היישום אינו מחובר לאינטרנט

יציבות המשטר הדמוקרטי בארה"ב בשנים 1960-1963

עבודה מס' 065641

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח יציבות המשטר האמריקני בשנות כהונתו של קנדי באמצעות חמש גישותיהם של ליפסט, אלמונד, לייפהרט, גולדברג ונויברגר.

6,393 מילים ,17 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

ארצות הברית של אמריקה הינה רפובליקה דמוקרטית עם שלטון פדרלי, בראשה נשיא.
עבודתי תנסה לעמוד על טיבו של המשטר הדמוקרטי בשנים 1960-1963 שנות נשיאותו של ג'ון פ.קנדי. אנסה לבחון מהם הגורמים שהחלישו ו/או חיזקו את יציבותו של המשטר, אתמקד בדרכים בהן טיפל ממשל קנדי במשבר הטילים בקובה, בעיית השחורים וסוגיית הכלכלה בארצות הברית. וכן אעלה את המצב במדינה לאחר הירצחו. עבור האמריקאים קנדי היווה תקווה לעולם חופשי ומאושר יותר. רציחתו גרמה לערעור הסמכות הפוליטית והחברתית בארה"ב, ונתנה הכשר לאלימות פוליטית ומנגד לדיכוי אלים מצד כוחות אכיפת החוק. האמריקאים חששו שעם הרצח, נגוזו תקוותיהם. ואכן השנים הבאות הביאו לשובו של השלטון השמרני ולהסתבכותה של ארה"ב במלחמה עקובה מדם בויאטנם.

שאלת המחקר: מהם הגורמים המחזקים והמחלישים את יציבות המשטר הדמוקרטי בארצות הברית, בשנים 1960-1963?
שיטת המחקר הינה ניתוח תוכן איכותי, אשר בתחילתו אתמקד במאמרים של ליפסט, לייפהרט, אלמונד, נויברגר וגולברג, ובמושגים העיקריים המובאים בהם. בהמשך, אעזר בספרות כללית על ארצות הברית, משטרה הדמוקרטי ומאפייניו, וכן בספרות ובמקורות אלקטרוניים העוסקים בנשיא ג'ון קנדי, שלטונו והרצחו.

תוכן העניינים:
פרק תאורטי (דמוקרטיה, אפקטיביות ולגיטימיות, תרבות חילונית, דת אזרחית, לחצים מצטברים ומצטלבים, דמוקרטיה התאגדותית וכ'ד)
פרק מעשי (החוקה, הרשויות, הדת, השטח, האוכלוסייה: על פי מושגיהם של ההוגים בפרק התאורטי)
מקרה בוחן- קנדי (תוכנית אפולו, משבר קובה, דת, חברה, הרצח, לאחר הרצח).
סיכום
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

רב מפלגתיות אמנם מאפשרת זכות ביטוי לכל גורם, אך מציגה מספר רב של דעות ועמדות, ומקשה להגיע להבנה והסכמה. לכן שיטה דו מפלגתית תועיל למערכת יותר, בהבאת שני צדדים מנוגדים הכוללים מגוון של אינטרסים, בכך באה גם שיטת הבחירות האזורית בעדיפות על היחסית, בה ניתן לראות היכן כל מתמודד ומפלגה שולטים. (ליפסט, 1960)

תגים:

משבר קובה · רצח קנדי · הממשל האמריקאי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יציבות המשטר הדמוקרטי בארה"ב בשנים 1960-1963", סמינריון אודות "יציבות המשטר הדמוקרטי בארה"ב בשנים 1960-1963" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.