היישום אינו מחובר לאינטרנט

הדרכים בהן ניתן להגביר את אטרקטיביות כרטיסי החיוג לחו"ל על פני הטלפונים הסלולריים

עבודה מס' 064369

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור תמהיל שיווק ופירוט מספר שיטות להעברת מידע מהמפרסם לנמען.

5,716 מילים ,10 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

שוק התקשורת הבינלאומי בישראל נמצא היום בתחרות גוברת מאז כניסתן של חברות תקשורת, לאחר זכיתן במכרז של משרד התקשורת על השיחות הבינלאומיות בישראל.חברת "קווי זהב", הזוכה הראשונה במכרז של משרד התקשורת במתן שירותים בינלאומיים, מציעה ללקוחותיה הפרטיים והעסקיים מגוון של שירותים ומוצרים המאפשרים ללקוחות התקשרות לחו"ל ומחו"ל בדרך מהירה, זולה ויעילה.בהתקשרות מחו"ל, מציעה חברת "קווי זהב" את מוצר כרטיס החיוג באמצעותו הלקוח מחייג מכל מקום ולכל מקום בעולם ומחויב בתעריפים זולים במיוחד. במהלך שנות פעילותה של החברה, יצאו לשוק חברות תקשורת סלולרית שונות שמאפשרות ללקוחותיהם התקשרות לחו"ל ומחו"ל באמצעות מכשיר הסלולרי כשהתמקדותן היא על נוחות בהתקשרות ופחות על המחיר אותו הלקוח משלם עבור נוחות זו. לקוחות מצאו כי, עיקר הנוחות מתמקד על ההתקשרות מחו"ל באמצעות מכשיר הסלולרי ושינו את העדפתם בהתאם. השינוי הביא לירידה משמעותית ברווחיות החברה במכירת מוצר כרטיס החיוג והיום פחות ופחות לקוחות פונים למוקד שירות הלקוחות של החברה ומבקשים את המוצר לפני יציאתם לחו"ל. חשוב לציין כי, העבודה תתמקד על פילוח בקרב הלקוחות הפרטיים.

העבודה הנוכחית תציע מספר נקודות בהן יכול המפעיל להגביר את האטרקטיביות של המוצר אצל הנוסעים לחול, למרות יתרונות המכשירים הסלולריים.
ראשית יסקר מהו תמהיל השיווק ומספר שיטות להעברת מידע מהמפרסם לנמען ולאחר מכן מהמלצות לגבי פרסום ושיווק כרטיבי החיוג.

ראשי פרקים:
1.תאור מוצר
2.תמהיל שיווק - ארבעת ה- P
3.מיצוב מחדש
4.הקמת אתר אינטרנט לרכישת הכרטיסים ומידע עליהם
5.ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

פרופ' פיליפ קוטלר ופרופ' גארי אמסטרונג (1994) מגדירים, כי "תמהיל השיווק" הנו מערכת של משתני השיווק השונים הניתנים לשליטה על ידי הארגון, כדי להביא ליצירת תגובה רצונית של שוק המטרה. "תמהיל השיווק" הוא כל מה שהארגון מסוגל לעשות על מנת להשפיע על הביקוש למוצריו.
התמהיל מורכב מהדרך בה המרכיבים, הטכניקות והחלקים השונים של מאמץ השיווק משולבים ומגוונים כדי להשיג את יעדי השיווק.
חשיבותו של "תמהיל השיווק" היא יישום האסטרטגיות השיווקיות של הארגון באמצעות סקרים תקופתיים הבודקים את מרכיבי התמהיל כדי להתאימם לאור שינויים בסביבה השיווקית, פילוח שוק שונה, תוכנית ייעוד ומיצוב מוצרי הארגון בהתאם לזרמי השוק.

מקורות:

היזכרות, ניתוח.
מבחן
דגש על צד ביצועי.
מלל ארוך, מעורר מחשבה.
מדיה
מעורר רגשות.
מידע ספציפי, הדגמות.
יצירתיות
מעורבות נמוכה רגשית
מעורבות נמוכה חשיבתית
מעורבות נמוכה
שביעות רצון.
התנהגות הרגלית (Habitual).
אסטרטגיה פרסומית
סיגריות, ממתקים, משקאות חריפים.
מזון, אבקות כביסה.
יישום אפשרי
עשה ? הרגש ? למד.
עשה ? למד ? הרגש.
דגם
מכירות.
מכירות.
מבחן
פרסום חוצות, עיתונים, פרסום בנקודות המכירה.
שטח פרסום קטן, תזכורות קצרות ברדיו ובטלוויזיה.
מדיה
מעורר תשומת לב.
מיצוב מחדש
יצירתיות
כלומר החברות צריכות למצב מחדש את הכרטיסים.
