היישום אינו מחובר לאינטרנט

עירוב רגשות בטענות לגבי הטכנולוגיה בספר One Dimensional Man

עבודה מס' 065106

מחיר: 132.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה של טענות לגבי הטכנולוגיה בספר One Dimensional Man של Herbert Marcuse, בהן ניתן למצוא עירוב רגשות של הכותב.

2,109 מילים ,1 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

קיימת דעה ידועה (בתחומים שונים), בדבר הצורך "לנטרל רגשות" על מנת לפעול בצורה השקולה ביותר. לא קשה לראות את נכונות אמרה זו בתחומים כגון הרפואה, המסחר וכד'. לדוגמא, סוחר בניירות ערך נחשב למקצועי יותר, ככל שההחלטות שהוא מקבל הן מתוך "שיקולים ענייניים" (נתונים שונים) ופחות מרגשות (פחד להפסיד, רצון מוגזם להרוויח וכו').
למרות שכבני אנוש, קשה מאוד (או בלתי אפשרי) לנטרל לחלוטין רגשות, ובמקרים רבים אין הדבר יחשב חיובי כלל וכלל, יש לשים לב שכשאנו משלבים בדעה מסוימת רגשות יתר על המידה, אנו מוטים בדרך כלל לכיוון מסוים, שאינו תמיד הכיוון ההגיוני ביותר.
בתחום הטכנולוגיה, במקרים בהם אדם טוען טענות שונות שעליהן הוא מבסס רעיון מסוים, הוא עלול להיות מוטה אם הוא נותן לרגשות להניע אותו לכיוון זה, בייחוד אם מקור רגשות אלו בטכנופיליה או טכנופוביה. וכך חוסר ניטרליות עלול להוביל אותו בסופו של דבר למסקנות קיצוניות או מוגזמות.
במסמך זה אנסה להציג ניתוח ביקורתי על מספר טענות של Marcuse בנושא הטכנולוגיה, בספר One-Dimensional Man, תוך התמקדות בטענות בהן יש לדעתי עירוב של רגשות לגבי הטכנולוגיה.

קטע מהעבודה:

Marcuse מדבר על כך שלא צריך לראות בטכנולוגיה דבר ניטרלי:
"In the face of the totalitarian features of this society, the traditional notion of the 'neutrality' of technology can no longer be maintained. Technology as such cannot be isolated from the use to which it is put"
כוונתי היא לא שכל דעה לגבי הטכנולוגיה צריכה להיות ניטרלית, אלא רק "נקייה" עד כמה שניתן מרגשות אישיים, ויש לראות את ההבדל בין שני הדברים:
בין [1] לטעון שהטכנולוגיה אינה ניטרלית, לבין [2] לטעון טענות שהן עצמן מבוססות על רגשות (או דעות קדומות).

תגים:

Dimensional · Herbert · Man · Marcuse · One · טכנולוגיה · טכנופוביה · טכנופיליה · רגשות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עירוב רגשות בטענות לגבי הטכנולוגיה בספר One Dimensional Man", סמינריון אודות "עירוב רגשות בטענות לגבי הטכנולוגיה בספר One Dimensional Man" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.