היישום אינו מחובר לאינטרנט

עיר הבירה של סלימאן: רמלה כעיר מחוז בין המאה ה-8 ל-11.

עבודה מס' 066248

מחיר: 277.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הרקע והמניעים להקמת העיר רמלה ע"י סלימאן בן עבד אלמלכ במאה ה-8, מרכיבים עירוניים בבנייתה והסיבות שהביאו לדעיכה במאה ה-11.

3,679 מילים ,8 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

רמלה הייתה ייחודית בנוף הארצישראלי בתקופתה. העיר הייתה מוסלמית באופייה למן הקמתה ונותרה היחידה מבין הערים בארץ שנוסדה בידי המוסלמים. מאז היווסדה בידי סלימאן בשנת 712 בקירוב ועד לחורבנה על ידי שתי רעידות אדמה במאה האחת עשרה, שימשה רמלה את שלטון המוסלמים בארץ ישראל כעיר בירה מנהלית. סלימאן, מי שעמד לימים בראש הח'ליפות האמיית, ייסד מרכז עירוני בסמוך ללוד במטרה ליטול ממנה את מקומה המנהלי והכלכלי במחוז, תוך שהוא בונה לעצמו את מעונו הפרטי. בד בבד סלימאן יזם ועודד פעילות כלכלית שממנה קמה והתפתחה העיר. בלב המרכז העירוני הוא בנה מסגד מפואר כאות לריבונות וליוקרה. תפקידה המרכזי בחייו של סלימאן, כעיר טיפוחיו, תרמו ודאי לשגשוגה המנהלי והכלכלי לאורך מאות השנים הראשונות שבהן שימשה כבירת מחוז.

תוכן העניינים:
1. רקע הסטורי
2. מניעי הקמה
3. המסגד והמרכז העירוני
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

לאחר מותו של הח'ליף אבו בכר מונה עמר בן אל ח'טאב ליורש החליפות. עמר פיקד על מסעות הכיבוש הגדולים של האסלאם שבמהלכם נכבשו שטחים עצומים באסיה ובאפריקה. צבאותיו של עמר הכניעו את צבאות פרס והאימפריה הביזנטית וכבשו את מצרים, צפון אפריקה, פרס, מסופוטמיה, סוריה וארץ ישראל. ההשתלטות על ארץ ישראל החלה בשנת 636 בהכרזת מלחמת קודש על הביזנטים בירושלים והסתיימה עם כיבוש ערי החוף המבוצרות על ידי מפקדי צבאותיו של עמר בשנת 640.(1)

תגים:

רמלה · לוד · סלימאן · סולימאן · סולימן · מסגד · אמיים · פלסטין · שמעון גת · זאב וילנאי · עמר עבד אלעזיז

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עיר הבירה של סלימאן: רמלה כעיר מחוז בין המאה ה-8 ל-11.", סמינריון אודות "עיר הבירה של סלימאן: רמלה כעיר מחוז בין המאה ה-8 ל-11." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.