כאשר תמורות סביבתיות בלתי צפויות גורמות דעיכה מהירה של המוצר, הארגון עשוי לנסות להעריך את חייו באמצעות אסטרטגיית מיצוב מחדש, כלומר, באמצעות שינוי מיקומו של המוצר על גבי המפה התפיסתית.
אסטרטגית המיצוב מחדש מתבססת על ההנחה, שהפוטנציאל השיווקי של המוצר לא מומש עד תומו במיצובו הנוכחי, ועל כן, כדאי להשקיע בו את המשאבים הדרושים למיצובו מחדש. הכרת המפה תפיסתית של הצרכן היא הבסיס לפיתוח אסטרטגיית מיצוב יעילה. הרשת הסמנטית מספקת מסגרת לגיבוש זהות המוצר ולקביעת מיקומו ביחס למוצרים אחרים.
בדרך כלל, יבקש הארגון לקבוע למוצר שלו דימוי ברור המבדיל אותו מהמתחרים אך, לא תמיד שואף היצרן לקבוע למוצר מקום מיוחד בתודעת הצרכן. כאשר המתחרה מבוצר בתוך רשת של קשרים חזקים שקשה להבקיעה, עשוי המפרסם לנקוט אסטרטגיית מיצוב me too שתהווה חיקוי המותג המתחרה עד לבלי הבחן בין המותגים. אסטרטגיה זו מאפשרת
להסתנן בעד מחסומי תפיסת הצרכן ולכבוש מקום בתודעתו.
פרי (1991) שיער, כי לעיתים דמיון רב בין מותגים נועד להקשות על הקונה את ההבחנה ביניהם ולהביאו לפחות לידי ניסיון ראשוני של המוצר שאחריו יוכל הארגון להתחיל בתהליך המיצוב במטרה להביא את הצרכן לקניית המוצר בשנית.
חשוב לציין, כי לא תמיד כדאי לארגון למצב מחדש את המוצר בעיקר כשמדובר במוצר כושל. כאשר הפוטנציאל השיווקי של המוצר מתקרב למימושו המלא, הארגון עשוי לשקול את ניפוי המוצר באופן הדרגתי או הבאת המוצר להתיישנות כשיקול עדיף על תהליך מיצוב המוצר מחדש.
כרטיסי חיוג עלולים לא להיות שמישים במספר מדינות ולכן יש חשיבות רבה להסברת הנושא לצרכן.. אי לכך המוצר הוא בעל מעורבות גבוהה. ולכן יש ליצור אצל הצרכנים עמדה חיובית, שבמשך שהזמן תוביל להתנהגות קבועה- קרי רכישת כרטיסי חיוג של החברה, ולא חשוב מה המחיר.
אי לכך בטווח הקצר אנו מעוניינים כי הציבור ייחשף לפרסומות ויבין את משמעותן- המשמעות היא שיש כרטיסים שלא מכובדים בכל המדינות. לאחר שהצרכן יבחר את המוצר המתאים לו, הוא יצור נאמנות כלפי מותגי החברה .
הצרכן צריך ללמוד על הרלבנטיות של המוצר עבורו וצריך לקבל תזכורת לגבי יתרונות המוצרים. כעת יש לכל צרכן מוצר רלוונטי עבורו. היות ומדובר במוצרים אחידים שהיתרונות אינן מורגשות מיידית, יש להעביר את המסר בכל פעם בצורה אחרת.
הוראות הפעלה
בעיתון מעריב (2.3.2003) נכתב אודות המשכירים הללו "ללקוח יש אפשרויות אחרות כמו פלאפון ושימוש בבזק כספק חיוג לחול. עם זאת האדם אותו ליווינו החליט לרכוש בעיקר בשל הפרסומת היפה בה הוא נזכר ביום שלפני עלייתו למטוס. לאחר שחזר מחול ציין כי לא השתמש בכרטיס כלל היות ולא ידע כיצד להפעילו".
כלומר במסגרת העיצוב מחדש יש להחדיר לציבור את העניין כי התפעול הינו פשוט, בדומה למבצע גלישה באינטרנט של בזק "זה מה זה פשוט".
פרסום בנקודות מכירה
ישנה עדיפות לפרסום במוצרי מעורבות נמוכה בנקודות המכירה.
בנוגע לפרסום בנקודות מכירה ניצבות בפני הקמעונאים השאלות השנויות במחלוקת אם להשתמש או לא בשלטים, האם להשתמש בשלטי מחיר בלבד או שלטים המתארים את ההטבות, והאם להשתמש בשלטים רק בשביל פריטים במבצע או גם בשביל פריטים במחירים רגילים. תוצאות המחקר של GARY MCKINNON (1991) מורות שהאסטרטגיות של שילוט קמעונאי
צריכות להשתנות לפי תנאי התמחיר, וששלטים המתארים הטבות יעילים יותר משלטי מחיר בלבד.
