היישום אינו מחובר לאינטרנט

דיני הגבלים עסקיים - אחריות נושאי משרה

עבודה מס' 069786

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סעיף 48 לחוק ההגבלים העסקיים, התשמ"ח-1988 בראי פרשת כהן ישי ואח'.

3,510 מילים ,14 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

בעבודתי זו, הבאתי את פרשת "כהן ישי" כבבואה על תחום עבירות נושאי משרה לפי חוק ההגבלים העסקיים, התשמ"ח-1988, הלא הוא סעיף 48. כפי דרכה של כבוד השופטת מרים מזרחי, כך גם דרכי בהבאת הנושא תוך ניתוח המקורות הנורמטיביים, הדוקטרינות המשפטיות והשיקולים החברתיים העומדים ברציונל להטלת אחריות על נושאי משרה בגין עבירות תאגידיהם. הראתי כי סיווג העבירה הינה מלאכה שיש לנהוג במשנה זהירות ובצמצום ככל שנבקש לסווגה כעבירת אחריות קפידה.

תוכן עניינים:
הנורמה שבפורמה
אחריות נושאי משרה
עבירה דומה - סיווגה של הוראה
פתח מילוט
שיקולי ענישה
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

סעיף 48, המצוי בפרק ז' לחוק השני, מתייחס לאחריות הפלילית של נושא משרה (להלן: "מנהל") באיגוד עסקי כהגדרתו בסעיף 1 לחוק האמור. יעידו על היות הסעיף עוסק בפן הפלילי של ההליך, עצם היותו תחת פרק העונשין והתרופות וכן המילים "נעברה עבירה" ו - "יואשם בעבירה" וכיו"ב. בהשוואה לחוק הראשון, תחת סעיף 44 שכותרתו דאז "עבירה על ידי חבר בני אדם", נראה כי לא נעשה שינוי מהותי אלא סמנטי בלבד ובכך אף נשמרה תכליתו של הסעיף.

תגים:

משפטים · אחריות קפידה · מנהלים · חברות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דיני הגבלים עסקיים - אחריות נושאי משרה", סמינריון אודות "דיני הגבלים עסקיים - אחריות נושאי משרה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.