היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת סכמה על זיכרון טקסט: השוואה בין רמז תמונתי לרמז מילולי

עבודה מס' 066320

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר הבודק האם קיימת אינטראקציה בין רמזים מילוליים/תמונתיים המעוררים סכמות קוגניטיביות לבין יכולת זיכרון של טקסט לימודי.

5,772 מילים ,17 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

30 סטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה השתתפו במחקר שערכתי ושמטרתו הייתה לבדוק האם קיימת אינטראקציה בין רמזים מילוליים/תמונתיים המעוררים סכמות קוגניטיביות לבין יכולת זיכרון של טקסט לימודי. לצורך זה קיבלו המשתתפים טקסטים לקריאה ונתבקשו אחר כך לענות על שאלונים. תוצאות המחקר מצביעות על אינטראקציה אפשרית ומפורטות בהרחבה בחלק העוסק בתיאור המחקר.
עבודה זו עוסקת בקשר שבין סכמות קוגניטיביות, רמזים מילוליים ותמונתיים ויכולת זיכרון של טקסטים. החלקים הראשונים הינם מבוא תיאורטי הסוקר ספרות מקצועית שנכתבה בנושאים הקשורים לתפקידה של הסכמה ולהשפעתן של תמונות ורמזים תמונתיים על יכולת ההבנה והזיכרון של טקסטים. בחלק האחרון מתואר המחקר שערכתי ובהמשכו מובא דיון בעקבות תוצאות המחקר.

תוכן עניינים:
- תקציר
- תפקידה של הסכמה בהבנה וזיכרון של טקסטים
השפעות סכמה על תהליכי קריאה
- השפעת תמונות על הבנה וזיכרון של טקסטים
- המחקר
מטרת המחקר
משתנים
שיטה
משתתפים
כלי המחקר
כלים והליך
השערות המחקר
עיבוד הנתונים
תוצאות
-דיון
ביבליוגרפיה
נספח א': רמז מילולי/תמונתי + טקסט
נספח ב': שאלון*

הערת מערכת: העבודה אינה כוללת את פלטי ה-SPSS

קטע מהעבודה:

הסכמה הינה סוג של מבנה קוגניטיבי המשמש לארגון של ידע. ידע זה משפיע על הקליטה של מידע חדש, על הבנתו, על זכירתו ועל ההיסקים הנובעים ממנו (Nassaji, 2002) .
מושג הסכמה הוצג לראשונה על ידי החוקר בארטלט בשנת 1932, מחסידי פסיכולוגיית הגשטלט, על מנת להסביר כיצד אינפורמציה המובאת בסיפורים ובמאורעות שונים מעוצבת מחדש בזיכרון לצורך זכירה מאוחרת יותר. רק בשנות השבעים והשמונים של המאה העשרים, וכתוצאה של התקדמות במדעי המחשב ובמחקרים בתחום של בינה מלאכותית, התפתחה תיאורית הסכמה כמסגרת תיאורטית לתיאור המבנה והתפקיד של הידע שבמוח. התיאוריה הציעה כיווני מחקר חדשים ומעניינים בתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית. השתמשו בה על מנת להסביר ולפרש מגוון של תהליכים קוגניטיביים כמו הסקת מסקנות, זכירה, הנמקה ופתירת בעיות. תיאורית הסכמה שימשה גם כתמריץ למספר רב של ניסויים שנערכו בתחומי הלמידה, ההבנה והזיכרון (Nassaji, 2002).

תגים:

קריאה · למידה · הבנה חזותי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת סכמה על זיכרון טקסט: השוואה בין רמז תמונתי לרמז מילולי", סמינריון אודות "השפעת סכמה על זיכרון טקסט: השוואה בין רמז תמונתי לרמז מילולי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.