מאז הכנסת רעיון השרות העצמי בקמעונות, גדל מאד בקרב הקמעונאים היישום של עזרי קידום מכירות בנקודת הקניה. מרכיב עיקרי בתמהיל הקידום הוא השימוש בשלטים בחנות בנקודת הקניה. אולם, יעילותו של השילוט בנקודת הקניה עודנה שנויה מאד במחלוקת, ובולטת בחסרונה בדיקה אקדמית מחקרית של תוצאותיו הסיבתיות. הקמעונאים
ניצבים בפני השאלות השנויות במחלוקת האם להשתמש או לא בשלטים, איזה סוג של תוכן מסר לכלול על השלטים (היינו, מחיר בלבד או הצהרות על הטבות), והאם להשתמש בשלטים בשביל פריטים במבצע בלבד או גם בשביל פריטים במחיר רגיל. כדי לקבוע את יעילותו של שילוט בחנות בנקודת הקניה, יש לערוך מחקר אובייקטיבי , מבוקר במגוון
רחב של תנאים.
מחקרים אחרים מראים כי הפרסום בנקודות המכירה יעיל ביותר. Kelly (2000) מצאה כי במוצרי מעורבות נמוכה הפרסום יכול להגביר את המכירות עד 25%. Frank, Ronald And William Massy (2001) מצאו כי כאשר אדם לא מתכנן קניה, הפרסום בנקודת המכירה יכול להועיל.
אי לכך יש לפרסם בטרמינל היוצאים ובכל סניפי הדואר בהם מוכרים מט"ח פרסומים של כרטיסי החיוג. אנשים הרוכשים מט"ח הם בשלב עיצומם של ההכנות ואז זהו הזמן לשכנעם לגבי המוצר.
את הכרטיסים יש למתג כמותג פרטי. כאמור במבוא, רוצים להחדיר לשוק מוצר בעל תווית יחודית על מנת להגביר את המכירות. מותג זה תהיה לו תווית משלו, והוא לא יהיה חלק מסדרת מוצרים אחרים. כלומר לא רק את המוצר רוצים להחדיר לתודעת הצרכנים כי אם גם את התווית החדשה, שיכול להיות ותהווה המשך לבאות.
מספר מחקרים דנים בנושא ובהם הועלו מספר סיבות להסבר ההצלחה והצמיחה הבולטים של private label brands (PLB) - מותגים בעלי תווית פרטית (מת"פ) באירופה המערבית ובארה"ב. גורם חשוב שלא התברר די הצורך הוא תפקיד מודעות הצרכן למחיר והתנגדות הצרכן למחירי המותגים הארציים הנובעת ממנה). ניתן לפתח מסגרת להבנת
מודעות הצרכן למחיר, למה היא משתנה לפי סוגי המוצרים ואיך היא עלולה להשפיע על קניית מותגים פרטיים, ומכיילים את המודל לפי נתוני שטח ברמת סוג המוצר. הממצאים קובעים שסיכון צפוי בסוג המוצר וחוסר הגינות במחיר של מותגים ארציים במוצר מאותו סוג הם מבשרים בעלי משמעות למודעות הצרכן למחיר, ושהבדלים במודעות כזאת
למחיר לפי סוגי מוצרים הם סיבה משמעותית לכך שצרכנים קונים יותר סוג מוצר אחד מאשר סוגים אחרים. יתר על כן, ניתן להוכיח שלקשר צפוי בין מחיר לאיכות יש השפעה משמעותית על קניית מוצרים פרטיים מסוגים ברי סיכון (Indrajit Sinha Rajeev 1999),)
שימוש בדיוור ישיר
אפשרות אחרת היא שימוש בדיוור ישיר לאלו הרוכשים כרטיסי טיסה בסוכנויות הנסיעות.
הדיוור הישיר הינו אחד מאמצעי הפרסום הישיר ואף מהווה מרכיב חשוב (אך לא הכרחי) בשיווק הישיר. השיווק הישיר הוא שיטת מכירות המביאה את הלקוח ישירות לחנות או למפעל- או מביאה את המוצר ישירות אליו, באמצעות סוכן מכירות או דרך הדואר. יתרונו הגדול של השיווק הישיר הוא בקשר הבלתי אמצעי בין הספק ללקוח, המאפשר לו
לדעת טוב יותר מיהו הלקוח ומהם צרכיו. כך קל גם למדוד בדיוק את התוצאות בכל שלב, וניתן לבנות חוג לקוחות קבוע, אותו קל יותר לאתר ולשכנע בקניה הבאה.
