היישום אינו מחובר לאינטרנט

טיפול גוף נפש במיגרנות - פסיכולוגיה של הבריאות

עבודה מס' 066840

מחיר: 338.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: רקע תיאורטי ותיאור מקרה בו יושם מודל טיפולי של ביופידבק.

4,022 מילים ,12 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

ביופידבק הוא כלי טיפולי שנועד לסייע לאדם לווסת תגובות פיזיולוגיות בלתי רצוניות בגופו באמצעות תהליך למידה אשר מבוסס על קבלת משוב לתגובות אלו. שיטת טיפול זו מתמקדת בקשר המרתק בין הגוף לנפש, בה לומדים מטופלים לשפר את השליטה הפסיכו-פיזיולוגית ולהגיע למצבי רגיעה בעזרת טכניקות הרפיה שונות. בנוסף, ביופידבק מהווה כלי יעיל להגברת מודעותו של המטופל לתגובותיו הפיזיולוגיות ולהבנת התהליכים הרגשיים המקבילים.
כלי זה משמש לטיפול במגוון רחב של בעיות בעלות רקע פיזיולוגי או פסיכולוגי, אשר אחת מהן היא הופעת מיגרנות.
במהלך העבודה יוצג רקע תיאורטי העוסק במאפיינים פסיכו פיסיולוגיים של הופעת מיגרנות ובטיפול מתאים באמצעות טיפול ביופידבק. בהמשך, יוצג מקרה בו יושם מודל טיפולי של ביופידבק בהופעת מיגרנות כטיפול אלטרנטיבי או משלים לטיפול תרופתי. בתיאור המקרה יוצגו הקשרים פסיכולוגיים למצב הבריאותי של המטופלת והשלכות קוגניטיביות תפיסתיות, אשר באו לידי ביטוי במהלך הטיפול. זאת, תוך התייחסות לקשיים ולהתקדמות הטיפולית לאור הספרות המקצועית הקיימת.

תוכן:
מבוא
פרק א': רקע תיאורטי
פרק ב': תיאור תהליך טיפולי
פרק ג': דיון וסיכום
נספחים
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

ביופידבק היא שיטת טיפול שצמחה בארה"ב בסוף שנות החמישים, תוך התבססות על מסורת הלמידה הביהביוריסטית, אליה נוספו מקורות ידע מתחומים נוספים הכוללים פסיכופיזיולוגיה, תהליכים קוגניטיביים, שימוש בדמיון, וכן טכניקות הרפיה שונות. השיטה כוללת ידע מעולמות הרפואה, הפסיכולוגיה והטכנולוגיה, ומטרתה לסייע לאדם לווסת תגובות פיזיולוגיות בלתי רצוניות בגופו (רולניק, 1999).
שוורץ ושוורץ (Schwartz & Schwartz, 2003) מגדירים את הטיפול בביופידבק כקבוצת הליכים תרפויטיים אשר עושים שימוש במכשור אלקטרוני או אלקטרו מכני שמטרתו למדוד במדויק תהליכים גופניים. מכשור זה מספק משוב מיידי ומדויק למטופל ולמטפל, אשר כולל מידע בעל אפיונים של חיזוק ולמידה ביחס לפעילות המערכת האוטונומית והנוירו מסקולרית שלהם. מידע זה, מוצג באמצעות משוב אנלוגי, בינארי, אודיטורי או ויזואלי.

תגים:

ביופידבק · גוף נפש

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "טיפול גוף נפש במיגרנות - פסיכולוגיה של הבריאות", סמינריון אודות "טיפול גוף נפש במיגרנות - פסיכולוגיה של הבריאות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.