היישום אינו מחובר לאינטרנט

פרשת אלי כהן

עבודה מס' 069498

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הצגת השתלשלות הפרשה והתייחסות למודיעין יומינט ותורת המודיעין של ישראל.

6,879 מילים ,15 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

את תפקיד המודיעין היומיניטי העטוף גבורה, אצילות, מסירות, מחויבות ותרומה אדירה לביטחון המדינה סיפק סיפורו של איש המודיעין אלי כהן או בשמו לצרכי עבודה "כאמאל אמין ת'אבת" שפעל בעיקר בסוריה. מהכרות אודות פועלו עולה כי אלי כהן מהווה יחד את כל מרכיבי המודיעין האנושי, הן מבחינת סוג הפעילות שבה לקח חלק, והן בסוג המידע והמעמד אליו הגיע בהיותו יומינט.
בעבודה זו אנסה לתאר את אופן הפעלתו של אלי כהן, משלב הגיוס למודיעין הישראלי ב24/5/60, ועד השלב בו נחשף והוצא להורג ב 18/5/1965, מהיום בו היגרו הוריו למצרים מסוריה, ועד היום שחזר אל סוריה וסיים שם את מעגל חייו.

תוכן עניינים:
מבוא
1. מודיעין
1.1 יומינט (מודיעין אנושי)
1.2 אופן ההפעלה של יומינט
2. אלי כהן "האדם"
2.1 גיוסו לקהילת המודיעין
2.2 הפעלתו של אלי כהן
2.3 העברת המידע
3. חשיפתו של אלי כהן
3.1 התפיסה והעמדה לדין
3.2 המשפט וגזר הדין
4. הביקורות והלקחים
4.1 הביקורות מצד משפחתו
סיכום
מקורות

קטע מהעבודה:

במשולש היסודות של הביטחון הלאומי(3), ניתן למצוא שלושה מרכיבים: הרתעה, התרעה, והכרעה. המודיעין הינו מערכת האדם שבנויה לצורך מודיעין אמיתי, בנוי על הרבה מאוד שכל, ומעט מאוד מזל. עוד מוסיף תא"ל בן פורת כי לעניין מודיעין, שכל בינוי לא יצלח, ולא יוכל לעמוד בהצלחה במשימת המודיעין. ניתן לומר כי ברוב המקרים הן בארץ והן בעולם כשלי מודיעין נבעו ונובעים מן העובדה שאומנם היה מודיעין אמין ואיכותי, אבל הוא לא הובן ונותח כראוי, או שלא עשו במידע שהגיע שימוש מושכל ומקצועי.

תגים:

אלי כהן · יומינט · מודיעין · ריגול · מרגלים · סוכנים · רמת הגולן · ביטחון לאומי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פרשת אלי כהן", סמינריון אודות "פרשת אלי כהן" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.