יתרונות עיקריים (CHRIST 1998).
דיסקרטיות- לא תמיד מעונין המפרסם שהמסר שלו יתנוסס בראש חוצות. דיור ישיר מגיע רק למי שאתה מעונין בו- וכשהמתחרים מגלים זאת- כבר מאוחר מדי.
מסר אישי- מאחר והפרסומת פונה אל קהל הומוגני יתכנו מצבים שהמסר הפרסומי לא מעשי ברובו. הפניה ללקוח מתבצעת באופן אינדיבידואלי ע"י המילה החשובה ביותר ואותה הוא יודע- שמו. באופן בסיסי, זה יוצר אצלו את הרושם שאתה יודע מי הוא ומה הוא מחפש. ברוב עלוני הדיוור הישיר, הפניה אליו באופן הדומה לדיבור פנים אל
פנים. כיום, בעזרת תוכנות מחשב ניתן למסור בקלות יותר מאשר פעם, מסר שונה לכל אחד. הטכניקה נקראת "ניהול מסרים" ומאפשרת לדיוור הישיר להפיק תועלת ממצעים (או יסודות) נרחבים של נתונים באופן מכסימלי ולהפוך את ההצעות לספציפיות עוד יותר עבור כל לקוח אינדיבדואלי.
מידע- עלון ארוך יותר המכיל יותר מידע יכול להכיל יותר פרטים אודות יתרונות המוצר. בניגוד לפרסום באמצעי התקשורת סביר להניח כי הקהל בעל העניין יקרא את העלון.
מדידה- התוצאות המידייות ניתנות למדידה, בניגוד לרוב צורות הפרסום האחרות, פרסומאים יכולים למדוד בדיוור ישיר את התוצאות ולבחון גישות ומסרים שונים ומגוונים. לעיתים נדירות בלבד נמצא כי דיוור ישיר מועבר לפני שנבדק היטב באמצעות מדגם
גמישות- יתרון נוסף חשוב של הפרסום הישיר הוא גמישותו- בצורתו, גודלו, צבעו ובהתאם במחירו. פרסום יכול להיות פשוט בצורתו כמו גלויית דואר או עלון או מורכב יותר ומרשים כקטלוג. מכתבים הם אחד האמצעים הנפוצים ביותר אשר הפרסום הישיר עושה בהם שימוש. הם מציעים למפרסם הזדמנות להעביר מסר אישי, ומשתמשים בהם
לעיתים קרובות בצירוף של צורות אחרות של פרסום ישיר. מכתבים וגלויות דואר מספקים דרך זולה יחסית בפרסום בדיוור ישיר, ומתאימים במיוחד להעברת מסר קצר וישיר כמו הודעות על מבצעי מכירה של חנות קמעונאית. צורות אחרות של דיוור ישיר הם עלונים, גליונות, חוברות, קטלוגים ובטאונים למרות שהם מכילים גם חומר נוסף כמו
חדשות ובידור. השימוש בכל אחת מהצורות הללו נקבע על פי סוג ההשפעה הנדרשת כמו השפעה דרמתית, או למשל השפעה מתמשכת (קטלוגים) לעומת השפעה חד פעמית (עלון או גלויה). השוני של הגודל והצורה של החומר בפרסום ישיר מוגבל ע"י כושר ההמצאה של המפרסם ובמקרה של דיוור ישיר יכול להיות מוגבל גם ע"י תקנות הדואר כגון
עיצוב מיוחד וקוריוזי, במידות לא מקובלות וחפצים כמו מטבעות מפתחות סיכות או מראות וקופסאות תלת מימדיות להעברת מסרים.
ישיר- בארה"ב כבר גילו מזמן כי צופי הטלווזיה קופצים בזמן הפרסומות לשרותים, למקרר או לערוץ אחר. דיוור ישיר עוקף את הבעיה, מגיע ישירות אל הלקוח ומציע לו הצעה המתאימה במיוחד עבורו. אם זה נעשה בדרך הנכונה קשה להתעלם ממנו.
משתלם- עלות אמצעי הפרסום מרקיעה שחקים, ופרסום בטלוויה המסחרית הוא בעיקר משחק לגדולים בלבד. חלק ניכר מסכומים אלה אינו מגיע למטרה. לכן יש צורך באפיק פרסום יעיל המגיע אך ורק למי שאכן יכול להיות לקוח פוטנציאלי- דיוור ישיר.
