היישום אינו מחובר לאינטרנט

חווית הזרימה אצל העוסקים במוסיקה

עבודה מס' 069858

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: חווית הזרימה (flow) כפי שהיא באה לידי ביטוי אצל העוסקים במוסיקה (מחקר איכותני בפסיכולוגיה חיובית).

20,341 מילים ,13 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

מחקר זה עוסק בחווית הזרימה כפי שהיא באה לידי ביטוי בעיסוק במוסיקה. במחקר בוצעו ראיונות עם שישה מוסיקאים, במטרה לבדוק את מאפייני החוויה השונים בדבריהם ולבחון כיצד הם באים לידי ביטוי. תחילה המחקר סוקר את תחום הפסיכולוגיה החיובית על מנת להבהיר את נקודת המוצא ממנה יוצא המחקר, והיא שאנשים שואפים באופן כללי להנכיח רגעי אושר בחייהם. לאחר מכן ישנה התייחסות לתיאורטיקנים שונים בתחום הפילוסופיה והפסיכולוגיה בנושא רגשות חיוביים, שאיפה למשמעות, חווית הזרימה במוסיקה ומאפייני המוסיקה כאומנות. בהמשך המחקר בודק אלו מאפיינים של חווית הזרימה נמצאו אצל העוסקים במוסיקה באופן הבולט ביותר, ואלו פחות. לבסוף המחקר מציין אלו תובנות עלו מהממצאים שמתקשרים להוגים השונים שהוזכרו, ונותן שתי המלצות למחקר עתידי בתחום.

מחקר זה הינו איכותני, ולכן מטרתו להבין את התופעה הנחקרת, כפי שהיא מובנת על ידי אלה שנוטלים בה חלק. המחקר מתמקד בחוויה הסובייקטיבית של העוסקים במוסיקה, כיצד הם רואים את עיסוקם באופן כללי ומה המשמעות שלו בחייהם. לאחר מכן המחקר מתמקד בבחינת מאפייני חווית הזרימה הבאה לידי ביטוי בעיסוק במוסיקה. המחקר בנוי משישה ראיונות של שתי מוסיקאיות וארבעה מוסיקאים, העוסקים במוסיקה על גווניה השונים: יצירה, הלחנה, שירה, כתיבה, ביצוע וכדומה. גילאי המרואיינים נעים בטווח 24-43.
כלי המחקר בו בוצע שימוש בעבודה זו הינו ראיון עומק חצי מובנה.

תוכן עניינים:
מבוא
רקע תיאורטי:
* החיפוש האנושי אחר האושר
* פסיכולוגיה חיובית ורגשות חיוביים
* השאיפה למשמעות
* זרימה
* מוסיקה כחווית זרימה
* המוסיקה כאומנות
שיטת המחקר
ממצאים
דיון ומסקנות
סיכום
ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

לפני אלפיים ושלוש מאות שנה הגיע אריסטו (1985) למסקנה שיותר מכל דבר אחר, בני האדם מחפשים אושר. בעוד שהאושר הוא תכלית בפני עצמה, לכל מטרה אחרת כמו בריאות, יופי, כסף או כוח ישנה חשיבות רק כי אנו מאמינים שהיא תעניק לנו אושר. בהינתן דברים אלה, ובהינתן הממצאים לעליית שיעור הדכאון בחיי בני האדם במאה השנים האחרונות (צ'יקסנטמיהיי, 2002), יתכן והאנושות מחפשת אושר במקומות הלא נכונים.

תגים:

אושר · זרימה · flow · צ'יקסנטמיהיי · משמעות · איכות חיים · איכותני · איכותי · מוסיקה · מוסיקאים · מוסיקה ונפש · אמנות · אמנים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חווית הזרימה אצל העוסקים במוסיקה ", סמינריון אודות "חווית הזרימה אצל העוסקים במוסיקה " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.