היישום אינו מחובר לאינטרנט

יציבות המשטר הדמוקרטי בארצות הברית בשנות ה- 60 וה- 70

עבודה מס' 066180

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד ארצות הברית התמודדה עם המשברים שתקפו אותה זה אחר זה, תוך כדי שימוש בתיאוריות של יציבות משטרים

5,390 מילים ,17 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

"המושג "שנות השישים" מצביע על רוח תקופה ועל אווירה ייחודית. פעלתנות רבה, מרד נעורים, לקיחת אחריות סביבתית, תיקון עולם, שחרור, מלחמה בממסד, הפגנות ומהומות, רציחות פוליטיות, חוויות חלופיות, מהפכה מתמדת, סמים ומוסיקת רוק - כל אלה הם מושגים המנסים לשחזר את אווירה של אותה תקופה. בעולם המערבי כולו, אך בארצות הברית באופן מיוחד, היו אלה שנים סוערות ומגוונות שההתייחסות אליהן עדיין מעוררות מחלוקת בין החוקרים." (נווה, 2000, ע' 87)

ארצות הברית ומשטרה הדמוקרטי המצליח משמשת, כבר שנים רבות, מודל לחיקוי למדינות שונות בעולם הרוצות להשיג דמוקרטיה או לבסס אותה. למרות זאת גם לארצות הברית הייתה דרך לא קלה בשמירת יציבות המשטר. היא נאלצה להתמודד עם בעיות שונות במשך השנים, שניסו לערער את המשטר ויציבותו.

בעבודה זו בחרנו להתמקד בשנות ה- 60 וה- 70. שנים סוערות אלו התאפיינו במאבקים, סכסוכים, אפליות ואירועים טרגיים רבים. אנו נבחן כיצד ארצות הברית התמודדה עם המשברים שתקפו אותה זה אחר זה, תוך כדי שימוש בתיאוריות של חוקרים שונים, שבדקו את נושא יציבות המשטר הדמוקרטי בארצות הברית ובכלל. בנוסף נבחן מהם המאפיינים הבולטים במשטרה, שעזרו לה להתמודד עם בעיות אלה.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1: פרק תיאורטי
פרק 2: פרק רקע על ארה"ב
2.1 רקע היסטורי
2.2 פרטים דמוגרפים
2.3 סגנון המשטר
פרק 3: פרק יישומי
3.1 מאפיינים בולטים במשטר הדמוקרטי בארה"ב
3.2 הבעיות השונות בארה"ב ודרכי התמודדות המשטר עמן
3.3 הצלחת ארה"ב בהתמודדות עם הבעיות
פרק 4: סיכום
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

נויברגר, במאמרו על דמוקרטיות ודיקטטורות במאה ה - 20, מונה כעשרה מאפיינים של מדינות דמוקרטיות מערביות, שבאמצעותם ניתן לשמור על יציבות המשטר הדמוקרטי:
(1) שלטון העם וריבונות העם - הדמוקרטיות ברובן הן עקיפות ולא ישירות, שכן הן משתמשות בנציגי העם בקבלת החלטות. אך ישנם מקרים שיש שימוש באופן ישיר בקבלת ההחלטות כמו במקרה משאלי העם. ישנם הרואים גם בבחירת נשיא במשטר נשיאותי סוג של דמוקרטיה ישירה.
(2) עקרון הרוב - עיקרון זה הוא הכרחי אך לא בהכרח מספיק לדמוקרטיה, שכן יש משטרים טוטאליטריים שנשענים על רוב. הרוב יכול להיות רוב ארצי או רוב לפי גושי מחוז שונים. בדמוקרטיה יציבה אין גושים קשיחים ולכן יש לכל הקבוצות, גם למיעוט, ליטול את השלטון.

תגים:

ליפסט · ליפהארט · אמריקה · היפים · ויאטנאם · תרבות · פוליטית · איזונים · ובלמים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יציבות המשטר הדמוקרטי בארצות הברית בשנות ה- 60 וה- 70", סמינריון אודות "יציבות המשטר הדמוקרטי בארצות הברית בשנות ה- 60 וה- 70" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.