היישום אינו מחובר לאינטרנט

עקידת יצחק - שלוש פרשנויות

עבודה מס' 068489

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הסיפור על התיאוריות של קירקגור, היינמן ולייבוביץ'.

2,021 מילים ,4 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

דמותו של אברהם היא מרכזית בתולמ"ת. ניתן לראות זאת גם בסיפורי עקידת יצחק. אברהם מקבל מה' משימה אנטי מוסרית בעליל - לשחוט את בנו היחיד יצחק. אברהם השכים בבוקר, לא אמר דבר לשרה והלך למקום המדובר בהר מוריה. לאחר שלושה ימים (התנ"ך מדלג על שלושה ימים) הוא בקע את העצים, עקד את יצחק, הצית את עצי המערכה ושלף את המאכלת. ברגע האחרון מתגלה אל אברהם מלאך.

בעבודה זו אציג שלוש תיאוריות ולאחר-מכן אערוך השוואה בין פרשנותן את סיפור עקידת יצחק.
הראשונה שבהם היא התיאוריה של קירקגור, אשר טוען כי ישנם שלושה טיפוסים של בני אדם: האדם האסתטי, האדם האתי והאדם הדתי.
תיאוריה נוספת שאציג היא התיאוריה של פרופ' היינמן. היינמן טוען שתוכן המצוות (גם המצוות האי רציונאליות) אינו סותר לעולם את המוסר במובן האובייקטיבי, אלא שהסתירה קיימת רק בעיני האדם (כלומר, הסתירה אינה קיימת בעיני המחוקק - ה').
התיאוריה השלישית שאציג היא התיאוריה של ישעיהו לייבוביץ. על פי התיאוריה של לייבוביץ, ישנם שני טיפוסים בדת הנוגדים האחד את השני: דת מעניקה והדת התובעת.

קטע מהעבודה:

על פי תיאוריה זו, אברהם מבצע את המשימה נגד התבונה, נגד הרציונאל. אברהם הוא אדיר אמונה מבלי לשפוט ולהעריך על פי קנה מידה רציונאלי ואתי. מכאן ניתן ללמוד כי האדם הדתי הראשון בעולם הוא אברהם. הוא האמין, לא הביט בפחד על ימין ועל שמאל, לא ניסה את האלוהים בתפילה. הוא ידע שזה הקורבן הקשה ביותר שאפשר היה לדרוש ממנו, אך גם ידע שאין קורבן קשה יותר מידיי אם האלוהים הוא הדורש אותו (קירקגור, 1991).

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עקידת יצחק - שלוש פרשנויות", סמינריון אודות "עקידת יצחק - שלוש פרשנויות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.