היישום אינו מחובר לאינטרנט

פציעות כתפיים בקרב השחיינים, איפיונם וטיפול בהם

עבודה מס' 065888

מחיר: 478.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: אפיון פציעות שכיחות בקרב השחיינים ותהליך תנועתי שיקומי כטיפול בהם

7,597 מילים ,20 מקורות ,2000

תקציר העבודה:

שחייה היא ציפה והתקדמות על גבי המים באמצעות הידיים והרגליים. השחייה היא פעילות פנאי פופולארית, בייחוד בארצות חמות ובאזורים עם נהרות וחופי ימים ואגמים. שחייה היא גם ספורט תחרותי. השחייה הינה גם פעילות גופנית מהמעלה הראשונה ועוזרת לפתח את כלל שרירי הגוף, כמו גם סיבולת לב ריאה וקיבולת ריאתית.
קיים הבדל משמעותי בין שחייה כפעילות פנאי ושחייה תחרותית. ההבדלים העיקריים הם: בעומס האימון, תדירות האימונים, עצימות האימון ומטרות האימון כאשר האחת היא- הנאה ואורך חיים בראי, והשנייה היא- השגת תוצאות בשטח ושבירת שיאים. הבדלים משמעותיים אלה הם הגורמים העיקריים לפציעות בענף זה. רוב פציעות השחייה הם בכתפיים מכיוון שזהו המפרק העיקרי הפועל בשחייה ונתון תחת עומסים כבדים ותדירות אימונים גבוה ועצימה שלא מאפשרת התאוששות מוחלטת ומכאן הדרך לדלקת היא קצרה זהו "עקב אכילס" של כל ספורט תחרותי (עומס יתר, זמן התאוששות קצר) הגורמים לנזקים ארוכי תווך לספורטאים תחרותיים.
ברקע עיוני של העבודה אני מציג את פציעות הספורט השונות בכללי בפרק 1.2 , הסיבות לפציעות, כיצד יש להימנע מהן ודרכי הטיפול לאחר הפציעה. בפרקים הבאים אני מתמקד בפציעות שחייה אופייניות של השחיינים התחרותיים בכלל (פרק 1.3), ופציעות כתפיים בפרט (פרק 1.4). בהמשך בפרק הראשון אני מתאר את המבנה האנטומי של הכתף ואת הביו-מכניקה של המפרק והמגבלות שלו..בסיום הפרק יש תאור מפורט של סגנון החתירה (פרק 1.5), השלבים בגריפ המים, השרירים הפועלים בכל השלבים ואת סוגי הפגיעות השונות בכתף בקרב שחיינים מקצועיים (פרק 1.6).
החלק השני הוא גוף העבודה בו אני מתאר את דרכי הטיפול שלי עם משה כאשר אני מציג את הפציעה והרקע לפציעה בכתף שהוא עבר. רוב הפרק הוא יומן העבודה שלי כאשר בתוכו אני מציג 3 מפגשים מתוך ה-12 שהיו לי איתו ואת הסיכום של כל מפגש הכולל את המטרות שהושגו או את אלה שרציתי להשיג כמטפל. בסיכום של העבודה המעשית (פרק 2.10) אני מתייחס בפרוט אל אותן המטרות שהושגו ולא הושגו בסיום המפגשים שלי עם משה ואת ההרגשה של המטופל לאחר מכן.
משה הוא אחד מאותם הספורטאים שנפצע עקב עומס יתר ועצימות האימונים וסובל מדלקת כרונית בכתפיים כבר כמה שנים. גם כיום לאחר שפרש מהספורט ההישגי ממשיך משה להתאמן 2-3 בשבוע באופן עצמאי בעומסים קלים להנאתו, אך ממשיך לסבול לסירוגין מדלקות כתפיים וכאבים. לפעמים הכאב כל כך חזק שהוא לא יכול להתאמן ואפילו התפקוד היום יומי נפגע.
כשהתחלתי לטפל במשה ידעתי שהידע והניסיון שלי בנושא השיקום הוא דל יחסית ואני אינני יכול "לרפא" אותו, אך ניסיתי בעזרת הספרות בנושא והשיעורים המעשים בסמינר במסגרת מגמת טיפוח היציבה והתנועה לפחות להקל עליו, לשנות את הרגלי הפעילות שלו ובעיקר להגביר את המודעות לבעיה.


תוכן העניינים:
חלק 1
1.1 מבוא לעבודה
1.2 מבוא לפציעות ספורט ( לפי:http://www.solgar.co.il/lifestyle/no3/sport_Injure.html)
1.3 פציעות שחייה
1.4 רקע לפציעות כתפיים בקרב השחיינים
1.5 סגנון החתירה
1.6 סוגי הפגיעות בכתף בקרב השחיינים
חלק 2
2.1 עבודה מעשית\רציונל
2.2 עקרונות מנחים בעבודה מעשית
2.3 יומן עבודה
2.4 שיעור מס' 1
2.5 רפלקציה מס' 1
2.6 שיעור מס' 2
2.7 רפלקציה מס' 2
2.8 שיעור מס' 3
2.9 רפלקציה מס' 3
2.10 סיכום של עבודה מעשית

חלק 3
3.1 דיון וסיכום העבודה
ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

מאז ומתמיד נחשבה השחייה לנסיכת הפעילות הגופנית: במהלך השחייה מופעלים שרירי שלד רבים בסינכרוניזציה כזו, שאינה רק שורפת קלוריות אלא גם משפרת סיבולת לב ריאה. בשל הפחתת כח הכבידה, מאפשרת השחייה גם לנכים ומוגבלים לשפר את היכולת האירובית, לשלב עבודה של הגוף באימון אחד, אלא שהספורט הזה עלול להביא לפציעות חמורות, מהן ניתן לרוב להימנע. פציעות השחייה העיקריות נגרמות בכתף, בברכיים ובגב. פציעות אחרות בגוף, אינן שכיחות אצל שחיין שאינו תחרותי (Walsh N.).

תגים:

ספורט · שחייה · פציעות · ספורט · שיקום · פציעות · שחייה · קולוקויום

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פציעות כתפיים בקרב השחיינים, איפיונם וטיפול בהם", סמינריון אודות "פציעות כתפיים בקרב השחיינים, איפיונם וטיפול בהם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.