בטיחות- היום כבר לא צריך אינטואיציה- דיוור ישיר ניתן למדידה מראש. לפני משלוח כל הכמות ניתן לשלוח כמויות מדגמיות (טסטים) לקהלי מטרה שונים בצורות פניה שונות. על סמך אחוזי התגובה תוכל להסיק מסקנות-ולהבטיח הצלחה
תגובה- חלק חשוב של הדיוור הישיר נקרא- "דואר תגובה". מאפיין חשוב שלו הוא האפשרות לצרף אמצעי תגובה- תגוביינא (גלוית\ מעטפת החזר) או טופס הזמנה- המסייע ללקוח להגיב מהר (הזמנת סחורה, תרומה וכד') ללא טירחה וללא צורך בבול.
צבעוניות ומקוריות
חשיבות רבה נודעת לצבעוניות ולמקוריות.
רעיון מוצלח הוא רעיון המצליח לשבות את תשומת ליבו של הנמען. השאלה היא האם קיים דגם עליו ניתן לעבוד ולעבדו על מנת שיצר רעיון מוצלח- קרי ליצור מעין נוסחא שהפרסומאי יוכל לעבוד.
גולדברג ואחרים (1999) טוענים כי למוצרים מסוימים ובמקרים מסוימים ניתן לבנות "שטאנץ" לרעיון יצירתי. לדעתם ניתן לעורר יצירתיות כאשר אנו קושרים בין שני משתנים, לדוגמא מחיר המוצר וזמן המשלוח. לדעתם היצירתיות יכולה לבוא בכמה צורות:
הוצאה מהכלל.
הכנסת לקטגוריה מסוימת.
חוסר קשר בין שתי צורות.
קשר בין שתי צורות שונות.
חלוקה של קבוצה.
צירוף איבר לקבוצה לא מתאימה.
גירוי בודד, כמו פרסומת, אריזה או כל סימן אחר של המוצר נתפס אחרת בעיני צרכנים שונים. הרעיונאי אמור לוודא שהגירוי הבודד ישתלב בתוך תמוכה כללית רחבה שיש לצרכן על המוצר ואף ישפיע על הצורה שבה הצרכן תופס את המותג. יצירה מזו, עליו לאתר ולהפעיל כל גירוי לבד, ואת כולם יחד, באופן שיניעו צרכנים רבים ככל
האפשר משוק המטרה שלו לרכוש את המוצר.
כל ניסיון כזה צריך לעבור בחינה אמפירית של תקפותו וצריך לשלב חשיבה יוזמתית. יש למזער ככל האפשר את הפירושים הניתנים למודעה ומנגד להמריץ את הלקוח לבצע פעולות לחשוב על היצירתיות.
נווה (2002) נותן מספר דוגמאות כאשר הוא ממליץ בכל אחד לא ליצור יותר מידי עיוותים- רעיון יצירתי אחד ותו לא. לימוד עמדות ואמונות במסגרת חקר מניעי הצרכן מאפשר לרעיונאי לנתח את תהליך בחירת הפרסומות. אם המשווק יזהה את ככל ההחלטה עליו פיו נוהג הצרכן או ממנו מתרשם הצרכן הוא עשוי לתכנן את תמהיל השיווק של
המותר בהתאם.
לגבי הצבע. הראשונים שהחלו לחקרו את הנשוא באופן מדעי היו, OLSEN NEEDHAM שנת 1950 (בתוך LEE BARNES 1990)). הם בדקו את השפעת הפרסום על הצרכן וטענו כי צבע הוא מכשיר חשב לעיצוב רגשות הצרכנים ותגובתם. זהו מכשיר שיכול לגרום לנזק גדול מאשר לגרום לתועלת אם הוא לא מיושם נכון. המפרסם הבוחר צבע על בסיס בחירה
כללית או לפי בחירה אישית גורם לעצמו סכנה בכל שיכול ליצור טעות גדולה. הבחירה בצבע צריכה להיות חלק ממכלול כולל של בחירה המשתכלל על פי פרמטרים שונים. המסקנה הרווחת, למשל, כי הצבע האדום מושך אנשים הינה נכונה כאשר משתמשים באופן בצורה נכונה. שימוש בצורה לא נכונה יכול להרחיק את האדם מהחנות.
GUEST (1966 בתוך LEE 1990 ) סיפק את אחד המחקרים הבודדים בהבחנת הצבעים. הוא שאל קבוצת מדגם להעריך חברות לאחר שהם ראו את הפרסומות שלהם. חצי מהנשאלים נחשפו לפרסומות צבעוניות וחלקי לפרסומות שחור-לבן. פרטים שנחשפו לפרסומות הצבעוניות רצו יותר לרכוש את מצרי החברות.
כלומר הכרטיסים צריכים להיות יצירתיים וצבעוניים. להלן מספר רעיונות:
ציור על גביהם
ריח שניתן להצמיד לכרטיס.
צורה מיוחדת לכרטיס.
הוראות על גבי הכרטיס.
