היישום אינו מחובר לאינטרנט

גישת הפסיכולוגיה האבולוציונית לרצח נשים בידי בני זוגן

עבודה מס' 068375

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת התיאוריות השונות שמסבירות את הסיבה לרצח נשים ע"י בני זוגן תוך התמקדות בתיאוריה האבולוציונית והקשר בינה לבין רצח הנשים.

12,202 מילים ,40 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

נשים מכל שכבות האוכלוסייה, בכל הגילאים, ללא הבדל מעמד סוציו אקונומי או אינטלקטואלי עלולות להיות חשופות לאלימות מצד בני זוגן. אלימות זו נחקרה רבות בשלושים השנים האחרונות וגוברת ההכרה שמדובר בתופעה רב ממדית שיש בה רכיבים רגשיים והכרתיים והן רכיבים חברתיים פוליטיים .
האלימות עשויה להיות אירוע חד פעמי או מתמשך. האלימות יכולה לבוא לידי ביטוי בפגיעה פיזית, ונפשית ואף להגיע למצב של רצח האישה.
בעבודה זו אני מעוניינת לסקור את התיאוריות השונות שמנסות להסביר את הסיבה לרצח נשים ע"י בני זוגן כאשר אתמקד בתיאוריה העיקרית שאותה אני מעוניינת לחקור וזו התיאוריה האבולוציונית ואנסה למצוא את הקשר בינה לבין רצח הנשים.
קיימות תיאוריות רבות שמסבירות את ההתפתחות האבולוציונית שלנו. אלו שמאמינים באבולוציה סוברים כי בעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים.
התיאוריות האבולוציונית מסבירות תופעות שונות בחיינו, אך התופעה שאותי מעניינת היא האם קיימים הסברים אבולוציוניים לתופעת התוקפנות שמובילה לרצח הנשים על ידי בני זוגן. מהם המניעים שמובילים את הגבר לבצע רצח זה והאם מדובר במעשה רציונאלי שנעשה מתוך בחירה ומודעות לתוצאה הסופית או שמא מדובר בעניין שאינו תלוי בחירה?
יש לציין שתיאוריות אלו אינן מוחלטות ומדעיות ומועברות עליהן ביקורות רבות במשך השנים.
בהמשך העבודה אבחן את נושא הרצח בכלל ואת רצח הנשים בפרט, את האספקטים השונים שמלווים תופעה זו ואת ההשפעה של האבולוציה על מעשה נתעב זה.

מקורות העבודות כוללים ספרים (5), מאמרים (3), מחברות בחינה(2), ומקורות אינטרנט (30), כולל ויקיפדיה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. קרימינולוגיה
א. מהי קרימינולוגיה
ב. האסכולות שמאפיינות את הקרימינולוגיה
3. סוציוביולוגיה
א. מהי סוציוביולוגיה
ב. היסטוריה של הסוציוביולוגיה
ג. ביקורת על הגישה הסוציוביולוגית
4. פסיכולוגיה אבולוציונית
א. מהי פסיכולוגיה אבולוציונית
ב. עיקרי עיסוקיה של האבולוציה הפסיכולוגית
ג. ביקורת על הפסיכולוגיה האבולוציונית
5. אבולוציה
א. אבולוציה וברירה טבעית
ב. ההבדלים שבין גבר לאישה
ג. אבולוציה - אהבה ומשיכה מינית
6. רצח
א. רקע על עבירת הרצח
ב. קבלת ההחלטה והמניעים השונים של הרוצח
ג. הקשר בין רצח לפסיכולוגיה אבולוציונית
7. רצח נשים בידי בני זוגן
א. פרופיל אישיותי של גברים הרוצחים את בנות זוגן
ב. טיפולוגיה של רצח אינטימי
ג. הצדקות תרבותיות לרצח אישה בידי בן זוגה
ד. מקורות שונים לרצח אישה בידי בן זוגה
8. נתונים לרצח אישה בידי בן זוגה
א. מימדי התופעה בישראל
ב. רצח על חילול כבוד המשפחה - היקף התופעה
ג. המצב הסוציו אקונומי כזרז לאלימות נגד נשים
9. ההיגיון האבולוציוני לרצח אישה בידי בן זוגה
10. העדר תגמול שוויוני - מעורר קנאה אצל כלבים
11. סוף דבר
12. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

על מנת להבין ולחקור את מעשי הרצח השונים בכלל ומעשי רצח של הנשים בידי בני זוגן יש להבין קודם לכן מהי קרימינולוגיה ואת התורות השונות שמבססות את התחום הזה.
א. מהי קרימינולוגיה?
תחום הקרימינולוגיה מתחיל מרגע שבו נחקק חוק פלילי כלשהו או שהחברה מחליטה על איסורו. המשכו הוא באנשים שאינם מצייתים לאיסור וגורמים להפרתו. לאחר מכן מתעסקים בתגובה של החברה לאותם אנשים ולמעשיהם ולסיום נוגעים בתוצאה של תגובה זו .
באופן טבעי, חקר הסטייה, הגדרותיה ומאפייניה הם יחסיים לחברה ולתרבות. כך, בעוד שבחברות מערביות (ואף בינן ובין עצמן) מוגדרות מוסכמות ונורמות מסוימות כ"נורמאליות" לעומת אחרות כלא נורמאליות, הרי שההגדרה בחברות שבטיות להתנהגויות אלה היא שונה בתכלית.

תגים:

רצח נשים · קרימינולוגיה · אבולוציה · סוציוביולוגיה · אלימות · נשים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "גישת הפסיכולוגיה האבולוציונית לרצח נשים בידי בני זוגן", סמינריון אודות "גישת הפסיכולוגיה האבולוציונית לרצח נשים בידי בני זוגן" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.