תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 050719

תומכי ומבקרי הדמוקרטיה באתונה של המאות ה 4-5 לפנה"ס

מחיר: 185.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: התייחסות ל'דיאלוג פרוטאגורס' ול'פוליטאה' של אפלטון, ובחינת יחסם של היוונים לאימפריה.

3,514 מילים ,7 מקורות ,2000

תקציר העבודה:

בחיבור זה אבחן את עמדותיהם של תומכי ומבקרי הדמוקרטיה ביוון של המאה החמישית ותחילת המאה הרביעית לפני הספירה. בסקירה אביא בעיקר את עמדותיהם של אישים בני התקופה בשילוב של מעט פרשנות מודרנית לדברים.
מתוך המקורות הקלאסיים ששרדו, נותרו בידנו יותר כתבי ביקורת על הדמוקרטיה מאשר כתבים המציגים את הדמוקרטיה באור חיובי. אין בידנו איזה שהוא מקור היסטורי אשר מנתח את המחשבה הדמוקרטית מבחינה פילוסופית באור חיובי, וגם לא ידוע לנו אם בכלל היה אי פעם קיים כתב כזה. "חוקת האתונאים המיוחסת לכסינופון" הוא המניפסט התעמולתי האנטי דמוקרטי המובהק של אותה התקופה, כאשר לעומתו נאום ההספד של פריקלס הוא המניפסט הפרו-דמוקרטי המובהק ביותר. שתי המקורות הללו הם תעמולתיים בעיקרם, ואינם עוסקים בניתוח הדמוקרטיה מבחינה פילוסופית. שני המקורות בעד ונגד הדמוקרטיה המנתחים אותה באופן פילוסופי אליהם אתייחס בהרחבה במסגרת החיבור הזה, הם דיאלוג פרוטאגורס והפוליטאה של אפלטון. תחילה אדון בתפיסת הצדק והמוסר, בהמשך אדון בעקרונות החופש והשוויון ומעמד החוק. לאחר מכן אדון בשאלת שיתופו של "האדם הפשוט" בפוליטיקה, והסכנה של צמיחת טירניה מתוך הדמוקרטיה. לבסוף אבחן את היחס של היוונים כלפי עמי האימפריה.

תוכן העניינים:
מבוא
שאלת הצדק והמוסר החברתי
מעמד החוק והקשר בין החוק והשלטון בדמוקרטיה
עקרונות החופש והשוויון ומשמעותם
שאלת יכולתו של האדם הפשוט ליטול חלק בניהול עניני המדינה
הסכנה של אנרכיה וטירניה מתוך המשטר הדמוקרטי
סיכום
מקורות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תומכי ומבקרי הדמוקרטיה באתונה של המאות ה 4-5 לפנה"ס", סמינריון אודות "תומכי ומבקרי הדמוקרטיה באתונה של המאות ה 4-5 לפנה"ס" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: