היישום אינו מחובר לאינטרנט

"עשן" מאת אהרון אפלפלד

עבודה מס' 065809

מחיר: 119.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הסיפור בעיקר ברובד הסמוי שלו, כאשר ההתמקדות הינה במוטיבים המרכזיים בסיפור, התורמים להתפתחות העלילה ולמשמעותה.

2,924 מילים ,2007

תקציר העבודה:

בסיפור "עשן" ניתן להבחין במוטיבים רבים החוזרים על עצמם:
שני מוטיבים מרכזיים ובולטים בסיפור הם: העשן והסיגריה ומוטיב הבשר.
מוטיבים נוספים: השקים והרוקזקים, הסדר והניקיון, הקור, המטחנה בפרט והמכונות בכלל, חולי ובתוכו ר' אריה, מיצי- הכלב, היובש המופיע בלילה, באוויר וברחוב, רעש (מכונות, מוטור),
הכעס- שמופיע חמש פעמים בשני העמודים הראשונים ומאז אין הוא מוזכר מפורשות.

עבודה זו נערכה במחקר בארכיונו האישי של אהרון אפלפלד הממוקם באוניברסיטת בן גוריון, שם נמצאים בעיקר ביקורות אודות יצירותיו של אפלפלד מזמנים שונים, המתארים את הרקע והנסיבות לכתיבת סיפוריו, כאשר עבודה זו מתמקדת במוטיבים, התורמים להבנת הסיפור ולרקע שבו הוא מתרחש- השואה.

תוכן העניינים:
1). דברי פתיחה.
2). ניתוח מוטיבים עיקריים בסיפור:
* הסיגריה והעשן.
* הבשר והמטחנה.
* השקים והרוקזקים
* ניקיון והסדר.
* הקור.
3). דברי סיכום.

קטע מהעבודה:

אפלפלד מתחיל למעשה את תיאוריו בסיומה של המלחמה עם חזרת גיבוריו והתנשמותם הרוחנית מן האפרוריות והעומס שנשאו עימהם וזאת הוא עושה בדרך שאינה מפורשת.
אנו נחשפים לעובדה זו בעיקר בסוף הסיפור בה מתאר לנו מקס- גיבורה הראשי של הסיפור אודות חברו ר' אריה שסחבו ביער סמלינקה, הרדיפה אחריהם, ההסתבכות בין השיחים ור' אריה שנשאו על כתפיו והדרך בה ניצלו, בנוסף הוא מזכיר את החפצים שהביא עימו מקס מחו"ל מיד לאחר המלחמה, אנו מבינים שמשפחתו נספתה במלחמה: אביו, אימו ואחותו ז'אני והחפצים שלהם שהצליח לאסוף מבין החורבות.
גיבורי הסיפור "עשן" :מקס ור' אריה הם שתי דמויות המייצגות את עליבות החיים , הם כושלים, עבודתם פשוטה- עובדים בבשריה, הם דמויות באנאליות, אינם דמויות הרואיות ,הם רווקים (שכן אין מוזכרת אישה ברקע), הן מאופיינות בחוסר אונים, בחולי פיזי (ר' אריה) ונפשי, אבדן דרך וחוסר ישע העוטים על גבם את זיכרונות השואה שרודפת אותם ואופפת את הסיפור בעשן.
הדמויות בסיפור מאופיינות בקשר שלהם אל העבר, החרדה שלהם מפני העתיד וחיים חולניים בהווה, כשרקע העבר מעצב את ההווה וכופה עליהם מערכת יחסים שהם כורעים תחתיה בעל כורחם.

תגים:

שואה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""עשן" מאת אהרון אפלפלד", סמינריון אודות ""עשן" מאת אהרון אפלפלד" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.