היישום אינו מחובר לאינטרנט

התפתחות יחסי הגומלין בין מפלגת מפ"ם למפלגת מפא"י בשנים 1948-1954

עבודה מס' 069475

מחיר: 217.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח על פי תיאורית "מרכז ופריפריה" (שילס, 1975; הורוביץ וליסק, 1977)

3,469 מילים ,5 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

בחיבור זה אעסוק ביחסי הגומלין של "מפלגת הפועלים המאוחדת" (מפ"ם) אל מול מפא"י בתקופת היישוב היהודי בארץ ישראל ובשנותיה הראשונות של מדינת ישראל. מפ"ם על-פי השקפתה ייצגה את אוכלוסיית הפועלים בארץ ישראל וביטאה ערכים סוציאליסטיים שעיקרה סולידריות ושיתוף חברתי בבניין מדינת ישראל. על כן, בהתאם לתיאוריה של הורביץ וליסק, מיוחסת בחיבור כמרכז-משנה אשר משפיע על מפא"י, המרכז, ומושפע ממנה. בחיבור זה ברצוני לבחון האם מפ"ם כמרכז-משנה אכן קיבלה את מרותה של מפא"י כמרכז בתקופה שבין החלטת כ"ט בנובמבר 1947 לבין סוף שנות החמישים. יודגש כי בחיבור אסתמך על התיאוריה של שילס (shills, 1975) בדבר מרכז ופריפריה ועל שכלולי התיאוריה כפי שנערכו על-ידי הורביץ וליסק (הורביץ וליסק, 1977), על מנת להתאימה לניתוח היישוב היהודי בארץ ישראל, טרם קום המדינה. במהלך החיבור אסקור את הסיבות להקמתה של מפלגת מפ"ם, התפתחותה במישור הפוליטי ואת סוגיות הליבה שנידונו בתקופה הנבחנת אשר יבטאו את יחסי הגומלין בינה לבין מפא"י. החיבור כולו מבוסס על מחקרים אקדמיים אשר עסקו במפ"ם ובקשר שלה למפא"י.

תוכן עניינים:
מבוא
רקע תיאורטי
רקע היסטורי
דיון
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מערכת הערכים המרכזית מאופיינת ביחס חיובי לשלטון ולמוסדותיו היות והיא מאומצת על ידי הארגונים השולטים בחברה, ומכיוון שזוהי מערכת ערכים הקרובה לערכים המקודשים בחברה (שילס, 1975, עמ' 3-4).

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "התפתחות יחסי הגומלין בין מפלגת מפ"ם למפלגת מפא"י בשנים 1948-1954", סמינריון אודות "התפתחות יחסי הגומלין בין מפלגת מפ"ם למפלגת מפא"י בשנים 1948-1954" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.