היישום אינו מחובר לאינטרנט

תהליך פתיחת אוקיאנוס כחלק מטקוניקת הלוחות

עבודה מס' 065455

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האוקיאנוס האטלנטי, כדוגמה לפתיחה של אוקיאנוס ב 180 מליון השנים האחרונות, על רקע טקטוניקת הלוחות.

3,872 מילים ,10 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

תיאורית טקטוניקת הלוחות, כפי שאנו מכירים אותה, מסרטטת את מסען של היבשות על גבי כדור הארץ, ב- 200 מליון השנים האחרונות. בזמן תהליך תזוזת היבשות, מתרחש תהליך של פתיחתם וסגירתם של אוקיאנוסים. תהליך זה החל מאוקיאנוס על אחד, שהתקיים לפני 200 מליון שנה (פנטאלסה) ולאחר מכן, המעבר לאוקיאנוס תטיס, שגם הוא כמו קודמו, הינם אוקיאנוסים רוחביים. בשלב מאוחר יותר של טקטוניקת הלוחות, החלו להיפתח אוקיאנוסים אורכיים כדוגמת : האוקיאנוס האטלנטי והאוקיאנוס השקט.

תהליך זה של פתיחה וסגירה של אוקיאנוס, הינו תהליך מורכב, דינאמי ומחזורי. התפשטות קרקעית האוקיאנוס משני צידיו של הרכס המרכז אוקיאני, הינה תהליך רציף. בהתפשטות זו מתרחקות היבשות משני צידי הרכס המרכז אוקיאני, ובכך מתרחבת ומועמקת קרקעיתו של האוקיאנוס.

כפי שנרמז, תהליכי הפתיחה והסגירה של אוקיאנוסים, הינם קשורים האחד לשני. בעבודה זו נתמקד בתהליכי הפתיחה של אוקיאנוס בהיבטים שונים, תוך שימת דגש על פתיחתו והתפתחותו של האוקיאנוס האטלנטי, כדוגמה מייצגת לתהליך פתיחת אוקיאנוס.

תוכן:
תקציר
הקדמה
דיון
פרק א'- הקרום הימי
פרק ב'- רכסים מרכז אוקיאניים
פרק ג'- התפשטות קרקעית האוקיאנוס
פרק ד'- ההיסטוריה הגיאולוגית של האוקיאנוס האטלנטי כדוגמה להיווצרות אוקיאנוס
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הקרום הימי הינו דק וממוצע עוביו הוא כ 6.5 ק"מ. הטמפרטורה אינה עולה על 20 מעלות צלזיוס, מעל רוב שטחו. רובו של הקרום הימי צעיר יותר מ 170 מליון שנה, עם גיל ממוצע של 100 מליון שנה. קרום זה הינו צעיר ביחס לקרום היבשתי, שגילו מגיע לארבעה מיליארד שנים. הבדלים אלו, נובעים כתוצאה מתהליך ההפחתה אותו עובר הקרום הימי, באזורים בהם הוא פוגש קרום יבשתי (Erickson 2003).

תגים:

Fracture Zone · Transform Fault

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תהליך פתיחת אוקיאנוס כחלק מטקוניקת הלוחות", סמינריון אודות "תהליך פתיחת אוקיאנוס כחלק מטקוניקת הלוחות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.