היישום אינו מחובר לאינטרנט

הטבילה\פיירו דלה פרנצ'סקה

עבודה מס' 050386

מחיר: 179.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח סטרקסטורלי ואיקונוגרפי, השוואה לכתובים והשוואת יצירה זו ליצירתו של אנדריאה דל ורוקיו.

3,930 מילים ,4 מקורות ,2000

תקציר העבודה:

בחרתי בשני יצירות בנושא הטבילה, האחד של פיירו דלה פרנצסקה, והשני של אנדריאה דל ורוקיו. נושא הטבילה הוא מאורע חשוב בתולדותיהם של הנוצרים.
הרעיון העומד מאחורי זה, שהנטבל במים הוא נטמן עם ישו, וקם עימו מחדש כשהוא יוצא מן המים, הוא מקבל חיים חדשים, סמל לחיים ולתחייה. בשתי היצירות שלהלן, הצופה חש את האקט הדתי, הקדושה, את מידת החשיבות של
הסקרימנט לאדם המאמין, הטבילה בנצרות מזוהה כחתונה רוחנית שבה הנפש היא כלתו של ישו, לפי הנצרות , היופי האלוהי מקשטה, והחתן אוהב את הנפש אהבה עזה, לכן ישו הקריב את חייו למען הנפש הזו ומעצם הטבילה האדם זוכה בחיים חדשים ובכך הוא נותן עצמו בידי ישו ומבטיח שיתרחק מהבלי העולם כדי לרצות את אדונו, כפי שמצוטט ב'מתי': "ניתנה לי כל סמכות בשמיים ובארץ, על כן לכו ועשו את כל הגויים לתלמידים, הטבילו אותם בשם האב הבן ורוח הקודש".
בעבודה זו, אתמקד במספר אלמנטים, ראשית אתחיל בתיאור היצירה של פיירו דלה פרנצ'סקה, ניתוח היצירה מבחינה טרקסטורלית עם דגש על סמלים. בניתוח האיקונוגרפי, אתן סימוכין מן הברית החדשה, בדרך כלל בסצינות אלו מוצגות שלוש דמויות, קטעי נוף ורוח הקודש בדמות יונה. ובחלק האחרון של עבודתי אגע ביצירתו של אנדריאה דל ורוקיו ואערוך השוואה בין שתי היצירות.
זה המקום לציין שהסמלים בציוריו של פיירו לעולם אינם מאולצים, והוא אינו כופה על הצופה פרשנות ליצירותיו. כל פרט בתמונה חושב בקפידה כדי ליצור השפעה מרבית, ואפשר אפילו לשרטט דיאגרמות שיחשפו את המחשבה העומדת מאחורי תכנון מבנה התמונה. הצופה מגיב מיד ליצירה, והמחשבה המתכננת הזו משפיעה על הצופה באופן לא מודע. זהו הכשרון הנדיר שפיירו ניחן בו, הוא משפיע. היצירות שלו 'עובדות'. והוא מרגש והצופה מתרגש בשלו.

תוכן עניינים:
הקדמה
ניתוח טרקסטורלי ואיקונוגרפי - פיירו דלה פרנצסקה
השוואה לכתובים
השוואה בין יצירתו של פיירו לזו של אנדריאה דל ורוקיו
הערות
ביבליוגרפיה

מקורות:

Hartt, F., A History of Italian Renaissance Art, (1970),1987. P. 268-273.
Horst de la Croix, Richard G. Tansey, Cardner's Art -Through the Ages, 1986. P. 571-573.
Sister Wendy Beckett., The Story of Painting, London/ N.Y./ Stuttgart, 1994. P. 100-103, 116.

תגים:

נוצרית · אמנות · דתי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הטבילה\פיירו דלה פרנצ'סקה", סמינריון אודות "הטבילה\פיירו דלה פרנצ'סקה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.