היישום אינו מחובר לאינטרנט

עמים ילידיים - המסורת האבוריג'ינית

עבודה מס' 069376

מחיר: 193.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בזכויות האבוריג'ינים כעם ילידי על אדמת אוסטרליה במטרה להראות פתרון לקונפליקטים פוליטים גיאוגרפים שונים.

3,842 מילים ,9 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

ברפרט זה, אנסה לעמוד בעיקר על השינויים שחלו בחברה האבוריג'ינית באוסטרליה בעידן הפוסט מודרני. ראשית אציג את מידת אמיתותה ההיסטורית של המיתולוגיה הילידית האבוריג'ינית, לאחר מכן אדון בגורמים "מדכאי" ומשמרי מסורת. בהמשך אציג את התפיסות המוטעות מצד "התרבות הפולשת" שביססו את נישול העם היליד מאדמתו ואת התמורות שחלו באותן תפיסות במרחב המדיני הריבוני. לבסוף, אציג בקצרה בעיות רלוונטיות המתקיימות בחברה האבוריג'ינית העכשווית שמערערות את הזהות הילידית. טענתי היא כי הטיפול העולמי, בפרט באוסטרליה, בזכויות עמים ילידים לוקה באמביוולנטיות רבה. מחד, הוא מעניק זכויות שנושלו מהעם הילידי. מאידך, אופן הענקת זכויות אלו והשלכותיהן, מייצרות התדרדרות פיזית ומנטאלית בקרב העם הילידי.

תוכן העניינים:
מבוא
1. מיתוס מול מציאות (ארכיאולוגיה ומיתולוגיה)
1.1 המיתולוגיה כמייצרת ומשמרת היסטוריה
1.2 פרדוקס ילידי - דיכוי והחלשת המסורת מתוך הרצון לשימורה.
2. הגדרות ראשוניות בעייתיות
2.1 הכרה של המדינה הריבונית את האבוריג'ינים כילידים אוסטרלים
2.2 הכרה ממשליתי בזכויות בעלות על קרקע
3. בעיות רלוונטיות
3.1 שימור המסורת מול רצון/כפייה להיטמעות
4. סיכום
מפות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ההגעה הראשונית של קבוצות אנשים קטנות ליבשת אוסטרליה מתוארכת לעידן הפליסטוקן. בסוף עידן הקרח השני- לפני כ-40,000-65,000 שנים- גובה פני האוקיינוס, שהיה נמוך בכ-120-180 מטרים מהיום, העניק אפשרות להגירה נוחה ליבשת אוסטרליה על ידי "קפיצה בין איים". הדעות לגבי סיבות ההגירה לאוסטרליה חלוקות; פיצוץ אוכלוסין, רעב, מלחמות ומקרים שונים שכנראה היוו גורמי דחיפה לקבוצות אנשים להגר דרומה לאדמות לא ידועות. ההגירה לאוסטרליה המשיכה עד לפני כ-10,000 שנים, סוף עידן הקרח האחרון. אולם, מתום עידן הקרח ועליית פני האוקיינוס היו קבוצות אנושיות אלו מבודדות באופן יחסי משאר העולם ותמורותיו(1).

תגים:

אבוריג'ינים · קרקע · אדמה · עם ילידי · בעלות · קניין · ילידים · אוכלוסיה ילידית · תרבות ילידית · אוסטרליה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עמים ילידיים - המסורת האבוריג'ינית", סמינריון אודות "עמים ילידיים - המסורת האבוריג'ינית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.