היישום אינו מחובר לאינטרנט

פמינזם בקולנוע- ייצוג האישה בקולנוע, ובקולנוע הישראלי בפרט

עבודה מס' 068758

מחיר: 144.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בסרטים: "הנושא השמיני" ו"ואלס עם באשיר".

2,126 מילים ,2 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

בעבודתי על פמיניזם בקולנוע, התייחסתי לשני מאמרים על ייצוג האישה בקולנוע ובדקנו האם הם תקפים. המאמר הראשון של מלוואי (Malawi) מדבר על ייצוג נשים בסרטים בעולם, והמאמר השני, של פרידמן נכתב על הקולנוע הישראלי בפרט, ועל דמותה של האישה בחברה הישראלית.

בחרתי את הסרט "הנוסע השמיני" (Alien, 1979), של רידלי סקוט (Scott), כדוגמא, לניתוח על פי מאמרה של מאלווי, ובסרט "וואלס עם באשיר" (2008), של ארי פולמן, כדוגמא לניתוח על פי מאמרה של מיכל פרידמן "''בין שתיקה לנידוי: המדיום הקולנועי ואלמנת המלחמה הישראלית''.

קטע מהעבודה:

ייצוגה של ריפלי, בסרט "הנוסע השמיני", תואם את טענותיה של מאלווי (Malawi). ניתן לזהות יסודות רבים מן המאמר בדמותה של גיבורת הסרט ובנרטיב עצמו. אחת הטענות המרכזיות היא, שרק הגברים פעילים, אקטיבים מקדמים עלילה ואילו הנשים הינם פסיביות. "הגבר שולט בפנטזיה של הסרט ומתגלה כנציג הכוח" (126). בסרט "הנוסע השמיני" ניתן לראות, שלמרות שהגיבורה היא נשית, היא מקדמת את העלילה רק כאשר דמויות הגברים נעלמות ומפסיקות לדכא את רצונותיה. כמו כן, היא מעלה את רעיון המבט החודר Gaze)) לאישה, המסביר על הנאת הצופה הגברי(בלבד) מהמבט על האישה. עוד וזאת, היא מסבירה על המושג סקופופיליה ארוטית, כמענה למציצנות היוצרת הנאה חזותית אצל הצופה הגברי.

תגים:

פמינזם בקולנוע · קולנוע ישראלי · ייצוג האישה · Gaze · דיכוי האישה · סובייקט · סמלים וידמויים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פמינזם בקולנוע- ייצוג האישה בקולנוע, ובקולנוע הישראלי בפרט", סמינריון אודות "פמינזם בקולנוע- ייצוג האישה בקולנוע, ובקולנוע הישראלי בפרט" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.