היישום אינו מחובר לאינטרנט

וותק בארגון והשפעתו על מידת ההתנגדות לשינוי בארגון

עבודה מס' 064158

מחיר: 295.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דרכים ליישום שינוי אירגוני בצורה אפקטיבית תוך צמצום התנגדות העובדים לשינוי.

7,702 מילים ,29 מקורות ,2002

תקציר העבודה:

סניף בנק הפועלים בחדרה עבר לאחרונה שינוי ארגוני. המבנה הארגוני של הבנק וגם המחלקות השונות בבנק עברו לשיטת עבודה אחרת מזה שהיה נהוג בבנק במשך שנים. עובדה זו השפיעה בפועל על צמצום בכוח האדם של עובדי הבנק והביא לפיטוריהם של מספר עובדים.
הבנק כארגון הנותן שרות חייב לעיתים לבצע מהלכים תוך ארגוניים על מנת לשפר ולייעל את מערך השירות ולאור עובדה זו התבצע השינוי הארגוני אולם בפועל נתקבלה התוצאה ההפוכה - קרי ירידה משמעותית בתפוקת עבודתם של עובדי הבנק, דבר המשפיע באופן ישיר על רווחיותו של הבנק ובאופן עקיף עשוי להשפיע על נטישת עובדים את הבנק, בשל אי שביעות רצון של עובדי הבנק.
הבעיה העסקית: עצם השינוי הארגוני גורם לפיטוריהם של עובדים וותיקים ופוגע ישירות בפעילות הסניף. קיימת ירידה ברמת השרות הניתן ללקוחות -תוצאה זו עשוייה להשליך על עזיבתם של לקוחות את הבנק ובפועל להביא לירידה ברווחיותו של סניף הבנק.
מטרה המחקר: לבחון את הדרכים לצמצום ההתנגדות לשינוי הארגוני ולהציע פתרונות לייעול השירות הניתן ללקוחות הבנק במטרה למנוע גל נוסף של עזיבת לקוחות.
כלי המחקר שנבחר הוא שאלון אנונימי עם שאלות סגורות.
בשאלון, העובדים נתבקשו לדרג את מידת התנגדותם לשינוי הארגוני ואת שביעות רצונם מתהליך השינוי הארגוני לארגון ולהם כעובדיו. כמו כן מולא נתונים אישיים כגון : מין, השכלה, וותק בארגון ובתפקיד וכדומה.
הנתונים רוכזו ועובדו בתוכנת EXCEL (העבודה אינה כוללת את הקובץ).
השאלון נלקח מעבודתה של ויינשטיין מיכל (1996) אשר בחנה את מידת השינוי הארגוני בקרב ארגון נותן שירות (בי"ח במחקר שבדק התנהגות ארגונית ביחס לשינוי ארגוני שבוצע בבי"ח). השאלון הותאם לצורכי המחקר הנוכחי.

תוכן העניינים:
פרק 1: מבוא
1.1 תאור הנושא
1.2 הבעיה העסקית
1.3 מטרות המחקר
1.4 שאלת המחקר
1.5 מטרה יישומית
1.6 רציונאל המחקר
1.7 משתני המחקר
פרק 2 : סקירת ספרות
2.1 וותק
2.2 שינויים ארגוניים
2.3 התנגדות לשינוי
2.3.1 סיבות להתנגדות לשינוי
2.4 הקונפליקט בין צרכי העובד לצרכי הארגון = ניגוד אינטרסים
2.5 הקשר בין משתני המחקר
2.6 השערות המחקר
פרק 3 : מתודולוגיה
3.1 שיטות המחקר - מבט השוואתי - מבוא
3.2 משתני המחקר - הגדרות ובנייתם
3.3 אוכלוסיית המחקר
3.4 כלי המחקר
3.5 הליך
3.6 שיטת הניתוח
3.7 מגבלות המחקר
פרק 4 : ממצאים
פרק 5 : ניתוח ודיון
פרק 6 סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה
נספחים - שאלון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "וותק בארגון והשפעתו על מידת ההתנגדות לשינוי בארגון", סמינריון אודות "וותק בארגון והשפעתו על מידת ההתנגדות לשינוי בארגון" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.