היישום אינו מחובר לאינטרנט

תולדות המדע-התפתחות האסטרונומיה מאודוקסוס ועד ניוטון

עבודה מס' 023020

מחיר: 228.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השוואת ההתפתחות מאודוקסוס לאריסטו מחד ומקפלר לניוטון מאידך.

2,114 מילים ,6 מקורות

תקציר העבודה:

לצורך השוואת התפתחות האסטרונומיה הפלנטרית מאודוקסוס (Eudoxus) לאריסטו מחד ומקפלר לניוטון מאידך, יש צורך להקדים ולהגדיר את שתי התקופות משני צידי המהפכה של קופרניקוס.

אריסטו ראה את מרכז הכל, היינו מרכז הקוסמוס, בכוכב הארץ ודבריו נתפסו בספרות ימי הביניים כמקודשים ולא ניתנים לערעור. ניקולאס קופרניקוס שיער כי כוכבי הלכת מקיפים את השמש ולא את הארץ ושגם היא, יחד עם הירח הסובב אותה, מקיפה את השמש. עוד טען קופרניקוס שסביר יותר לפרש את התנועות היומיות של גרמי השמיים תוך התייחסות לסיבוב הארץ, מאשר להקפת כל הגלגלים כולם. גישתו של קופרניקוס היוותה מעין כפירה, העלולה לעורר התנגדות בין המאמינים ורק ב-1543, סמוך למותו של קופרניקוס, יצא לאור חיבורו "על סיבוביהם של גלגלי השמים".

תורתו של קופרניקוס זכתה לגיבוי מתמטי כשבעים שנה לאחר מכן, כאשר האסטרונום והמתמטיקאי יוהנס קפלר (Kepler, 1571-1630) הסביר את שיטת קופרניקוס, בתארו את המסלולים של כוכבי הלכת כעקומה מתמטית אחת. שוב לא נצרך קפלר לשימוש בכלים נוספים, כגון האפציליקוס שמדד את תנועות הכוכבים על פי זוויותיהם.

יוצא מכאן שעיקר ההשוואה בין תפיסות שונות בתקופתם של אודוקסוס ואריסטו לתקופתם של קפלר וניוטון, עשויה, כאמור, להיות אנאלוגית ומשווה בין התפתחויות, כאשר נקודת המוצא בכל תקופה היתה שונה.

תוכן:
מבוא
א. היחס בין תופעות, מתמטיקה ותורת חומר בשני המקרים
ב. האנלוגיה בין שתי ההתפתחויות וסייגיה
ג. החדשני והמסורתי באסטרונומיה החדשה של קפלר
סיכום
ביבליוגרפיה

תגים:

קופרניקוס · כוכבים · חלל

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תולדות המדע-התפתחות האסטרונומיה מאודוקסוס ועד ניוטון", סמינריון אודות "תולדות המדע-התפתחות האסטרונומיה מאודוקסוס ועד ניוטון" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.