היישום אינו מחובר לאינטרנט

הקיסרים הנאורים-טריאנוס ואדריאנוס

עבודה מס' 040166

מחיר: 228.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מוצאם ועלייתם לשלטון,תכונותיהם,יחסיהם עם הסנאט והאצולה הרומית, האדמיניסטרציה והמינהל הציבורי והמלחמה והשלום.

4,648 מילים ,7 מקורות ,1990

תקציר העבודה:

במאה השניה לספירה זכתה האימפריה הרומאית לשורה של קיסרים שכונו הקיסרים הנאורים. הראשון בהם היה נרווה שטבע את צורת ההורשה המיוחדת של תפקיד הקיסר שהביאה למינויים של קיסרים אלו, ואחריו באו טריאנוס ואדריאנוס בהם אדון בחיבור זה, ואחריהם אנטונינוס פיוס ומרקוס אורליוס שנודע בתור פילוסוף חשוב ומקורי של הסטואה.

בחיבור זה אעסוק בדמויותיהם של שני קיסרים נאורים: טריאנוס שהיה הקיסר הראשון שלא ממוצא רומי או איטלקי והקיסר שבא אחריו אדריאנוס(1) שנודע גם בכינויו "אדריאנוס המשוטט" על שום אהבת המסעות שלו.

בחיבור זה אשתדל לעמוד על הדמיון וההבדלים בין שני קיסרים: טריאנוס ואדריאנוס. אשתדל לעמוד על הגורמים שהעמידו אותם בשורת הקיסרים הנאורים, אלו הדומים ואלו המנוגדים. ועי"כ אנסה לחשוף ולטפל בשאלה הכמעט נצחית: האם האדם הוא שעושה את התפקיד או שהתפקיד הוא שעושה את האדם. ובהרחבה מהו סודם של שליטים טובים. האם זוהי מודעותם למגבלת כוחם, האם פרי השיטה שהובילה אותם לשלטון, תוצאה של תנאים מדיניים מיוחדים (ונדירים מאוד אם נבחן את מספרם של הקיסרים שזכו להיקרא טובים ביחס לאלו שלא זכו לכך) או שמא הדבר היה פרי גורמים מקרים ושרירותיים, שכידוע כוחם רב להם בהיסטוריה.
אמות המידה והפרמטרים השונים שעל פיהם אבחן את פעילותם הקיסרית של טריאנוס ואדריאנוס יהיו אופיים ואישיותם כפי שהתבטאה בכתבי ההיסטוריונים של זמנם, וביחס עמם אליהם, הישגיהם החשובים בתחומים כמו צבא ומלחמה, שלום, יחסים עם הסנאט ומשפחות האצולה והאליטה של רומא, מינהל ציבורי ועוד.

תוכן העניינים:
1. מבוא - הקיסרים הנאורים
2. מוצאם של הקיסרים טריאנוס ואדריאנוס ועלייתם לשלטון
3. תכונותיהם האישיות
4. יחסיהם עם הסנאט והאצולה הרומית
5. אדמיניסטרציה ומינהל ציבורי
6. מלחמה ושלום
7. סיכום
8. מקורות

מקורות:

יעבץ צבי, "קיסר וקיסריזם", ספרית פועלים, תל אביב, 1971.
קארי מ. "דברי ימי רומא", הוצאת ש. פרידמן, תל אביב, ישראל.
"Dio's Roman History, vol. 8, English Translation by Cary Earnest, Harvard University Press, U.S.A, 1925.
Henderson W. Bernard, "The Life & principate Of The Emperor Hadrian A.D. 76-138", Methuen & Co. London, 1923.
Capes W.W, "The Roman Empire Of The Second Century", Lonmgmans Green Co., London, 1887.
Birley Anthony, "Marcus Aurelius", Eyre & Spottiswoode, London, 1966.
Pliny, "Letters And Panegyricus", vol. 2 , Translated to English by Radiace Betty, Harvard University Press, U.S.A, 1969.

תגים:

קיסרות · רומא · האימפריה הרומית · אדריאנוס

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הקיסרים הנאורים-טריאנוס ואדריאנוס", סמינריון אודות "הקיסרים הנאורים-טריאנוס ואדריאנוס" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.