ניתן לצייר על הכרטיסים דמויות מואנשות. ככל שרמת המעורבות של קהל היעד שיוצר נמוכה יותר כך יש צורך גדול יותר בסמל פרסומי. במצב בו אין ביעול בן המתחרים או שהבידול אינו מספיק מובחן או חדשני, אימוץ דמות פרסומית הוא מהלך נכון (Belk, 1987). לבנון (1995) מוסיף כיצירת סמל פרסומי חשובה בעיקר למוצרים שנקנים
בתדירות גבוהה ובקניה אימפולסיבית כשההתחלה מתקבלת בעת מפגש עם המוצר בתדירות גבוהה ובקניה אימפולסיבית. תרומתה עיקרית של הדמות או הסמל באה לידי ביטוי בעיקר במצבים בהם נדרש בידול לפיכך עליה להיות יוצאת דופן או מעט שונה, אך עם זאת סימפטית.
הקמת אתר אינטרנט לרכישה הכרטיסים ולמידע עליהם
קווי זהב יכולה לפרס את הכרטיסים באתר שלה.
אתר ה- EBUSINESS של חברת תים פונה לפלח שוק של לקוחות מוסדיים ולא לקוחות פרטיים. על-פי P. Bocij (1999), אתרי B2C נחלו עד היום הצלחה במרבית המקרים, לעומתם אתרי B2B משמשים ארגונים רבים במכירת מוצרים/שירותים בין עסקים. לשם המחשה, חברת Cisco Systems מוכרת כ- 30-40% ממחזרו המכירות השנתי באמצעות
E-BUSINESS B2B. לכן, מצאתי לנכון להקים אתר E-BUSINESS הפונה לשוק ה- B2B, מכיוון שהסיכון הטמון בהקמת אתר זה נמוך משמעותית מהקמת אתר B2C.
מטרת וסוג האתר
כפי שסקרתי לעיל (שאלה 1), קיים מגוון סוגי מערכות המבוססות על טכנולוגית ה- Internet (Intranet, Extranet לדוגמא) ומאפשרות לארגון להשיג מספר רב של יתרונות בכל פעילויות הארגון, החל משיווק ומכירה וכלה במו"פ ובלוגיסטיקה. אני בחרתי להקים אתר הנוגע אך ורק לנושא ה- E-BUSINESS. הווה אומר, מטרת אתר ה-
E-BUSINESS של חברת תים היא לאפשר ליידע לקוח על קיומו של מוצר מסויים, לספק מידע מקיף אודות המוצר, לבצע תנועת רכישה של המוצר ועוד. דיון מעמיק ביכולות Intranet ו- Extranet הינו מחוץ לגבולות מסמך זה.
סוג האתר הנו 'אתר עסקות' (ז. נוימן, (2001. אתר זה מאפשר יצירת מימד דינמי, ע"י יצירת תקשורת דו-סטרית בין המשתמש לאתר ה- E-BUSINESS. האתר יאפשר לקבל מידע על מוצרים חדשים, לבצע פעולות, כגון: בניית קונפיגורציה של המוצר הנדרש, קבלת הצעת מחיר, ביצוע רכישה, רישום פרטי לקוח, בקשת מידע נוסף ועוד.
מבנה האתר ותהליכים מרכזיים שיעבור הלקוח
כתובת ה- URL של האתר תהיה:
http:\\ commerce.kvi,zahav co.il
כמו-כן, ניתן יהיה להגיע לאתר ה- E-commenrce דרך עמוד הבית הראשי של החברה שכתובתו:
http:\\ www.012team.co.ilשיפרט בצורה בהירה את הפעילויות השונות ואת הפונקציות המרכזיות שהלקוח יוכל לבצע. יושם דגש על הכנסת מידע לא עמוס מידי לעמוד הבית, על-מנת ליצור אצל הלקוח תחושה קלה ולא להעמיסו בפרטים שעלולים להסיטו מן הפעילויות המרכזיות. בחרתי לאמץ את התוכן והפורמט של אתר . E-BUSINESS כפי שבנתה
חברת Enterasys, שהנה Home Page הרצוי, תוך פירוט הפונקציות העיקריות שעמוד הבית והאתר מספקים ללקוח:
בצד העמוד יוצג תפריט המאפשר קבלת הסברים ומידע על אופי האתר, אופן הרישום והפעילות בו ואפשרויות יצירת קשר עם חברת קווי זהב ועם מפיצים מורשים במידה וקיימים כאלה.
במרכז העמוד יופיע תוכן האתר תוך חלוקה למגוון כלים, כדלקמן:
החלק הראשון יכיל כלים המאפשרים לימוד ובחירת מוצר ופתרון.
