היישום אינו מחובר לאינטרנט

המשגה של בעיה קיומית על פי מרטין היידיגר וז'אן פול סארטר

עבודה מס' 067800

מחיר: 217.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התייחסות החברה לטיפול השיאצו- טיפול מפנק או שמא טיפול רפואי.

2,199 מילים ,9 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

בעבודה זו, אציג בעיה קיומית שנוכחת בחיי ושלה, אין פתרון פשוט, מיידי ומובן מאליו. תבחן חשיבות הבעיה, הצורך בפתרון והקושי המשתקף בבעיה זו וכמו כן, יינתנו מספר תשובות המבטאות את מגוון האפשרויות הקיים בהתייחסות לפתרונה. לאחר מכן, הבעיה תיבחן באמצעות שתי תיאוריות אקזיסטנציאליסטיות, תיערך המשגה שלה לפי הגישה של הפילוסופיים האקזיסטנציאליסטים, ז'אן פול סארטר ומרטין היידיגר ותיערך השוואה ביניהם לבחירת התיאוריה המתאימה למתן התשובה.

תוכן עניינים:
הקדמה
הצגת בעיה קיומית אישית
המשגה על פי היידיגר וסארטר
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אם הייתי מתייחס לבעיה קיומית זו מנקודת מבטו של הפילוסוף מרטין היידיגר, הייתי אומר שאני הוא זה הבורא את עולמי, זה הנותן לו משמעות ולכן, בעיה זו משקפת את עצמי (להב ופוך, 1992). טבעי האמיתי הוא זה הנחשף, מתעצב ומוגדר על ידי מעשי ולא רק שאני מוגדר על ידי מעשי, אלא שאני כבר מה שאני עושה. האופן בו אני מציג את בעייתי, משקף כיצד אני ממחיש את עצמי בעולם (Lieberman, & Havens, 2002).
הוא היה אומר, שהתמצית אותה אני מציג היא הקיום ושפעולותיי, הינם הניסיון להשיג שלמות והן ביטוי לאי שלמותי. לפיו, אי שלמות האדם מתבטאת בטבעו שהוא תמיד מחוץ לעצמו, תמיד שם (להב ופוך, 1992). הוא היה מתאר זאת במונח היות-שם, שהוא מבטא את התפתחותי הבלתי נמנעת עם כל שישנו ושאני בלתי נפרד ממנו (Cohn, 1997). הוא האמצעי בו קיומי חושף עצמו ומאפשר לעולם להתגלות (Boeree, 2006).

תגים:

אקזיסטנציאליזם · פסיכותרפיה · ז'אן · פול · סארטר · היידיגר · המשגה · טיפול · הוליסטי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "המשגה של בעיה קיומית על פי מרטין היידיגר וז'אן פול סארטר", סמינריון אודות "המשגה של בעיה קיומית על פי מרטין היידיגר וז'אן פול סארטר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.