הסכמות בנוגע לקוראן, ובהיבט החברתי מדבר לוטפי על סיד על כך שאנשים הורגים אחד את השנים, מגייסים את עזרתם של עמים בעלי אמונות אחרות נגד חבריהם, ואינם מתאחדים נגד פולשים מהמערב.
שנית מצא לוטפי אל סיד כי כאשר האדם מפיק תועלת מטריטוריה ומתוגמל על ידה כמו הנילוס במצרים המהווה משאב נדיר ויקר ומתגמל כלכלית את כל מי שגר בסביבתו באמצעות החקלאות למשל הרי זו הדרך להיווצרות אומה, ולא כתוצאה מרצון כלשהו של מאן דהוא להקים אומה.
והיסוד השלישי בתפיסתו הוא החשיבות שבחירות האדם ומרכזיותו, כעיקרון אשר מוביל לאומה חופשית ומתקדמת.

תגים:

מצרים · זהות · לוטפי · סיד · מוצטפא · כמאל · מצריות · לאומיות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תפיסת הזהות המצרית", סמינריון אודות "תפיסת הזהות המצרית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.