היישום אינו מחובר לאינטרנט

אוריינטליזם

עבודה מס' 064995

מחיר: 119.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת המושג שהגדיר אדוארד סעיד בספרו "אוריינטליזם".

3,053 מילים ,1 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

המושג "אוריינטליזם" מתייחס לצורה בה החלק המזרחי של העולם מופיע בתרבות המערבית, בעיקר בצרפת ובאנגליה. לבריטים ולצרפתים יש מסורת ארוכה של אוריינטליזם, מכיוון שהאוריינט (הן המזרח התיכון והן המזרח הרחוק) היה מקומן של המושבות הגדולות ביותר של שתי מדינות אלה, כשהוא מהווה יריב תרבותי ואחד מדימויי "האחר" העמוקים והנשנים ביותר שלהן ושל אירופה בכלל. האוריינט סייע להגדיר את אירופה (או את המערב) בתור הניגוד בדימוי, ברעיון, באישיות ובחוויה. החברה המערבית הלבנה-נוצרית נחשפה אל דתות ותרבויות אחרות, כשהיא עורכת השוואה מוסרית בין התרבות והאמונה שלה לבין אלה של העמים במזרח. הגדרת ההבדלים בין שני הצדדים של העולם עזר לחדד ולבנות את הזהות של המערב, על פי ההבדלים מהמזרח. המזרח היווה מקור אקזוטי של צורת חיים אחרת, אשר צויירה על ידי המערבי כתרבות פראית של מקום מנותק מזמן, ואשר זוכה להגדרה על ידי המערבי אשר מגיע לשם וקורא למקומות ולעמים בשמות משלו. ההגדרה של המזרח נבנתה בהתאם לרצונות של המערב להגדיר את עצמו. העליונות הצבאית של המערב אשר כבש את המזרח, תורגמה במחשבה המערבית לעליונות תרבותית-חברתית, כאשר הפרט האוריינטלי הוא זה שצריך להגדיר את עצמו במפגשו עם המערבי, לא פעם על פי ההגדרות שהמערבי בנה עבורו.

תגים:

מזרח · תרבות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אוריינטליזם", סמינריון אודות "אוריינטליזם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.