היישום אינו מחובר לאינטרנט

בעיות "מקלקלים" בישום תהליכי שלום

עבודה מס' 066045

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת המודל של פרופ' סטדמן בנושא, לאור נסיונות ישום תהליכי השלום ברואנדה וניקרגואה.

3,109 מילים ,8 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

שני העשורים האחרונים של האלף הקודם, הביאו עימם מלחמות מזן חדש, המתאפיינות בהכלאה בין המלחמות שידענו בעבר לפשע מאורגן והפרה בוטה של זכויות אדם. על אף העובדה כי רב המלחמות הללו הן מקומיות הן מתאפיינות באלמנטים טראנס לאומיים רבים.
ההבחנה בין חוץ לפנים, בין תוקפנות חיצונית לדיכוי פנימי ובין מקומי לגלובלי מטשטשים.
במלחמות אלו ישנם אלמנטים טוטאליים והיבטים של רצח עם, והן תופעה חוצת עמים ותרבויות .
לדעת חוקרים רבים, הפתרון למשברים אלו הוא שיקום של אותם אזורי מלחמה באמצעות כוחות בינלאומיים, אשר במסגרתו יבנה מחדש האמון והתמיכה ברשויות הציבוריות וכן תהליך חוקתי שבו יכונן מחדש את מעמדו של החוק שבמסגרתו פועלות הרשויות שניזוקו.
פיתרון זה כשהוא משלב ב"מדיניות מניעתית", מועלה כאופציה מועדפת.
פרופ סטדמן הינו מרצה למדע המדינה שבין היתר משמש כמנהל מחקר בפאנל באו"ם שעוסק באיומים, אתגרים ושינוי. זהו פאנל שנוצר ע"י קופי אנאן ומטרתו ניתוח איומים על הביטחון לאומי והצעת רפורמות למערכת הביטחון הבינ"ל.
המסמך שעליו ידובר בעבודה, הוזמן על ידי הועדה לפתרון סכסוכים בין לאומיים שהוקמה על ידי המועצה הלאומית למחקר, והוא מנסה להציע מודל להתמודדות עם מקלקלים שמחבלים בתהליכי שלום .
בעבודתי, ראשית אציג כרקע ברמה בסיסית את מאפייני: ה"מלחמות החדשות", רצח עם ו"מדיניות מניעתית". בהמשך אציג את עיקרי המודל של סטדמן, ובשני הפרקים הבאים אציג את הסכסוכים ותהליכי השלום שהתקיימו ברואנדה וניקרגואה, לאורו של מודל זה, ואנסה בהתאם לבקר את הצלחתם ותאימותם למודל. לבסוף אסכם ואציג את מסקנותי.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א': רקע
פרק ב': המודל של סטדמן
פרק ג': רואנדה
פרק ד': ניקרגואה
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

השימוש במונח מלחמות חדשות נעשה גם לשם תיאור מלחמות וירטואליות במרחב הווירטואלי. ניתן לומר כי המלחמות החדשות מערבות אלמנטים של התקופה הפרה-מודרנית והמודרנית יחדיו.
בנוסף, במלחמות אלו ישנם אלמנטים טוטאליים והיבטים של רצח עם (1).
עפ"י ולנטינו, רצח עם מוגדר כ"הריגה במתכון של קב' גדולה של אנשים לא לוחמתיים, המשתייכים לקב' מסוימת כפי שהוגדרה עי זוממי ההריגה".
מדובר לטענתו באיום הלא טבעי הגדול באנושות, ובתופעה שהיא חוצת עמים, תרבויות שלטון, גזעים ודתות.
--------------------------------------------------------------------
1. Kaldor Mary, New &Old Wars,1-12.

תגים:

סטדמן · רואנדה · ניקרגואה · רצח · ג'נטלסון · ולנטינו · סכסוכים · עולם · שלישי · מלחמות · אזרחים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "בעיות "מקלקלים" בישום תהליכי שלום", סמינריון אודות "בעיות "מקלקלים" בישום תהליכי שלום" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.