היישום אינו מחובר לאינטרנט

שירת השואה של הדור השני.

עבודה מס' 068908

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח שלושה שירים של לאה נבנצל, דן פגיס וטוביה רבנר- על פי האלמנט המופיע בשלושתם: הזעקה בשירת השואה.

5,631 מילים ,3 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

העבודה תעסוק בשירתם של בני הדור השני "דור הניצולים" אשר מביעים בשירתם בכתיבה מופלאה את גודל הזוועה והאימה שאפפו אותם. הם מנציחים בשירתם רגעים וזיכרונות רבים משמעותיים לזכר השואה. בשירתם נשמעת זעקה גדולה ולעיתים אף מחאה על שהתרחש תחת אפם של רבים. השירים "יש זעקות" של לאה נבנצל, "אחותי" של טוביה ריבנר ו"עדות" של דן פגיס הינם שירי זעקה הנשמעים מפי הניצולים. המשוררים אינם מכבירים במילים. בחירת המילים קפדנית וכך גם מבנה השיר כאשר בשירה זו הוא תופס מקום מרכזי בהבנת היצירה.
בשירתם משתמשים המשוררים במילות צופן מקובלות המביעות את גודל האימה מבלי להשתמש במילים הקשות ולעיתים שתיקתם היוותה את קול הזעקה המחריש.
העבודה תנתח את היצירות ותעמוד על מקומם של מבנה השיר, תחימתו ושימוש במילות צופן על מנת להבין את היצירה.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א' -ניתוח ספרותי
1. "יש שזעקות"\לאה נבנצל
פתיחה
פרישת השיר
סיכום
2. "אחותי" \טוביה ריבנר
פתיחה
פרישת השיר
סיכום
3. "עדות" \דן פגיס
פתיחה
פרישת השיר
סיכום
שירת שואה מאת הדור השני-"דור הניצולים"
חלק ב'- הפוטנציאל הרב אומנותי של טקסט ספרותי ומימושו
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

השיר "יש זעקות" הוא שיר מודרני אשר נכתב על ידי לאה נבנצל אשר כונתה "ילדת המסתור". לאה נבנצל היא ניצולת שואה אשר במהלך מלחמת העולם השנייה נמסרה לידי שכניה ובכך ניצלה. שירה הוא שיר ארס פואטי הדן במהות שירתה ובשיר היא הדוברת. מבנה השיר אינו זהה.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שירת השואה של הדור השני.", סמינריון אודות "שירת השואה של הדור השני." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.