החלק השני יכיל כלים המאפשרים ביצוע רכישה On-Line או באמצעות יצירת קשר באמצעי תקשורת אחר עם החברה. יש לציין, כי מפאת החשש הכבד של לקוחות לבצע רכישה מקוונת, יש לתת את האפשרות של ביצוע הרכישה דרך הטלפון לדוגמא.
להלן תאור התפריטים העיקריים שיוצגו ללקוח, והתהליך שהלקוח ידרש לעבור על-מנת להשתמש במערכת באופן יעיל. אופצית הבחירה הראשונה תהיה סוגי פתרונות (Solutions כפי שמופיע בדוגמא שבעמוד הבית). על-מנת להתמקד בפתרונות כוללים ולא במוצר כזה או אחר, המידע יקוטלג לפי סוגי הלקוחות. לקווי זהב מגוון לקוחות
פוטנציאליים. כשהלקוח יבחר בקישור זה, יוצג לפניו המידע שיחולק לפי קטגוריות סוג הלקוח, לדוגמא: פתרונות תקשורת ללקוחות פיננסיים, פתרונות תקשורת ללקוחות ממשלתיים, פתרונות למוסדות חינוך, פתרונות לתעשיית ה- High-Tech ועוד. בצורה כזאת, הלקוח אינו חייב להיות מומחה בתחום התקשורת, אלא יוכל לקבל וללמוד את
המידע המתאים על-בסיס סוג העסק אליו הוא שייך. תחת כל קטגוריה יופיע מידע הרלוונטי ללקוחות מסוג מסוים. כשהלקוח יבחר קטגורית לקוח מסויימת, הוא יופנה לדף HTML אחר שיפרט עבורו סוגי פתרונות נפוצים המתאימים לסוג לקוח זה, מידע מופרט על המוצרים הנכללים בפתרונות אלה (דפי נתונים, מצגות ועוד), ודפי מידע אחרים.
אופציית הבחירה השניה תהיה קונפיגורצית מוצר (Product Configurator בדוגמא). בחירה בקישור זה, תוביל את הלקוח לכלי הקונפיגורציה. ציודי תקשורת הנם מודולריים בפונקציונליות שלהם. משמע, ניתן לרכוש מוצר X במגוון אופציות ותמיכה בפרוטוקולים וממשקים שונים, לפי בחירת הלקוח. כלי קונפיגורציה זה, ימוין על-פי
משפחות המוצרים שהאתר יציג ללקוחות הטסים לחול.
אופציית הבחירה השלישית תהיה קבלת הצעת מחיר (Quote Builder בדוגמא). בחירה בקישור זה תעביר את המשתמש לביצוע תהליך אוטנטיקציה תחילה. תהליך אוטנטיקציה זה, יאפשר למשתמש לבצע את רכישתו דרך קישור מאובטח, כדוגמת SSL, ובנוסף תבטיח לחברת לקווי זהב כי הלקוח מסוגל לשלם. לאחר ביצוע תהליך אוטנטיקציה מוצלח, יועבר
הלקוח לעמוד יצירת הצעת מחיר. בעמוד זה הלקוח יקבל טבלה, בה יוכל לבחור את הפריטים לגביהם יקבל את הצעת המחיר. אופציה נוספת, תאפשר הוספת לחצן שיאפשר לנציגי החברה ליצור קשר טלפוני עם הלקוח להמשך ההתקשרות. אופציה זאת אפשרית מכיוון שהלקוח הזדהה ואתר ה- E-BUSINESS יודע את פרטיו. ניתן לבצע גם קישור למערכת ה-
CRM של הארגון על-מנת ליעל את צורת העבודה, כך שכשהלקוח יקיש על לחיץ 'צור קשר', נציג קשרי לקוחות יקבל התראה במערכת ה- CRM. התראה זאת תגיעה אליו מאתר ה- E-BUSINESS. באופן זה נאפשר יצירת 'אתר משולב'. במידה והלקוח ירגיש בטוח להמשיך בתהליך הקניה, הוא יוכל לבצע את הקניה באחת משתי הדרכים: קישור מאובטח
ומוצפן ב- SSL או באמצעות שמירת הצעת המחיר באתר ויצירת קשר במועד מאוחר יותר ע"י נציג החברה לצורך סגירת ההזמנה.
מדדידות לגבי השימוש באתר ה- E-BUSINESS
שכיחות מצטברת (סה"כ) הכניסות (Hits) לאתר ביממה, חודש, רבעון ושנה - מאפשר זיהוי מגמה של תדירות השימוש באתר, ייאסף ע"י מונה כניסות באתר.
