היישום אינו מחובר לאינטרנט

"האמן הגאון" - אדולף היטלר כמנהיג לאומי לאור תאוריית הרומנטיציזם

עבודה מס' 066846

מחיר: 144.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הגותו של הרדר בנושא הלאומיות ו"האמן הגאון" והאם ראה עצמו היטלר ככזה.

1,790 מילים ,10 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

בשלהי המאה השמונה עשרה התפתחה במערב אירופה מגמה רבת השפעה באמנות, בספרות, במוסיקה ובתחומים הקשורים אליהן, אשר כונתה "רומנטיציזם" (Romanticism). מגמה זו היתה בגדר תגובה כנגד סמכותן המוחלטת של השכלתנות והמסורת (ה"קלאסיציזם") וחיזוק האמונה בכוח היצירה המולד של האדם. עם ביטוייה נמנו התעסקות ביחסי האדם לסביבתו והתעניינות בפרימיטיבי ובאי-רציונלי.
תחומי השפעתה של המגמה החדשה ניכרו גם בתחום הלאומיות . בגרמניה, השפעה המגמה על יוצרים כגון גתה (Goethe), שילר (Schiller) והרדר (Herder), אשר התמקדו בנושאים כגון ייחודיות גרמניה, השפה הגרמנית והפולקלור. הרדר טען כי אין מכנה משותף לכל העמים, שכן עם הנו תרכובת מיוחדת וחד-פעמית של גורמים כמו רקע גיאוגרפי, נתונים של מוצא וגזע, חוויות משותפות מהעבר וגם נתונים מיוחדים של נסיבות וזמן. הוא האמין בגאון יוצר, אשר משתמש בסגולותיו הייחודיות בכדי להוליך ולקדם את החברה.
אדולף היטלר, אשר עלה לשלטון גרמניה בשנת 1933, הכיר והושפע רבות מכותבים אלו. אולם האם היטלר, "גאון אמנות" בעיני עצמו , זיהה עצמו כ"אמן הגאון" שתפקידו להנהיג את גרמניה ? האם ראה היטלר עצמו כמגשים את נבואתו של הרדר בדבר ה"גאון היוצר"? לשם כך עלינו לבחון את הגותם של יוצרים אלו בנושאי הלאומיות והלאומנות ועלינו לבחון את הביוגרפיה של אדולף היטלר.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק א' - הגותו של הרדר בנושא הלאומיות ו"האמן הגאון"
פרק ב' - היבטים פסיכו-פתולוגיים באישיותו של היטלר
פרק ג' - האם ראה היטלר עצמו כ"אמן הגאון" ?
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אחד מהרעיונות המרכזיים של הרומנטיציזם במערב אירופה היה בנושא אישורו מחדש של נושא הלאומיות. אך בעוד שהדגם העיקרי של התורה הלאומית, שעוצב על ידי רוסו (Rousseau), ונתן דגש ללאומיות שכלתנית-מדינית(5), הדגם הגרמני של התורה הלאומית, שעוצב על ידי הרדר, נתן דגש על הלאומיות הוויטלית-תרבותית.

תגים:

רומנטיקה · רומנטית · רודנות · גרמניה · וגנר · שואה · אישיות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""האמן הגאון" - אדולף היטלר כמנהיג לאומי לאור תאוריית הרומנטיציזם", סמינריון אודות ""האמן הגאון" - אדולף היטלר כמנהיג לאומי לאור תאוריית הרומנטיציזם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.