היישום אינו מחובר לאינטרנט

חנה ארנדט: היבטים פילוסופיים - האם הרוע בנאלי?

עבודה מס' 070727

מחיר: 299.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם יחסה של חנה ארנדט לשואה ולציונות היה סיפור של כישלון? (בעקבות מאמרו של אלחנן יקירה)

3,991 מילים ,8 מקורות ,2021

תקציר העבודה:

חנה ארנדט הייתה אישיות מעוררת מחלוקת והיא ממשיכה לעורר מחלוקות עד היום, להלן אדון במאמר: חנה ארנדט, השואה והציונות: סיפור של כישלון, המציג לנו את ארנדט בהיבטים רבים. המאמר עוסק בפועלה של ארנדט לגבי משפטו של אייכמן וטוען שיחסה למשפט היה בסופו של דבר כישלון מוסרי מובהק. המאמר נפתח בכך שהוא מציג לנו את חנה ארנדט בתור דמות שנחשבת להוגת דעות חשובה, שהתפרסמה בעיקר בזכות ספרה שכתבה על המשפט של אייכמן "אייכמן בירושלים: דין וחשבון על הבנאליות של הרוע". הטענה הייתה שהיא התפרסמה בעקבות הוויכוח הגדול שהספר הזה עורר בעולם היהודי ומחוצה לו. כותב המאמר מציין שנראה לעיתים כי העיסוק בה הוא אופנתי בלבד (יקירה, 2005: 1-2).

העבודה נשענת על החומר הנלמד בכיתה על משפטו של אייכמן בירושלים.

קטע מהעבודה:

לסיכום לאחר שקראתי כמה וכמה מאמרים, כתבי עת ופרקים שונים מספריה של ארנדט, המסקנה שלי היא שארנדט היא דמות מאוד מורכבת, רבת רבדים והיה לי מאוד קשה להבין אותה כי היא נוגדת את עצמה כל הזמן. בנוסף לכך היא לא מצטיירת בעייני כפילוסופית מן המניין המצוותת הוכחות מדעיות ומחקריות לכלל לדעותיה, ניתן לראות זאת באופן מובהק בספרה על אייכמן שרובו מתבסס על דעותיה האישיות ולא על המדע.

תגים:

חנה ארנדט · ארנדט · חנה · יקירה · אלחנן יקירה · פשט אייכמן · אייכמן · אייכמן בירושלים · פילוסופיה · שואה · ציונות · השואה · הציונות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חנה ארנדט: היבטים פילוסופיים - האם הרוע בנאלי?", סמינריון אודות "חנה ארנדט: היבטים פילוסופיים - האם הרוע בנאלי?" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.