ממוצע הכניסות לאתר בפרק זמן נתון (יממה, חודש, רבעון ושנה) - מספק מידע על ממוצע הכניסות לאתר בפרקי זמן מסויימים, ייאסף על-ידי מונה כניסות באתר
משך זמן שהייה ממוצעת באתר ושכיח השהייה ביממה, חודש רבעון ושנה - מספק מידע על אורך ממוצע של השהייה באתר ועל שכיחות השהייה הנפוצה ביותר ומספק מידע על מגמות השימוש באתר. ייאסף ע"י מונים באתר ויחושב בהתאם.
ממוצע הודרת דפי מידע על מוצרים באתר במשך יממה, חודש רבעון ושנה - מספק מידע בנוגע לחיוניות כלי הורדת דפי המידע, תוך הצגת מגמות. ייאסף ע"י מונה באתר.
שכיחות מצטברת של ביצוע קונפיגורציות מותג באתר ביממה, חודש, רבעון ושנה - מספק מידע בנוגע לחיוניות כלי קונפיגורצית המותג באתר, תוך הצגת מגמות. ייאסף ע"י מונה באתר.
שכיחות מצטברת וממוצע של לקוחות שפתחו חשבון לקוח באתר בשנה האחרונה - מספק מידע על לקוחות שפתחו חשבון לקוח, תוך הצגת מגמות לאורך זמן.
היחס בין שכיחות מצטברת של לקוחות שפתחו חשבון באתר לבין שכיחות מצטברת של כמות הכניסות לאתר ביממה, חודש, רבעון ושנה - מספק מידע בנוגע לכמות היחסית של לקוחות שביצעו רכישה באתר מתוך אלה שפתחו חשבון באתר.
שכיחות מצטברת וממוצע של רכישות באתר ביממה, חודש, רבעון ושנה - מספק מידע בנוגע לרכישות שבוצעו בפועל, תוך זיהוי מגמות לאורך זמן. ייאסף ע"י מונים באתר ויחושב בהתאם.
היחס בין שכיחות מצטברת של רכישות באתר לשכיחות מצטברת של כניסות לאתר - מספק מידע בנוגע ליעילות המכירה של האתר. ככל שהיחס גבוה יותר האתר יעיל יותר מבחינת כוח המכירה שלו. ייאסף ע"י מונים ויחושב בהתאם.
השכיחות המצטברת של לקוחות שביצעו רכישה באתר ושל לקוחות שביצעו רכישה חוזרת באתר והיחס בניהם - מספק מידע חיוני בנוגע לנאמנות הלקוחות המשתמשים באתר, תוך הצגת מגמות לאורך זמן. ייאסף ע"י מונים באתר ויחושב בהתאם.
השכיחות המצטברת של לקוחות שביצעו רכישה אחת (או יותר) ולא חזרו לרכוש באתר - מספק מידע חשיוני בנוגע לנאמנות הלקוחות באתר. ייאסף ע"י מונים ויחושב בהתאם.
ביבליוגרפיה
נווה א., (2002) אפקטיביות פרסומות בזמן משבר, רמת גן.
לבנון (1995), התנהגות צרכנים, תל-אביב.
Belk R.W Et All (1982), "Development Recognition Of Consumption Symbolism", Journal Of Consumer Research, 9, June Pp.4-12.
Christ, Rick, Put Your Direct Mail To The Test, New York, 1998, Pp.P20 24,26 May 1998.
Frank, Ronald E. And William F. Massy (2001), "Effects Of Short-Term Promotional Strategy On Selected Segments," In Promotional Decisions Using Mathematical Models, Patrick M. Robinson, Ed, Boston: Allyn And Bacon, 147-225.
Gary F. Mckinnon J.Patrick Kelly E. Doyle Robinson "Sales Effects Of Point-Of-Purchase In-Store Signing" Journal Of Retailing Volume 57 Number 2 Summer 1981
Goldberg J. Et All (1999), "Toward Identifying The Inventive Templates Of New Products: A Channeled Ideation Approach", Journal Of Marketing Research, May, Pp.200-210.
Indrajit Sinha Rajeev Batra (1999), "The Effect Of Consumer Price Connsciousness On Private Label Purchase International Journal Of Research In Marketing" 16(1999) Pp. 237 -251.
Kelly, J.(2000), " Sales Effects Of In-Store Signing : A Field Study" Unpublished Paper Presented At The Annual Convention Of The National Retail Merchants Association, New York.
Lee Barnes (1990) "Using Color Preferences In Magazine Advertising" Journal Of Advertising Research
1

תגים:

אסטרטגיה · עסקית · שיווק · סלולר · טלפון · נייד · צרכנים · פלאפונים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הדרכים בהן ניתן להגביר את אטרקטיביות כרטיסי החיוג לחו"ל על פני הטלפונים הסלולריים", סמינריון אודות "הדרכים בהן ניתן להגביר את אטרקטיביות כרטיסי החיוג לחו"ל על פני הטלפונים הסלולריים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.