היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניהול מזון ומשקאות -יינות לא מענבים

עבודה מס' 067964

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת מגזר היינות הפחות מוכרים כיום ושאינם מופקים מענבים, אלא דוקא מפירות שונים, ירקות ואף תבלינים.

2,375 מילים ,6 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

עבודה זו תסקור את היינות שאינם מופקים מענבים, הקרויים לרוב: "שיכר".
חשוב לציין כי היינות שאינם מענבים, זוכים להתייחסות מעטה הן בספרות והן בצורות המדיה השונות בהשוואה ליינות המופקים מזני ענבים שונים (כגון קברנה סוביניון, שרדונה וכדומה).
מטרת עבודה זו הינה לגבש מידע ממקורות שונים במדיה (מאמרים וספרים מקצועיים, עיתונות כתובה ואתרי אינטרנט שונים, לרבות אתרי יקבי בוטיק ואתרים המכילים מידע סטטיסטי) לשם הרחבת הידע בתחום זה, אשר לרבים, אינו מוכר כלל.
עבודה זו תסקור ראשית את היינות שאינם מענבים באופן כללי ותציין את ההיסטוריה של יינות אלה. בהמשך, ייבחנו היבטים שונים ברמת המיקרו- תהליכי הפקה וייצור, בקרת איכות היין והפוטנציאל השיווקי ליינות אלו. לסיום, תינתן סקירה באשר להתנהלות יקבים בולטים בישראל בתחום זה.
חשוב לציין, עבודה זו תיגע יותר ביינות המופקים מפירות משום שהללו נפוצים יותר מיינות המופקים ממקורות אחרים (צמחי תבלין, ירקות) וכן יש להם אזכור רב יותר בספרות ובמדיה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. היסטוריה
3. סקירה כללית, נתונים ודוגמאות מהעולם
- יין מפירות
- יין מצמחי תבלין
- יינות מיוחדים
4. תהליך הפקת היין
5. בקרת איכות
- היתרונות הבריאותיים
6. פוטנציאל שיווקי
7. יישום בשטח- יקבים בולטים בישראל
- יקב רימון
- יקב מורד
8. סיכום
9. מקורות ספרות

קטע מהעבודה:

בימי הביניים שימש היין לא רק כמעדן אלא גם כחלק מן התזונה היומיומית. ליהודי אירופה הייתה בעיה לצרוך יין בשל בעיית כשרות היין שעשוי מגפן (יין נסך). בעיות הכשרות נובעות בשל קדושת הגפן ומהחשש לשימוש ביין לטובת טקסי פולחן שנחשבים בגדר עבודה זרה, משום סיבות אלו חל איסור על אדם שאינו יהודי להיות מעורב בתהליך הייצור של יין הגפן. בעקבות כך, השכילו יהודי גרמניה וצפון צרפת להפיק יינות שאינם מענבים שבהם בעיית הכשרות פחותה. העיב נעוצה בכך שחל איסור על אדם שאינו יהודי לקחת חלק בתהליך הפקת היין. בעיה זו קיימת רק ביין המיוצר מענבים. בין היינות שיצרו היו יין תפוחים, יין אגסים, יין תותים ועוד. עדויות היסטוריות מוכיחות כי משקאות השיכר מלווים את מרבית התרבויות האנושיות כבר מראשיתן.

תגים:

מזון · משקאות · יינות · שלא · מיוצרים · מענבים · אלכוהול · דרינק · שתיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניהול מזון ומשקאות -יינות לא מענבים", סמינריון אודות "ניהול מזון ומשקאות -יינות לא מענבים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.